Skocz do zawartości

Obiekt nie chce się przemieścić!


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Trenuję sobie animację i mam obiekcik który się obraca w pomieszczeniu, do tego kamera też lata jak szalona. Rotację obiektu zrobiłem przez Animation -> Constraints -> Path Constraint. Albo tylko mi się zdaje i wcale nie jest to wymagane do rotacji...no ale mniejsza z tym.

W pewnym momencie animacji, chcę aby mój obiekt wyleciał sobie poza animowane pomieszczenie. No i problem bo on nie chce się ruszyć:/ Nijak:/ Nie wiem co namieszałem (na początku dałem follow path, ale okazało się że ten obiekt przez całą animację ruszał się w zdłuż krzywej a nie tylko w interesującym mnie okresie).

Inne obiekty ruszają mi się tak jak chcę, bo nie są powiązane tym Path Constraint, którego cienko rozumiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

musisz mu wywalic constrainy, jelsi nei jest szczegolnei animowany, to zaznacz go i eksport selected albo save selected, a pozniej mergnij go spowrotem (bedzie goly, jesli go wyeksportujesz i zaimportujesz to musi byc) i nei zapomniej sakoswac splinea,

 

a nastepnym razem zanim cos CI przyjdzie do glowy to zrob save o kolejnym numerze :) to leczy nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.... Pozbyłem się tego constrain i na przyszłość się trzymam od tego z daleka (przynajmniej na najbliższą przyszłość:D).

 

I ten tegez....:) Czy mógłby mi ktoś zapodać jakiś sposób na to aby materiały w animacji się zmieniały. Niestety nie działa to tak prosto jak ruch obiektu i raczaj nie spotkałem się z tutkami na ten temat:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności