Skocz do zawartości

Dom Weselny - Rendery


Mirkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, watek przeniesiony z dzialu finalRendera ale tam juz nikt nie zaglada :D wiec przenoszę do Finished Works chociaz jeszcze tego nie skonczylem ale mysle ze dalej bedzie tylko gorzej :)

Jak ktos ma jakies sugestie co by mozna bylo poprawic to prosze pisac.

Pod spodem parametry rendera jesli to jeszcze komus cos mowi bo napisane w jezyku finalRendera :D

 

Oswietlenie :

Direct Light - Target Direct

Indirect Light - Fr-PhisicalSky w slocie environmetal Map

expozycja to - fR Reinhard Tone Mapper dodany w zakladce Effects

 

dodatkowo przeliczane zostaly passy dla

GI - fr Global Illumination

AO - fr Ambient Occlusion

Shadow - fr Shadows

 

czasy renderow to okolo 1h 20min dla kazdego obrazka

 

widok0001.jpg

widok0003.jpg

widok0000.jpg

Edytowane przez Mirkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie tylko boli kompozycja.

Zauważyłem, że duża część wizek na tym forum trzyma się określonego schematu: prostokąt w pionie albo w poziomie. Na pewno nie da się tego jakoś lepiej zaprezentować?

Ujęcia mi się nie podobają. Są nie wyważone. Według mnie odbicia lustrzane to nie jest dobry pomysł. Jeśli muszą już być to starałbym się je robić z innego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mikołaju rozumiem ze jest Pan przemęczony swietami i strasznie marudny :) Własciwie to moj bład nie napisalem, ze praca jest komercyjna co mnie na pewno do konca nie usprawiedliwia ale wystawiam tylko to co przygotowalem dla klienta a klienci nie lubia pochylonych kadrów ani ujec detali z rozmazanym obiektem za ktorego wizualizacje placa taka juz glupia natura tego fachu.

 

Co do pytania Pana Sevox-a ... podszedl mnie okrotnie haha nie znam odpowiedzi niestety ale w opisie jasno dalem do zrozumienia ze rendererem w tym przypadku jest finalRender nie v-ray. Sa jednak ogolne zasady, ktore obowiazuja niezaleznie od softu tzn minimalizowac ustawienia bo jesli wyglada tak samo jak na wyzszych tzn nie widac roznicy to wiadomo :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bardzo słabe aa albo za duży sharpen w poście

- nie potrzebnie takie mocne ao w rogach, dobre gi samo to załatwi

- mam rażenie że w cieniech jest troche za jasno ( przez co całosć robi sie troche mdła)

- dziwne kolory zieleni

- shadery miejscami leżą, chociażby plastikowe lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem może się wydawać marudne :)

Ale skoro mamy tą możliwość regulowania wymiarów kadru to dla przykładu ujęcie 1 i 3 wydłużył bym trochę panoramicznie. Dzięki temu nie wydawałyby się takie ściśnięte i pokazałyby budynek/otoczenie w pełnej krasie.

Nie mowie, że muszą być pochylone kadry, zoomy i takie tam inne.

Zieleń wygląda jakby nie oddziaływały na nią inne kolory. Dość surowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to ześmy sie nie zrozumieli Panie Mikołaju myslalem ze ogolnie chodzi o prostokaty i zamkniete w niej bryly a nie ze te prostokaty moga byc troche o innych proporcjach :D. Fakt trzeci obrazek mogl bym zrobic troche luzniej ale co do pierwszego to celem byla fontanna na ktorej bardzo zalezalo klientowi. Co do zieleni nie bede sie bronil bo faktycznie Final cos ja badziewi przy gesto upakowanej geometrii i musze cos z tym zrobic bo wszyscy mi to mowia :D albo poprawie to w szopie.

Lampy sobie odpuscilem ale akurata one sa jeszcze do poprawy tak ze dzieki za motywacje :D

Reszta czyli GI i AA to sprawa ustawien. Mozliwie ze efekt jest taki bo rozdzielczosc nie jest duza a ilosc detali spora i na tych krawedziach o malym kacie to troche sie psuje ale probkowanie w tym wypadku to 1/16 wiec o niskim AA nie moze byc mowy a obrazy nie byly wyostrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nie jest ukonczona przeniosłem ją z działu finalRendera do finished bo tam juz nikt nie zaglada i nie doczekał bym się żadnej opini na jej temat. Zreszta wszystko jest napisane. Ciekawiły mnie poprostu opinie zebym mogl poprawic to czego sam nie widze a wiadomo jak nie ma krytyki to sie stoi w miejscu. Pozbieram tu zawarte uwagi i za jakis czas pokaze efekt koncowy zeby sprawdzic czy jest jakas poprawa

A na razie dzięki za wytykanie paluchami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne rendery ale na pierwszym obrazku troche mi kompozycja nie pasuje. Fajnie ze droga prowadzi oko w centrum ale jest troche dysproporcji pomiedzy prawa a lewa strona.. lewa wydaje sie byc nagle obcieta i "ciezsza" niz prawa ktora jest otwarta i "lzejsza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności