Skocz do zawartości

Problem z nadawaniem materiału i selekcją


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3dmaxem bawię się bardzo krótko, stąd moje mało wyrafinowane pytanie. A mianowicie - mam prosty model, chcę nadać mu tekst. szachownicy. Po kliknięciu "assign..." model staje się szary. Próbowałem z innymi materiałami i niestety to samo. przejrzałem dział pomocy i nie natknąłem się na odpowiedź.

 

Co do selekcji - model składa się z kilku elementów. Gdy mam zaznaczony tylko jeden - Modify - Vertex działa normalnie. jak zrobić, by dało się równocześnie zaznaczyć 2 elementy i skorzystać z tego narzędzia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czesc! moze sprobuj nacisnac ten niebiesko-bialy szescianik w material editorze , i/lub nalozyc na te bryle modyfikator uvw maping.Chodzi Ci o przytrzymanie klawisza ctrl ?? :P nie rozumiem drugiego pytania. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwiązanie pierwszego problemu. Starałem się nie klikać na oślep, żeby w razie czego później potrafić się wycofać.

Co do drugiego - Chodzi mi o to, że model składa się z 3 brył. W powiększeniu widać, że nie stykają się ze sobą idealnie. Mimo że obie bryły mają tą samą średnicę, nie potrafię ich połączyć tak, aby któryś z brzegów nie wystawał. Byćmoże obrazek poniżej wyjaśni trochę więcej

clipboard01bq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , chyba trzeba to polaczyc poleceniem attach i edytowac jako elementy jednego obiektu . Potem mozesz to sobie rozlaczyc spowrotem :P , lub przesunac caly obiekt(ale chyba nie o to Ci chodzi?) uzywajac snapow ,zeby bylo precyzyjniej, a moze przesunac tylko wierzcholki jednego z obiektow..Cos z tego moze ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności