Skocz do zawartości

Jakiego laptopa kupic?


Gość Bkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 7000zl i chciałbym kupić jakiegoś przyzwoitego laptopa aby rendery nie trwaly 100 godzin. Mogłby mi ktos doradzić? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zastanów się nad makintoszem... może powerBook, albo MakBook, jeżeli chcesz odpalać windowsy.

Posiadam powerbooka 1.33 Ghz, jest niesamowicie wydajny, myślę, że bardziej niż wszystkie 1,7 P. Po za tym jeżeli chodzi o mobilność to są niesamowite, lekkie, małe, poręczne, ergonomiczne na MAXA (idealna klawiatura i tacz pad).

Mają wszystkie złącza które trzeba, trzymają nieźle na baterii, która wolno się zużywa, niezła matryca.

No i oczywiście super system, który dobrze zarządza zasobami i jest niesamowicie stabilny.

 

A teraz od kiedy są na prockach intela nie tracisz nic z oprogramowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym naprawdę nie bawił się w lapy PC. Ciągle pojawiają się jakieś problemy kompatybilności, z tego co zauważyłem: a to dyski usb się nie montują jak jest dysk sieciowy albo coś innego typu błąd który wychodzi po kilku tygodniach użytkowania i jest irytujący. W zależności od modelu na którym pracowalem jest różny dziwny zestaw dziwnych błędów.

 

Ma makach nie ma błędów kompatbilności. Do podstawowej konfiguracji dokup tylko ram do 512.

A jeżeli chodzi o oczy to masz złączę do inego monita (tak jak w PC), które umożliwiaCi obsługę 2 monitorów.

 

A co do matrycy w makach to jest panoramiczna, a nie kwadratowa(prawie) jak w PC. Takie rozwiązanie jest wygodne dla grafików, bo jest gdzie włożyć toolbary.

 

Jedyna przeszkoda to cena, fakt. Ale ile nerwów mniej i wygoda... Mówię Ci, jak kupiłem sobie spoko kompa to nie mogę z niego korzystać (PC) bo ciągle są jakieś problemy z kompatybilnością, stabilnoścą systemu i innymi pierdołami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podstawowej konfiguracji dokup tylko ram do 512.

Komp za niemal 8000zł. i jeszcze ramu trzeba dokładać na starcie...

 

A co do matrycy w makach to jest panoramiczna, a nie kwadratowa(prawie) jak w PC. Takie rozwiązanie jest wygodne dla grafików, bo jest gdzie włożyć toolbary.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26331

A tutaj to jaka niby jest jak nie panoramiczna?

 

IMHO jak do renderowania to lepiej porządnego desktopa kupić, bo wielogodzinne wygrzewanie lapa możę sie niekorzystnie odbić na jego żywotności. Pozatym desktop z dwurdzeniowym procem wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, myśle że jeszcze pozozostane przy pc - na macach sie nie znam a na nauke nie mam czasu. Nie wiem czy mi wszystkie programy będą chodzić itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec Ci napisze tak

 

Mam laptopa Aristo slima z karta grafiki radeon 9700 256 mb jego wydajnosc jest kilka razy taka jak zwyklego 9700 na pc, chodzi mi absolutnie wszystko modeluje mi sie calkiem przyzwoicie :D pracuje w rozdzialce 1280x800. Bez problemowo chodzi mi do0m3 na haj detajlsach i canter strajk na rozdzialce 1280x800 w wide scrinie mam 180 fps w smoku ;)

 

Co do renderowania juz jest gozej ale i tak spokojnie ogarnia wszystko, bateria trzyma mi okolo 3 godzin przy instant on i grafice ustawionej na pelen pobor mocy. Przy pradzie zmiennym wszystko smiga jak rakieta jestem zadowolony jak jasny skurczybyk :D kupilem tego laptopa jakies 6 miechow temu za okolo 5 k nie jest rewelacyjny i najlepszy na rynku ale dlamnie liczy sie karta graficzna reszta to dodatek, nigdy nawet nie rozwazaj kupna laptopa z karta grafiki na vsherze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności