Skocz do zawartości

dcr-dvd92E rip


meccu

Rekomendowane odpowiedzi

mam cyfrowa kamera handycam dcr-dvd92E

 

nagrywa bezposrednio na plytki dvd

 

tylko mam problem ze zgraniem tego na dysk bo wydaje mi sie ze trace jakosc

 

uzywam najpierw DVD Decrypter a nastapnie AutoGordianKnot

 

mozecie polecic mi jakis program albo konkretne ustawienia i jakie kodeki pod ta kamere itp ?

 

i jeszcze jedna sprawa bo potem to co zgram to tlocze w After Effects i jak tam zrobie co mam zrobic to znowu eksportuje i teraz nie wiem czy najpierw bez kompresji i potem kompresja np. virtual dubem czy odrazu z kompresja

i teraz pytanie jaka kompresja ?

 

 

moja kamera ma 1mega piksla a po zgraniu na dysk wyglada to nie za dobrze (przynajmniej tak mi sie wydaje)

tutaj przyklad

http://mich.phpnet.us/mvs/cloning_mich.avi

 

prosze o pomoc bo kurcze na prawde nie wiem co mam zrobic a nie chce tracic na jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem jakie tam masz ustawienia przy zgrywaniu, ale sama kamera ma 1Megapixel tylko w teorii, bo przy kręceniu wykorzystuje tylko częśc sensora, a reszta służy do redukcji "efektu" drżenia ręki. Kamera nagrywa pewnie w standardowym MPEG2 (co już troche zmniejsza jakość nagrania) w rozdzielczości PAL (720x500-cośtam pikseli). Generalnie przy ripowaniu staraj sie zgrywać materiał bez konwersji w formacie MPEG2, a dopiero po skończonym montarzu kompresój czym tam chcesz. Dobry jest DivX i XviD. Kompresój w 2 przejściach z bitratem 1500kbit lub troche wyższym nawet, to powinno mieć dobrą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Generalnie przy ripowaniu staraj sie zgrywać materiał bez konwersji w formacie MPEG2,"

 

tylko pytanie... w czym ?

 

programu z DVD do AVI szukalem chyba z 3 dni bo wiekszosc to jakies triale z napisem na srodku

znasz jakis freeware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności