Jump to content

gientekwl

Members
 • Posts

  815
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

gientekwl last won the day on December 17 2010

gientekwl had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

gientekwl's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

58

Reputation

 1. ojezuuuu... Mega dobroć, zwłaszcza prosty IBL, alembic i Layer Shader :)
 2. nie, nie, nie... cały proces wymaga kolejnego renderingu... eh.
 3. spróbuj zmienić Cutoff w materiale z 0.01 na 0.00 :) Powinno pomóc
 4. a google ?: http://forums.cgarchitect.com/70420-how-do-fake-gi-vray.html
 5. Masz bardzo mały treshold a niskie ustawienia wartości Min/Max. Zainteresuj się samplowaniem bardziej "fixed" a mniej adaptive jeżeli samplujesz drobnice. Problem ten pojawia się zawsze przy samplowaniu obiektów, których grubość nie mieści się w pixelach [włosy, futro, drobny bump etc.]. Ten tutorial pomoże Ci zrozumieć co nieco: http://interstation3d.com/tutorials/vray_dmc_sampler/demistyfing_dmc.html Jeżeli w animacji DMC nie wyrabia, to albo ustaw go na bardziej Fixed sampling [Mn/Max, 4/16; 16/16; 16/50. Wartości 1/100 mało co dają], albo renderuj w większej rozdziałce kosztem samplingu. Możesz też użyć samplera Fixed zamiast DMC. Btw, przy tak ostrym samplowaniu spuść Brute Force'a na standartowe 8 subdvs.
 6. no jestem mile zaskoczony directowymi cieniami ze skylight'a... coś co do niedawna było kulą u nogi w MR, brawo! wkońcu.
 7. Panie... wystarczy Ctrl + L - On/Off Default Lighting :)
 8. hey, Zainteresuj się ta pozycją: http://www.photometricviewer.com/ W standardzie mają konwertowanie ldt na ies :) Pzdr
 9. generalnie jak masz taki problem to też renderek by się przydał co nie :) ?
 10. o matko... przeciez vray ma opcje renderowania cieni osobno, renderujesz wszystko na szarym materiale, matte shadows na wszystkie obiekty, swiatla zostawiasz jak sa w scenie i dziekuje. zalezy jakie chcesz cienie - jak chcesz miec kolorowe to wszystkie obiekty musza miec ten sam kolor (diffuse filter) jak w beauty pasie (color bleeding itd.). i w kompo taki shadow dodajesz przez substract. Jezeli czarny cien direct, to rozwiazanie jw napisalem. To sa mega proste rzeczy. Pamietaj ze renderujesz tylko cien, refleksty itd nie sa Ci potrzebne - zakladka global switches. A najlepiej przed puszczeniem rendera w vrayu puszczasz VrayShadow i Rawshadow.
 11. a no... i 16 bpc, najlepsze do dispów TIFF'y :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy