Jump to content

Rendering - Problem


LuKiMaT

Recommended Posts

Witam mam problem z wyrenderowaniem animacji, mianowicie gdy klikam render pojawia się komunikat The following objects require map coordinates and may not render correctly: Jeżeli klikne continue to jest ok i plik jest renderowany ale gdy chcę zacząć renderować za pomocą NET Render niestety taki komunikat się nie pojawia i wywala błąd. Jak można to jakoś naprawić.

PS. Swoją drogą tak się też zastanawiałem jak już ten problem rozwiąże to jak poskładać te wszystkie klatki bo chyba nie można wyrenderować od razu do pliku *.avi?? (przez sieć oczywiście)

 

13bb66f6d580a74b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc :)) Pozbyłem się tego komunikatu. Dokładnie chodziło o modyfikator UVW Map :)

A takie jeszcze pytanie do NET RENDERINGU, jak już wyrenderuje sobie animację wtedy otrzymuje ramki zapisane jako np *.tif i teraz chciałbym oczywiście zrobić z tego plik *.avi no i czy ja to dobrze robie mianowicie

1. Otwieram RAM Player

2. Chanel A otwieram pierwszą ramkę i zaznaczam Sequence, potem OK, program tworzy plik *.ifl

3. Wybieram zapisz i wskazuje format *.avi i wybieram codeca

 

Czy to dobry tok postępowania, czy może robi się to jakoś inaczej?? Mam jakoś wrażenie, że pogarsza mi się jakość, a kompresja nie jest duża.

Link to comment
Share on other sites

to rób do nieskompresowanego avi a potem skompresuj viritual dubem

 

No tak, ale czy jest możliwość wyrenderowania przez sieć (NET RENDER) do *.avi ?? Bo z tego co mi wiadomo to raczej nie. Są do wyboru *.tif; *.jpg i inne tego typu formaty. Przeraża mnie ilośc tych pojedyńczych klatek do poskładania 13000 plików to pewnie nieźle zmuli kompa. a tak na marginesie wie ktośmoże jak w virtual dub'ie zmontować te wszystkie klatki w całość ??

 

 

Ok już problem rozwiązany VirtualDub nie chiał mi importować bo brakowało 2 klatki i nie importował przez to pozostałych.

 

A taka inna sprawa, no ale mix już tu zrobiłem :)

 

Narysowałem w AutoCAD uzwojenia (dla nie wtajemniczonych to te pomarańczowe druciki :)) wszystko zostało zaimportowane do 3ds MAX jako jedna warstwa tylko że przez te uzwojenia czas renderingu wynosi 60 godzin dla całej animacji a bez uzwojeń powiedzmy, że ok 15, można coś zrobić żeby jakoś zmodyfikowac to uzwojenie aby szybciej się renderowało,

 

e32a8f68c7142e99.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie

 

Więc ja dalej walcze z tym uzwojeniem, sprawa jest dosyć kłopotliwa ponieważ animaca która ma 10000 klatek renderuje się już 50h i orientacyjny czas do końca to 40h (nie ma włączonych cieni, w ogóle bez tego elementu animacja renderuje się dużo szybciej, jak zresztą już pisałem)

 

Wydaje mi się, że wina leży po stronie parametru "Faces" i jego bardzo dużej wartości, ale to są tylko moje przepuszczenia, może wiecie jak można rozwiązać ten problem ??

 

f4ef47fae4e56c19.jpg

 

PS.

Wyrenderowanie tego elementu tak jak widać zajmuje 8:42 minut!!! na procku 2.0 Athlon+

Link to comment
Share on other sites

u mnie 585200 faceow renderuje sie 4 sek na podobnym sprzęcie.

ty masz tylko 564710 ;)

 

 

spróboj wszucic standardowy materiał bez map, może to to.

 

PS:

Poza tym 800x600 to sporo jak na animacje, jak zmniejszysz rozmiar renderu do 640x480 oszczedzisz trochę czaasu :)

Link to comment
Share on other sites

Achhhhh dzięki za podpowiedź no że też ja na to nie wpadłem wcześniej :) problem nie tyle byłw mapach (to nie jest mapa, tylko zwykłe kolory), co w parametrze Opacity, który był ustawiony na 60% chyba jak ustawiłęm 100% jest ok, a przezroczystość i tak działa bo jest ustawiona późiej w klatkach od tam np 100 do 300. Swoją drogą nie wiem dlaczego tak jest że jak od razu przypiszemy wartość mniejszą niż 100% to tak się wydłuża czas renderingu.

Przed zmianą wybrana klatka renderowała się 3:18 min, a po zmianie 0:39 min, tak więc różnica jest zasadnicza :)

Link to comment
Share on other sites

... dlaczego tak jest że jak od razu przypiszemy wartość mniejszą niż 100% to tak się wydłuża czas renderingu...

 

Jak jest 100% promień renderera oblicza wartość koloru i koniec.

Jak jest poniżej 100% (np:90%) to liczy pierwszy poligon bierze z wyliczonego koloru 90% i leci dalej do kolejnego z kótrego znów bierze 90% itd.

Jeśli masz tyle wiązek w uzwojeniu silnika, to jeden promień śledzący oblicza kolor WIELU faców, ale w sumie na wyjściu i tak składa to na jeden pixel, zamiast przeliczyć jedno miejsce dla jednego pixela !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy