Skocz do zawartości

problemy z aplikacjami


Mulczas

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem właściwie gdzie to wrzucić, ale może todo bry dział :)

w ciągu ostatnich dni zauważyłem błędy w kilku aplikacjach. Pozornie nie mają one ze sobą nic wspólnego, ale wystąpiły właściwie w tym samym czasie.

Po prostu miałem kilka dni przerwy od tych programów (grałem, siedziałem w necie albo outside :) ). Pewnego dnia chciałem pobrać filmik z google i tu zonk nr. 1:

1. Google Video Player - gdy otwieram plik *.gvp (sciagnety ze strony, zeby pobrac film), pojawia mi się "connection error, retrying..." i tak zwykle aż do samoistnego zamknięcia programu. Czasami wyskakuje jakiś błąd Visual C++ 6.0 (dokładnie nie powiem bo jakoś teraz nie chce się pojawić :) ). Pomyślałem więc, że może chociaż dysk zdefragmentuję:

2. O%O Defrag - nie widzi dysków/ Próbowałem "zabawy" z usługami; pytałem na forum KŚE - pomocy brak ( http://forum.ks-ekspert.pl/index.php?showtopic=86182 ). No więc wziąłem się za MAX'a

3. no i najgorsze - Vray Server :) robie wszystko tak jak robiłem - odpalałem serwer, 3ds maxa, restart 3ds maxa i działało. Teraz nie :( W lokalizacji licencji wpisywałem nazwę komputera (mojego), moje IP (mam stałe), 127.0.0.1 - NIC!!

 

Przez czas przerwy NIC nie zmieniałem w systemie, nic nie usuwałem, nie instalowałem. Antywirus nic nie wykrył.

Na pierwszy rzut oka wygląda na firewall'a (mam Zone Alarm) - w końcu są to problemy z połączeniami (również z O&O - łączyła się usługa lokalna) , na drugi rzut oka też. Więc wyłączam firewalla (dawałem na "off", zamykałem aplikację, proces) - dalej to samo. Sprawdzam systemowego - wyłączony.

 

Ktoś z Was domyśla się, co mogło "nawalić"??

W sumie już szlag mnie trafia, bo naszukałem się rozwiązań, również na google, ale nie znalazłem odpowiedzi. Próbowałem też przeczekać (samo przyszło, samo przejdzie - nie przeszło). Chciałbym uniknąć formata, bo mam dużo aplikacji poinstalowanych i formalnie mi się nie chce :)

 

Dużo się napisałem, ale chciałem dokładniej nakreślić problem. Zwracam się więc do Was z nieśmiałym: HELP?? :D

 

p.s. na dokładkę nie działa mi jeszce Java w Operze, ale u mnie to normalka - wystarczy reboot :)

 

EDIT:

ad.3 wyświetla mi się w zakładce "Renderer" informacja "All of the Vray licences are engaged Close any of the other running copies or try again later", a w okienku loga serwera pozycje "new connection" i "close connection" następują zaraz po sobie (w tej samej sekundzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

postanowiłem jednak zrobić format :) na razie jestem zadowolony bo wszysko jakoś działa szybciej.

 

dzięki temu tematowi na forum otrzymuję teraz kilka razy na dzień:

----------------------------- UWAGA -----------------------------------

* Treść tego listu jest tymczasowo niedostępna.

* W razie konieczności możesz się skontaktować z nadawcą listu:

""Max3D.pl Forum" "

Data wysłania listu: "30/06/2006 20:02:40"

Temat: "=SO-8859-2?q?Odpowiedź_na_post_'problemy_z_aplikacjami'?=

używając funkcji "Odpowiedz" w swoim programie pocztowym.

List o którym mowa znajduje się pod tym adresem:

[ADRES]

* Przepraszamy za zaistniałe niedogodności, Zespół OnetPoczty

----------------------------- UWAGA ---------------------------------

 

miałem zaprzestać subskrybcji, ale zobaczę ile jeszcze będę to otrzymywał :D

edit: chyba do skutku, list usunięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności