Skocz do zawartości

Problem z Animacją


kwasnax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały a w sumie duzy problem z Animacją.

mianowicie mam nagrany filmik z rozszerzeniem *.ifl /oczywisie jpg i mot tez/, obraz strasznie sie trzęsie ale jest to robione specjalnie, wyglada to mniejwiecej jakbym przy -20 stopniach chciała cos nagrac ale reka by mi sie trzęsła. i teraz dodaje do tego obiekt. plaina i na nim boxa- plain jest niewidoczny bo przeznaczony jest do cienia.

potem dodaje kamerke w wszystko super, na koncu w momencie ustawienia trackerów punktów kontrolnych itp jest pieknie ale obiekt a w sumie kamera mi sie nie rusza. chce zrobic tak zeby kamera ruszała sie identycznie jak obraz z zaimportowanego pliku w momencie dodania efektu zeby wyszedl mi efekt ze komputerowego obiektu ale zeby poruszal sie tak jak obraz /hmm... zakrecilam sie chodzi o to aby kamera ruszala sie tak zeby bylo widac ze obiekt stoi w miescju czyli musi ruszac sie tak jak tło/.

 

jesl ktos jest w stanei mi pomoc to bardzo prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wogóle to robie wszystko przez camera tracker. jestem początkującym użytownikiem tego programu i mogłam cos namieszac ale ruch tych trackerów mam zaznaczony poklatkowo.

w utilities movie zainportowalam film potem w morion trackers mam 6 trackerów czyli tyle ile zaznaczylam ale ja ich ruch chyba teraz musze połączyć z ruchem kamery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, chodzi Ci o to żeby obraz był stabilny, bez trzęsienia ? Jeżeli tak, to połącz kamerę z trackerem, a film nałóż na plane.

Pozdrawiam.

Edit: Oczywiście przy założeniu, że kamera stoi w miejscu, bo jeżeli kamera się obraca a równocześnie drży, a chcesz uzyskać stabilny obraz, to czeka Cię ciężka praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz inny problem zawziełam sie i robie campointy z instrukcji helpsa, i teraz mam taki problem ze wybrałam 8 campointów i wszystkie maja w chwili obecniej wartość 0,0,0 przechodze przyciskiem h zaznaczam np. campoint2 i chce zmienic jego wartość zaznaczam select and Move klikam potem na niego prawym przyciskiem wyskakuje mi okno Move Transform Type-In super ale problem polega na tym ze nie moge wartości zmienic tzn co zmienie to mi wraca do zer. robie to po lewej stronie w Absolute: Word w instrukcji napisane było zeby użyć tab i - dobra ale jak gdzie i kiedy??

bo mi sie pomysly pokończyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w X zmienisz wartość (z klawiatury), to TAB spowoduje przejście na pole Y. Do zer wraca w kolumnie Offset:Scren - i tak powinno być, a w Absolute:World zostaną wartości, które wprowadziłeś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze nie zostaja, a przede wszystkim jak obok sa strzałki do rosnacych wartosci i malejących to w momencie puszczenia ich znow mi wraca do zera. i mowie w tej chwili Absolute: World

wiec tutaj jest problem ze cokolwiek wpisuje to przechodząc gdziekolwiek zeruje mi wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności