Skocz do zawartości

jak to zrobic


Dobijasek

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest jakas mozliwosc aby danemu obiektowi 3D przypisac magnes/przyciaganie tak aby czasteczki mogly mniejwiecej krazyc wokolo danego obiektu lub sie ciagle odbijaly i nigdzie nie spadaly

 

probowalem ustawic grawitacje w kazdym kierunku lecz i tak to wtedy wyszlo na 0 i praktycznie nie bylo zadnego przyciagania tylko lecialy dalej, zecz jasna robilem to na colision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no grawitacje ustawilem w kazda strone (6 grwaitacji) lewo, prawo, gora, dol, przud i tyl ale mi sie wydaje ze te sily sie potem zrownowazyly

 

ale mi bardziej chodzi o to by obiekty przyciagaly te czasteczki cala swoja powiezchnia i z kazdej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiater i deflektory, potrzebyjesz odpowiednio poustawiac wiatr i deflektory, wtedy sie posluchaja, mozesz tez kazac im folow path, ale nei pamietam jak sie to wlaczalo,

 

od biedy mozna zrobic po staremu (czasteczki z minimalna predkoscia i lecacy w tyl emiter po slpineach, na koniec odwrocic kierunek animacji i bedzie cacy :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deflector to pewnie domyslam sie ze ci chodzilo o UDeflector i przypisac go obiektowi (co juz i tak mam od dawna)

a wiater tez sie domyslam ze ci chodzilo o ustawienie go wewnatrz obiektu i ustawienie jego sily na minusie (raz mi wyszla kiedys niezla kula z czasteczek z czegos takiego) tylko tez ten obiekt mam bardziej podluzny wiec bym musial co jakis odstep dawac ten wiatr ale spodziewam sie ze i tak by to nie przynioslo spodziewanego efektu

 

chyba ze myslalems troche inaczej

 

patch falow wlasnie nie moge przypisac zadnemu obiketowi a jak juz to czemus przypisalem to w drzewie czasteczek nie bylo mozliwosci go wybrac z listy ani recznie (pusto) w Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności