Skocz do zawartości

problem z renderem hair and fur


nicor999

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. mam problem z renderingiem hair and fur. kupilem sobie ksiazke heliona cwiczenia praktyczne do maxa 8 i po stworzeniu pajaca itd i nadaniu mu modiefiers hair and fur wszystko jest ok dopuki nie klikne na poligony zaznacze kilka z ktorych maja rosnac tylko wlosy i klikne update selection to podczas renderingu renderuje model i gdy zaczyna renderowac wlosy to przejdzie 4 kreski i sie zamyka i nic nie pokazuje. problem pojawia sie gdy wczesniej dalem attach wszystkich elementow (rak nog dloni) do korpusu. gdy nie dam tej opcji i dam modiefiers haf do sphery ktora jest glowa i pozniej dam na poligony to jest ok. we wczesniej opisanym przypadku tak nie jest. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Miałem kiedyś podobny problem: Kiedy liczyłem włosy do pionowego okna o proporcjach boków większych niż 1,5 x 2 to mi wywalało cały proces, może w tym jest właśnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam że miałem problem taki, że jak próbowałem haira renderowac brazilem to mi wywalało całego maxa, kiedy np scanline i mental działały dobrze.

rozwiązaniem okazał się konwert ro mesh i wywalenie haira z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności