Skocz do zawartości

Dokupic RAM czy moze grafike?


MaGuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam jakiegoś tam Asusa, Athlona 2500+ , Radeona 9200 no i 1GB ramu. No i nosze się z decyzją zakupu kolejnego 1GB (bedzie to juz wykozystany ostani slot). Czy to dobra opcja jest, czy raczej zainwestować w jakąś wydajniejszą karte graficzna ziomki? :P Acha w ogóle, ale to w ogóle nie znam się na sprzęcie ;)

 

Pozdro pińcet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W zależności do czego chcesz używać kompa :) ramu nigdy nie za wiele :) a grafikę wykorzystasz w MAX'IE tylko do oglądania modelu w view'portach nie wpływa ona na szybkość renderingu, chyba że kupisz dedykowaną kartę Quadro czy inną ze wspomaganiem renderingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2500+ 1,25 GB ramu i radeona 9500 8 potoków i szczerze to wole jak mi sie nic nie przyrzyna w viewportach, render i tak ustawiam po swojemu i wiem co zrobic jak mi sie spieszy i co jak nie ;]

 

Wole Grafe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 512MB, planuję zmienić kompa i zastanawiałem się nad 2GB ram'u :) trudny orzech ...

kwestia wyboru :)

grafika:

+szybsze działanie viewport'ów

+można pograć w gierki :)

+obsługa DX9, vertex shaderów i innych nowych bajerów

RAM:

+miej mielenia dysku

+szybsza praca z dużymi plikami

+możliwoś bezproblemowej pracy z otwartymi kilkoma aplikacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pewnie słyszałem podobne legendy na temat Quadro i wsparcia dla renderingu :) faktem jest że tego typu "dodatki" są poza zasięgiem finansowym wielu z nas :))

więc pewnie padnie większością głosów na RAM :)) (oby szybki i z dobrymi timingami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

to zeby nikt nei mial watpliwosci

maszyna do grafiki to wyspecjalizowane narzedzie, nawet jesli domowe,

bez zludzen, nei pogracie sobei na tym

jesli kupicie komputer do 3dmaxa to nie odpalicie na nim zadnej nowej gry, chyba ze w trybie openGL jesli sie da

 

wiec jesli potrzebujecie wydac te 4-8 tys pln i potrzebujecie computer (od lac computus-liczyc) a nie konsole do grier, filmow, przegladania nagich dup i rozsylania spamu, to konfiguracja jest nastepujaca w tym przedziale cenowym:

 

hp, compaq, cokolwiek:

cpuod 4 do osmiu prockow p3 500-900mhz /tualatiny sa duzo drozsze i ciezko je dostac

z jak najwiekszym cache,

po: ile sie da ecc ramu, zestaw 8prockowy lyka 36 kosci 1gb 133mhz po okolo 400600pln sztuka,

dyski:

dwa startowe (jeden backupowy jest drugi startuje)

i kontroler array, w trybi partycji rozszerzonej

czyli 4-8 hdd na scsi2 dzialajacych jako jeden;

daje baaaaardzo szybki dostep do dysku (wylaczyc stronicowanie bo moze nei wyrobic na zakretach)

grafika:

on board 800x600 nie gryzie, a moze byc wiecej, i tak te kompy bardzo rzadko maja agp,

do tego pci dzwieku, pci usb2, i zadnych antywirusow i podlaczania do sieci, to jest mlotek do pracy, nei do zabawy

 

mam nadzieje ze wyjasnilem, po raz kolejny, to samo :)

narzedzie dobiera si edo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jezeli chodzi o view porty to jest to sciema ze tylko karta grafiki jest do tego wykozystawyana , mam tam w miare dobra grafike 256 mb ram i mam dosc malo ramu podczas poruszania duza scena to wszystko zacina bo jest malo ramu bo obiekty musza byc gdzies przechowywane tak ? i caly czas mieli dysk i wszystko chodzi jak gowno wiec jezeli zalezy Ci na plynnosci w vieportach to karta + ram sa nie rozlaczne do szybkiego smiakania przy duzych scenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

to zeby nikt nei mial watpliwosci

maszyna do grafiki to wyspecjalizowane narzedzie, nawet jesli domowe,

bez zludzen, nei pogracie sobei na tym

jesli kupicie komputer do 3dmaxa to nie odpalicie na nim zadnej nowej gry, chyba ze w trybie openGL jesli sie da

 

wiec jesli potrzebujecie wydac te 4-8 tys pln i potrzebujecie computer (od lac computus-liczyc) a nie konsole do grier, filmow, przegladania nagich dup i rozsylania spamu, to konfiguracja jest nastepujaca w tym przedziale cenowym:

 

hp, compaq, cokolwiek:

cpuod 4 do osmiu prockow p3 500-900mhz /tualatiny sa duzo drozsze i ciezko je dostac

z jak najwiekszym cache,

po: ile sie da ecc ramu, zestaw 8prockowy lyka 36 kosci 1gb 133mhz po okolo 400600pln sztuka,

dyski:

dwa startowe (jeden backupowy jest drugi startuje)

i kontroler array, w trybi partycji rozszerzonej

czyli 4-8 hdd na scsi2 dzialajacych jako jeden;

daje baaaaardzo szybki dostep do dysku (wylaczyc stronicowanie bo moze nei wyrobic na zakretach)

grafika:

on board 800x600 nie gryzie, a moze byc wiecej, i tak te kompy bardzo rzadko maja agp,

do tego pci dzwieku, pci usb2, i zadnych antywirusow i podlaczania do sieci, to jest mlotek do pracy, nei do zabawy

Ta wiadomość była wczoraj? Bo zestawik wygląda na przedpotopowy i taniej wyjdzie kupić jeden proc Athlon X2 3800 który będzie miał wydajność 5-6 tych pentiumów III (przy założeniu że kupisz wersje 900mhz) przy zużyciu prądu jak jeden z nich. Nie wspomne już o tym, że ten zestaw musiałby mieć obudowe rozmiarów małej szafy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności