Skocz do zawartości

Darmowy CMS obsługujący Flasha


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, orientujecie się czy są jakieś darmowe CMS'y na licencjach typu GPL, albo najlepiej LGPL umożliwiające edycję zawartości na appletach Flash?!

 

Albo takie, które umożliwiają to pośrenio np. przez tworzenie struktury plików txt, lub xml ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znam.. to każdy zna :D Dzięki serdeczne za feedback.

 

Poszukuję czegoś konkretnego, najlepiej poleconego po jakiś doświadczeniach. Chcę oprzeć na tym kilka swoich projektów, więc musi być sprawdzone :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałeś? na rzecz czegoś?

 

jak tak szperam w necie i patrzę nawet na te komercyjne flash cms'y to nie są one jakieś rewolucyjne i odkrywcze.

 

myślę, że skończy się na tym, że zrobimy własnego z iCEAM.com do celów własnych.. albo jakoś z mySQL'a wyrzucę do XML'ów dane.. ale to też nie jest super wygodne.

 

normalnie korzystałem z cms'a autorskiego iCEAM.com, ale to jeszcze jest zbudowane na 1szej wersji cms'a i trzeba go samego w sobie przerabiać w zależności od front-enda we flashu, co nie jest jakieś efektywne i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Zrezygnowałem po prostu z zamysłu, żeby robić całą stronę we flashu i napisałem w php+flash (praktycznie nie sprzężony z php) - było szybciej, prościej i wygodniej.. nie wiem dlaczego, ale nie lubię łączyć dynamicznie generowanych elementów z flashem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba.. jeżeli jest to jakieś FlashMenu z php to jest to banał zwłaszcza, że ktoś inny pisze skrypt zwracający co trzeba do pliku..

 

No nic, w moich przypadkach flash to konieczność.. Właśnie wgłębiam się w xml i to jak do niego zrzucić strukturę MySql'a. Może też napiszemy komercyjnego CMS'a z iCEAM.com, więc jak coś to dam znaka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bardzo nie lubie programowania :) A co za tym idze , nie interesowalem sie nigdy php . Aktualnie jest mi potrzebne jako cms z flashem na stronke.

Czytajac ten topic ,nie ustalilem zadnego faktu , co jset dobre i co warto wybrac. Dlatego tez prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... ja nic nie znalazłem. Teraz robimy stronkę pewnego biura architektonicznego, no i trzeba pisać cms'a oddzielnie.... jak ktoś coś znajdzie to ja bym reflektował wciąż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh w samym Flashu to ciężko przynajmniej jak dla mnie też pracuje nad CMS'em już jakiś czas ale nie mam za dużo czasu. Po przeczytaniu Książki "Flash i PHP podstawy" - Steve Webster wszystko zrobiło się jasne i proste szkoda że przełożenie było na flasha 5 tak więc brodze narazie z aktualizacja Fotek niestety mam problemy z resize :/ i wychodzą mi niewyrazne nastepny problem przy tekscie gdzie nie wchodzą niektore tagi z html i mysle nad uploadem plikow do bazy mySql wszystko opiera sie na Flash + Php + MySql.

Jak tylko uporam sie z tymi problemami zaczne pracowac nad jakims prostym CMS'e dla mass :] z wytłumaczeniem krok po kroku :P

 

Bibliografia :

- "Flash i PHP podstawy" - Steve Webster - tutaj przykłady PHP + MySql

- Flash 8 oficjalny podręcznik - tutaj przykłady z XML

- http://republika.onet.pl/5,1619,1,1647,fabryka.html?sort=1 - tutaj wszystko razem :)

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności