Skocz do zawartości

Tworzenie trójwymiarowego tekstu


BeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dopiero raczkuję, pełzam raczej i w związku z tym pytanie: tworzę 2-wymiarowy tekst w 3dsmax, klonuje go i przemieszczam tak, aby mieć 2 warstwy 2D tekstu jedna nad drugą. I teraz problem: czy mogę połaczyć te dwie warstwy tak, aby zrobić z tego tekst 3D? Tzn. "wypałniając" siatką, albo poligonami pustą przestrzeń między nimi..?

 

Głupie, ale nie wiem jak... :/ :)

 

P.

BeS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie ma za co ;)) możesz się pobawić modyfikatorem "Edit Mesh" albo lepszym "Edit Poly" jak jestes początkujący to dobrze od tego zacząć sa to bardzo ważne modyfikatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat został rozwiązany ale niestety łamie on regulamin naszego forum dot. Zadawania pytań, a dokładnie punkt #9 regulaminu dot. Zadawania pytań.

 

popraw temat wątku zgodnie z punktem 9 edytując pierwszy post (go advanced) i wprowadzając nową nazwę tematu

 

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=43

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=3820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogę zapytać o coś jeszcze ;) - próbuję subtelnego wygładzenia krawędzi utworzonego tekstu ale tak, aby płaszczyzny pozostały nie naruszone... Nie wychodzi mi, chociaż próbowałem wszystkiego co ma w nazwie "smooth"... ;)

 

P.

BeS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz krawędzie(subedit: edge w editable poly) ktore chcesz zaokrąglić i i za pomocą funkcji chamfer zaookrąglij je

 

- jesli nie wiesz co to za funkcje i gdize ich szukać wykożystaj wyszukiwarke helpa 3dmaxa i wpisz je tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności