Jump to content
 • Content Count

  511
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Community Reputation

61 Excellent

About [email protected]

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Białystok
 1. Plasti, piękne studio i lakier. Kadru mniej po prawej więcej po lewej. Xiz0r model wymiata, materiał bidny ;)
 2. Irradiance na medium powinien wystarczyć, subdivs 70 , samples 35. Głównym sprawcą "grzybów" jest najprawdopodobniej tryb delone triangulation, daj go na ten standardowy. Light Cache samples daj na 1000 i zmniejsz sample size do 0,006. Zrezygnuj też z tego dziwnego oświetlenia i wrzuć sun+sky albo dome light z mapą hdri. No i do tego camera physical żeby łatwiej ekspozycję ustawić. Lepiej nie kombinowac i używac standardowych ustawień które sprawdzają się w 99% przypadków ;)
 3. najlepszy jest moim zdaniem obrazek 6, ale i tak wszystkie są na mega poziomie !a na drguim obrazku bym zostawił tylko jedno auto. z ps. rozmyłbym wszystkie postacie w budynku, z bliska wyglądają sztucznie a pozatym przy takiej porze dnia migawka musiała być dłużej otwarta.
 4. Dzięki za komenty :) Mapowanie krzeseł postaram się jeszcze zmienić szybko, nie wiem czemu to przeoczyłem. Co do szczeliny koło okna to chyba lightcache coś nawalił, bo geometria jest ok. A sampli było sporo i mały size. Obadam to jeszcze. No i oczywiście to nie jest mój projekt, bo architektem nie jestem ;) Zaprojektował to Daniel Nyström.
 5. Ostatnia pracka, można by doszlifować trochę elementów, ale jako że brak na to czasu to wrzucam: Może dorzucę jeszcze później jakieś dodatkowe ujęcie.
 6. - bardzo słabe aa albo za duży sharpen w poście - nie potrzebnie takie mocne ao w rogach, dobre gi samo to załatwi - mam rażenie że w cieniech jest troche za jasno ( przez co całosć robi sie troche mdła) - dziwne kolory zieleni - shadery miejscami leżą, chociażby plastikowe lampy
 7. dodam ze wielu zwolenników octana pisze że cpu w arionie nie ma racji bytu ze względu na to ze gpu w tej samej cenie co cpu renderuje kilkadziesiąt razy szybciej. Ja testowałem interiora w arionie na i7 + 285gtx i procek na prawdę sporo pomagał. Karta była o ile pamiętam ok 3-4 razy szybsza, ale nie kilkadziesiąt ! to jest taki trik marketingowy, pewnie to się sprawdza ale na prostackich scenach z czajnikiem.
 8. ciekawe czy możliwe jest na karcie zastosowanie instancingu ? w zasadzie brakuje tylko tego no i dispa. Arion jest ogólnie mega :D
 9. pobaw się fallofami w diffuse i reflect, (ale wyłącz trace reflections) do tego troch więcej bumpa i zmniesz filter blur.
 10. normalne ? to spróbuj potem to skonwertowac np. do obj... normale się powalą. nadaj jakaś grubość i po problemie.
 11. na jednym przejściu 1h30 min 1000x750, ale dość niskie ustawienia.
 12. pionix, bardzo ładna wizka, światło z lampy troche za mocno jarzy na sufit. ode mnie zabawa z vray fog:
 13. opcja "check sample visibility w Irr map czasem pomaga. Czasem trzeba też zwiększyć ilość sampli w Lc i zmniejszyć sample size. trochę to dziwne bo scena nie jest zbyt skomplikowana i niższe ustawienia powinny to wyczyścić bez problemów. aha i jeszcze jedno, ja masz sun+sky to polecam w okno wstawić vray plane light z włączoną opcją "skylight portal" - to baardzo pomaga w interiorach, cienie będą o wile dokładniejsze, sam vray sky w environment nie wystarcza.
 14. Mytikas szklo to szkło, fresnel na 1,5 - 1,6 i reflect/refract prawie białe, tu nie ma większej filozofii w materiale vray. Jak chcesz pożądny render studyjny to zrób przesiadkę na maxwell, fry - uzyskasz tam fizycznie poprawne kaustyki reflect i refract, co zdecydowanie pomoże w uzyskaniu realizmu. Poza tym zobacz sobie jak układa się profesjonalne studio fotograficzne do fotografowania szkła/ biżuterii, kiedyś chyba był wątek na maxwell forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy