Skocz do zawartości

Scena 3D: Folder Prac


Gość Systemmik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Systemmik

No więc jako nowicjusz posłuchałem się otóż bardziej doświadczonych ludziów (xD) z forum i zrobie po prostu jeden topic i w nim będe zamieszczał i opisywał prace. Będzie można zobaczyć jak ewoluowują moję umięjętności. Miejcie na względzie jedno. Te prace są robione z pogonią za czasem gdyż nie mam u siebie 3d maxa na kompie a jedynie moge robić prace i kształtować swoje umijętności na zajęciach. I to chyba wszystko na wstępie. Zapraszam do oglądania ;> No i czytania :D

marcinpieprzowskir3ju.jpg

Opis: Pomimo iż to zdjęcie wygląda na 2 wymiarowe (dla większości osób)ale jest ono 3D. Sprawiło to ustawienie kamery które jest prostopadłe do wody. Czas roboty to 2x zajęcia czyli mniej więcej 3 godziny. Tylko tyle czasu miałem do dyspozycji niestety więc nie miałem czasu doszlifować jej. Rekin jest wymodelowany w pełni ale coś z tej perspektywy ogon dziwnie wygląda. Światło jest mental rayowe volume. Oczywiście jest ustawiona rzutnik by światło rozczepiało się pod wpływem fal wody. Woda i kaustyka na niej to oczywiście plane z mapą smoke.

kometa3hs.jpg

Jak widać meteoryt. Nie ma tu atmosfery ziemskiej która byłą by widoczna w której by się spalała ale chodziło mi o sam metoryt. Sama skała to po prostu chyba box bo nie pamiętam xD potraktowany noisem. Nałożone zostały na niego 2 mapy które wydają mi się całkiem udane. Ogień jak widać tendril i jak ktoś się przypatrzy zauważy małe języki ognia przed czy obok meteorytu. Gwiazdy widoczne w tle to po prostu mapa cellural.

To akurat robione z mniej niż godzinke.

ruinystatku5zd.jpg

Wrak statku. Zrobiony jest z moich experymentów nad narzędziami w 3D maxie. Oczywiście to co z przodu to śruby statku a coraz dalej to kolejne części czy jego elementy. Wode ma imitować mgła o kolorze niebieskim. Światło to zwykły target z efektem volumetrycznym. Jednak po wielu kombinacjach ze światłem efekt troszke się zpsuł i nie zbyt widać by to była woda xD. Piasek to plane z nałożoną mapą imitującą piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie ma tu atmosfery ziemskiej która byłą by widoczna w której by się spalała ale chodziło mi o sam metoryt.

To wtedy mówisz meteor albo kometa. meteoryt to ten kamień który już spadł a ziemię. Czy coś w tym stylu.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Meteoryt

 

EDIT:A no właśnie, chciałbym zobaczyc siateczke rekina bo cos nie wierze ze to jest model3d.

Wiem jestem niedowiarek. :)

A meteor całkiem spoko. Juz napisałem wcześniej co o nim sądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Systemmik

Błąd zauważony i usunięty ;] Jak pisałem to o jednym myślałem drugie pisałem xD A co do siateczki rekina to zobaczycie ją dopiero wieczorem we wtorek... Bo we wtorek dopiero mam zajęcia -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności