Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych


wojtas26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam w klubie, ja niestety nie sformatowałem dysku. Dostał uszkodzenia mechanicznego: zaczął hałasować i już się nie uruchomił. Jesetm w trakcie prób odzyskania czegokolwiek. Ty masz łatwiej. Programu ci nie podam bo nie znam ale poradze ci żebyś do czasu odzyskiwania nie korzystał z dysku bo szanse na odzyskanie będą malały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dysku nie formatuje sie przypadkiem !!

Nie skomentuje takiego stwierdzenia, wiekszośc softu upewnia sie nim to uczyni 2 razy radośnie migocząc wymownym tekstem !!

No ale skoro już to dla twojej informacji, dane ciągle tam są a to dlatego że aby zrobić to szybko dysk zmienia polaryzacje i już czasem porzatkuje numeracje sektorów.

WIĘC potrzebujesz softu który skacze po polaryzacjach szukając jakiegoś poprawnego MBR'a i siup później czytanko zarezerwowanych sektorów na tejpolaryzacji z nich struktura danych i po temacie...

...soft hm nie powiem jaki nie potrzebowałem nigdy bo mi sie take "przypadki" nie zdarzają, FBI i inne agencje mają tego na peczki to dość profesjonalne zabawki ale pewnie cos znajdziesz. Oficjalnie mówi sie że można odzyskać dane z przed 7 formatów wstecz. Jest jakis soft bo ratując swoją macierz trafiłem ale było tego wówczas ze 60 sztuki więc nie pamientam co to było pogoogluj da rade.

Mechaniczne uszkodzenia to juz inna sprawa -padnięta mechanika to klops tam nie ma czasu na próby tylko 1 podejscie nie wolno włączać i wyłaczać

Jak mechanika padnie mozna pobierać z dysku talerze ale one po rozchermetyzowaniu usmarzą sie w max godzine pracy.

Zwalona mechanika jednak często niszczy, rysując talorki chyba że to silnik

Może też padść elektronika wówczas szukamy 2 takiego dysku i przekładamy płytkę temat z głowy. Dane na dyskach magnetycznych nie są bezpieczne trzeba byc bardzo niewyedukowanym żeby je tak trzymać chyba że są nikłej wartości no ale wówczas nie maco sie tu o tym rozwodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

easyrecovery, Ontrack Data Recovery - poszukaj w necie, jest tego mnóstwo.. swego czasu miałem bardzo dobry programik na starym kompie, ale nie pamiętam jak się nazywał - nie odzyskiwał wszystkiego po przypadkowym usunięciu pliku/formacie, ale część (większą) udawało się odzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady,wszystko już mam kumpel przyszedł mi z pomocą i odzyskałem to co chciałem.A przypadek był taki,że instalowałem obraz partycji i coś namieszałem(wcześniej tego nie robiłem) bo miałem Windows 2000(śmigał bez zarzutów przez 2,5roku),a teraz niestety XP,musiałem zainstalować,kolorowy niewypał......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności