Jump to content

Grupowanie łaczenie obiwektow ?


aros

Recommended Posts

Witam mam kilkanascie obiektow i chce wykonac ruch ale obraca sie to w jakis niezrozumialy dla mnie sposob wiec pomyslalem ze te wszytskie obiekty zeby wystepowaly jako jeden ale nie wiem jak to zrobic ? A na przyszlosc jak zrobic zeby nie laczyc obiektow i wykonac obrot wzgledem srodka ? bo teraz to obiekty wzglemdem nie wiem czego sie obracaja .

Link to comment
Share on other sites

Aby obiekty występowały jako jeden należy je zgrupować. Zaznacz wszystkie objekty przytrzymując lewy przycisk myszy i przeciągając kursor nad nimi albo klikaj na kazdy z nich przytrzymujac ctrl. Weź zakładke group (między Tools a Views) a potem opcje group. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy grupy. Nie wiem tylko w jaki dziwny sposób poruszaja sie te obiekty. Możesz to jakoś jaśniej opisać ? Bo u mnie nawet nie zgrupowane obiekty poruszaja sie wzgledem srodka calej grupy.

Link to comment
Share on other sites

"żeby nie laczyc obiektow i wykonac obrot" możesz też je zlinkować do jakiegoś obiektu pomocniczego DUMMY, POINT i obracać ten obiekt, wtedy inne podłączone do niego też się obrócą.

 

"bo teraz to obiekty wzglemdem nie wiem czego sie obracaja"

w głównym menu jest przełącznik "Use Pivot Point Center" każdy obiekt obraca się wzlędem swojego pvota lub "Use selection centrer" wszystkie ZAZNACZONE obracają się wzglęgem jednego pivota, który jest w "środku" zaznaczenia.

 

PS:możesz przesunąć pivot obiektu / grupy, by obracać dokładnie wg jakiegoś punktu

Link to comment
Share on other sites

Tylko jest jeszcze jeden problem chce zrobic animacje otwieranej klapy ale za kazdym razem jak robie (probowalem przez kosci i wzgledem naniesionego przez siebie ptk) klapa otwierala sie z duza luka mimo iz ptk nonosilem przy samym zgieciu _.| i klapa sie otwierala _ _ jak zrobic zeby nie bylo tego odstepu ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy