Skocz do zawartości

[architektura] domek jednorodzinny..


boba

Rekomendowane odpowiedzi

domek dla 5ciu osób.. 3 sypialnie zwykłe, jedna typu 'master' ;) jedna dla gości.. 6ść łazienek, pokój telewizyjny, pokój do gier, jadalnia, jadalnia odświętna i salon.. no i jeszcze troche hollów, sauna siłownia i pomniejsze rzeczy hehe

 

projekt nie do konca moj, bo dostalem juz ustalony schemat funkcjonalny i wstepna bryłka

 

po bojach wyszło wstepnie cos takiego..

 

aha, model - skeczap, render - kerkythea, drzefka - ps

 

 

hh0012ix.jpg

 

hh0022nk.jpg

 

hh0034tr.jpg

 

hh004b5wl.jpg

 

hh005a2la.jpg

 

hh0060vk.jpg

 

 

ps

..wiem, ze textura kamienia sie powtarza i ze sa dziwne bledy na dachu..

ps2. w wersji finalnej bedzie pewno mniej kamienia na rzecz tynku..

 

 

pozdrawiam, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co sie dziej z dachami.Rendery kicha po co Ci ludzie i samochody w asfalcie.Pomijam tekstury co do projektu to czasem nie ma sensu klocic sie z klientem i robic modern house z projektu z "Twoich domow"bo wychodza smieszne rzeczyczyta sie ten projekt jako dwie oddzielne bryly nie powiazane kompozycyjnie ani stylowo jadna to ten dlugi budynek ze spadzistym dachem druga to ta czesc kamien +szklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualka jest poprostu slaba.

Projekt jest moim zdaniem jest bardzo nie konsekwetny. Masz dwa rodzaje dachow, kilka roznych materialow na elewacji pare roznych rodzai okien. Niemozesz probawac upchnac tego wszystkiego w jednym projekcie. Poza tym bryla wydaje sie za ciezka i jakby za duza.

Jesli chodzi o kwestje techniczne to wydaje mi sie ze komin powinien byc wyzszy od dachu, nie powinno sie robic na zewnatrz wiecej niz 10 stopni w jednym biegu schodow i niebardzo rozumiem konstrukcje tego wykuszu z jadalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega czad!, szczególnie od dziedzińca. z drugiej strony nie pasuje mi szklany box bo troche na siłe ale reszta miodzio. obrazki tez super choc osobiscie nigdy nie miałem odwgi na taka "surowość". gratulacje, mile zaskakujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej!

 

podobac sie moze albo i nie e.. wiadomo ;)

 

ludziki isamoochody po to bo klient tak chcial.. fakt auto jest w bruku po koła..

@rly -

1. spadzistosc od ulicy, bo tak było nakazane przez planistów..

2. sa 2 czesci bo to 2 rozne funcje oddzielone - dom dom i 'dom oficjalny'

.. co do 'jakosci wizki' - nie kazde biuro stac na kilkanascie licencji wiza/maxa :p .. na moim kompie akurat nie ma

 

..ale dzieki za krytyke - przyda sie..

 

 

@cug

Poza tym bryla wydaje sie za ciezka i jakby za duza.

 

..to co powiesz o tym? a wygladalo jeszcze gorzej jak to dostalem ;)

 

0044qi.jpg

 

0010ms.jpg

 

komin powinien wychodzic chyba 0,5m ponad kalenice wg przepisow polskich.. a w biegu moze byc 17 schodkow oficjalnie a tak w ogole w domku jednorodzinnym w tym przypadku to pewno mozna by i 30 dac

 

konstrukcji wykusza jeszcze nie ma, dopiero jak przejdzie calosc sie o tym pomysli

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie znacznie to poprawiles

 

ze schodami chodzilo mi o to http://www.ronet.pl/a_prawo/zagospodarowanie/index1.htm#d3r4 $69 ptk 3, masz racje ze nie trzeba w mieszkaniowce jednorodzinnej kruczowo sie trzymac tego ale pomysl o bezpieczenstwie uzytkowania(ktos kto sie poslizgnie na takim zamarznietym stopniu bedzie bardzo dlugo spadal)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy mi się zdaje, czy starasz się zrobić render żeby przypominał makietę z rzeźbą terenu z tektury ?! jeżeli tak, to myślę, żę to zły pomysł, bo po to sięchyba render robi, żeby nie musieć fotografować makiet..

2. straszna kakofonia form i materiałów.

3. Pierwszy miał ciekawsze zagrania, mimo ogólnego chaosu. Drugi jest bardziej stonowany, ale przypomina stodołę z dodatkami... jest po prostu nieciekawy.

4. zmieniłbym też kolor tła z tego żółtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to straszne tak niewierzyć w swój projekt :)

projekt troche ma coś w sposobie myslenia z http://www.europaconcorsi.com/db/pub/architecture.php?id_scheda=8713&idimg=70795

i dlatego mi się podoba. po wizkach widać ze dopiero zaczynasz (zaczynacie) ale na tym etapie imho jest super. Wizki chyba bardziej rozjasnione, poszukaj obrazków SANAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maceo - 'trzeba miec fantazje chlopie' ;)

czy starasz się zrobić render żeby przypominał makietę z rzeźbą terenu z tektury ?! jeżeli tak, to myślę, żę to zły pomysł, bo po to sięchyba render robi, żeby nie musieć fotografować makiet..
..po tym jak juz narobilem sie realistycznych badz pseudorealistycznych wizek na zlecenie wzyciu - zygam nimi poniekad - stad ta nieudana wg Ciebie 'odrobina szlaenstwa'

 

..a co do makiet - nie wiem czy wiesz, ale od jkaiegos czasu sa one znow o niebo wazniejsze niz wizki, ktore zrobic potrafi prawie kazdy na tym forum - a na maiety pozwolic sobie moga tylko niektore biura.. czytaj: render - codziennosc, dobra makietka - od swieta ;)

 

@peter - nie no ze nie wierze.. ale widze po prostu jak mi sie zmienia sposob myslenia odnosnie projektowania hehe - nie jest tak samo jak w szkole.. oooj nie e

 

aaha.. juz pare zmian doszlo.. a jeszcze obrazki nie opusciy biura.. sadze ze final kiedys bedzie jeszcze inny

 

..a co do linka - dzieki - taa wlasnie takie cos mnije wiecej mialem na mysli.. zwlaszcza ta 'sprana' okladzina drewniana

 

lollypop - 'betonowy tunel' mial byc.. z faktura po deskowaniu, ale ponoc nie przejdzie ten myk - bedzie albo siakis jasny granit albo piaskowiec pewno

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności