Skocz do zawartości

Textury z przezroczystością w 3d Maxie


Gość M.A.T.T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość M.A.T.T.

Witam wszystkich. Zaglądam na to forum od dłuższego czasu podglądając dorobek zdolnych ludków i w końcu postanowiłem się zarejestrować.

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna sprawa dotycząca texturowania w Maxie. Chodzi mi o textury z kanałem alpha czyli przezroczystością (jak w photoshopie albo giffie), najczęściej stosowane jako np. naklejki, albo wzorki, tatuaże na skórze itp.

Chodzi o to, źe jeśli mam jakąś bitmapę to aby nie musieć robić takiego wzorka bezpośrednio na bitmapie, można go dodać na model. W Mai jest to typ textury Stencil i obsługuje zarówno bitmapy z kanałem alpha jak i pliki photoshopa, chociaż można ten efekt uzyskać też poprzez maskowanie, ale ponieważ z Mayą się dopiero zapoznaję i raczkuję, to chciałbym spytać czy nie wiecie jak takie textury zrobić w Maxie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wlasciwie to zeby bylo dobrze to tylko narysowac :) tak jak piszesz, texture taka zrobic, mozesz uzyc jakiegos trybu mieszania, na przyklad material composite, ale to nei tedy droga, o ile pamietam jest teraz jakis ghost painter co cwanie wyswietla pliki z szopa pod maxem, wiec hcyab jzu narzedzia nadayly za checiami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M.A.T.T.

No niby wydawałoby się, że łatwiej, ale w momencie,np. gdybym potrzebował jakiś śiniaków lub zadrapań, które pojawiałyby się stopniowo to musiałbym zrobić po kilka wersji tej samej textury a tak mozna takie "naklejki" chyba i po kilka razy wrzucić na jeden model. Bo owszem do statycznych obrazków z taką texturą to nie ma problemu, bo albo się maluje na bitmapie, albo później w photoshopie. A do animacji potrzebuję właśnie takiego patentu jak ten stencil z Mai, chyba, że ktoś umie się dobrze poslugiwać Body Paintem? Bo mam ale nie mam pojęcia jak się nim ioerować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności