Skocz do zawartości

[PHP] Tworzenie rekordów w bazie mysql


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Mam spory problem, własnie kończyłem pisać stronkę i nieoczekiwanie taka funcja, jak załączona poniżej przestała mi działać :/ Sprawdziłem w 1000 podręczników/stron/itp i wszedzie jest napiane, że to dobra składnia :/ To jest tylko fragment większej części kodu, ale własnie w nim jest problem.. wszystko działa jak należy oprócz tego fragmentu :/

Docelowo ma on służyć w dodawaniu rekordów z formularza do bazy, ale samo polecenie mysql_query("INSERT INTO ... nic nie powoduje :/ Dlaczego?? :/

Połaczenie z mysqlem i bazą jest,, kod query w tym przypadku jest na żywca wyiągnięty z phpmyadmina.. wie ktoś może dlaczego nie chce mi zaktualizować baz?? :( Siedzę już nad tym 3 godziny i nie wiem co jest grane :/

 


mysql_connect (HOST, NAME, PWD) or
die ("Nie mozna polaczyc sie z MySQL");
mysql_select_db (DB_NAME) or
die ("Nie mozna polaczyc sie z baza DB_NAME");

$wynik=mysql_query("INSERT INTO pc(id, title, price, info, info_more, size, cover, demo, order, exclude) VALUES ('''', ''PROBA'', ''uthdhdhdu'', ''trhsdhu'', ''utruitrii'', ''iri'', ''iriry'', ''irtrt'', ''yeryer'', ''yrwywywr'')");
?>

 

Jak mały robal błagam o pomoc!! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że to błąd w Values. Masz tam np. wartość wpisaną tak

''PROBA'', ''uthdhdhdu'',.....

a powinno być tak

'"PROBA"', '"uthdhdhdu"',.....

Mam nadzieje że to pomoże ;)

 

Na wszelki wypadek dodaj jeszcze apostrof ' przy nazwie tabeli i nazwach pól

INSERT INTO 'pc' ('id', 'title',...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dzięki chłopaki za pomoc, ale stestowałem wszystkie takie możliwości z apostrofami, itd. Nie wywalało żadnego błędu, a przyczyna była prozaiczna... order to słowo kluczowe sqla.. Dlaczego nie ma tego napisanego w żadnej książce jaką mam? Nie wiem! Gdyby nie pewien informatyk chyba przez miesiąc szukałbym rozwiązania!

 

PS> A te podwójne apostrofy to kod na żywca wyciągnięty z phpmyadmina - dodałem w nim rekord, a później wyświetliłem sobie zapytania jako php (ma taką opcję) i wkleiłem jak leciało. Szczerze piszącteż mi się to nie podobało :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności