Skocz do zawartości

Environment material


cta

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/tutorials_interior.htm

 

przerobiłem sobie tego tutka mniej więcej wszystko czaję oco chodzi tylko jest jeden moment w nim gdzie koleś pisze żeby wziąść nowy materiał w wolnym slocie i z materiałów sceny wybrać enviroment, później go rozjaśnić i wtedy całość się rozjaśnie. Wszystko ładnie pięknie tylko chciałbym w swojej scence zrobić też coś takiego jak ten environment ale nie mam pojęcia do czego ten materiał się odnosi. Envionment z pod 8 ma zwykłą białą mapę, w opcjach rendera enviorment jest wyłączony. To jest jakby zwykły materiał przypisany gdzieś w scenie, tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie rozumiesz mnie :)

W tym tutko w dołączonej scenie w matriałach sceny jest materiał vrayowy z dopiskiem environment w nawiasie kwadratowym. Jak ustawie mu jakikolwiek kolor to scenka zabarwia się właśnie w tym kolorze. Rozjaśnie to się rozjaśnia, wszystko si ładnie pięknie, tylko co to jest ten materiał i jak go mam użyć w jakiejś swojej scence, bo tak jak już napisałem nie jest to ani z ustawień environment renderu ani z envionmentu 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o to:

Go to the Material Edtior and put the default VRayMtl in one of the slots (it shows up as being used in the "Environment" in the Material/Maps browser).

to mam dwie sprawy do zakomunikowania:

przerabialem ten tutek kiedys tam i to co poradzilem w poscie wyzej jest sluszne i daje ten sam efekt co w tucie (roznica w metodzie wynika z wersji v-raya)

tut jest robiony na v-ray 1.46.06 i tam jest opcja override mtl a w 1.47 tego nie ma, chodzi o to:

1.3. Check the Override mtl option in the Global switches rollout, click the button next to it and select a default VRayMtl material.

jesli jestem gdzies w bledzie to z gory przepraszam, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, dzięki bardzo mój błąd że wcześniej ja Ciebie nie zrozumiałem hehe, tylko teraz nie rozumiem za bardzo sensu rozświelania tej sceny w ten sposób skoro i tak na zwykłych materiałach będzie ciemniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności