Jump to content

3d_operator

Members
 • Posts

  492
 • Joined

 • Last visited

3d_operator's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

22

Reputation

 1. Można poprawnie klonować tylko zapisując xref na dysku (save as selection) i potem importować przez import>merge. Dodam tylko że dzieje się tak tylko z trawą, drzewa i krzewy (w tym samym pliku) można dowolnie klonować.
 2. Dokładnie chodzi o trawę ze sceny którą kupiłem. Nie sądzę żeby pliki były zepsute, bo wiele ludzi je kupuje. Coś musi być nie tak z moim maxem 2016. Dokładnie robi się coś takiego, że jak zaznaczam grupę 20 proxy objects i chcę je skopiować (shift i przesuwam cm w prawo, lub ctr_c, ctr+v), to nowe obiekty wklejają się w jedne współrzędne oddalone o 100 cm od zadanego miejsca. Wszystkie obiekty sa nałożone na siebie, jak po zastosowaniu narzędzia align center.
 3. Witam, Mam problem z klonowaniem xref (proxy object). Podczas klonowania nie ustawia mi obiektu we wskazanym miejscu, tylko ciągle w tym samym miejscu (gdzieś daleko od 0,0,0). Jak sobie z tym poradzić? I drugie pytanie podczas importowania xref do nowej sceny (nowy plik), ich położenie się zmienia. Jak sprawić żeby obiekt miał takie samo położenie jak w oryginalnym pliku? Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.
 4. Witam, Mam kilka plików 3ds max do prze-konwertowania do iges i szukam pluginu który z tym sobie poradzi. Chodzi o konwersję SubD-NURBS. Testowałem demo pluginu nPower, ale nie działa tak jak powinien (nie mam modyfikatora REMod, nie wie dlaczego). Może macie jakieś inne pomysły? 3Ds max 2012.
 5. Witam, Do tej pory pracowałem jako freelancer na umowę o dzieło oraz w firmie na umowie (firma ta opłaca ZUS i inne składki). Znajomy proponuje mi założenie spółki z o.o. Pytanie: czy muszę zakładać działalność, żeby pracować legalnie w takiej spółce? Nie wiem czy to co napisał Olaf wyżej dotyczy mojego przypadku (?)
 6. Dzięki za odpowiedzi. Renderowane na 1 komputerze. Może to ma związek z PhysX? Pod 3ds 2015 nie mogę zainstalować. Rozpakowuje do katalogu i nie wiem co dalej, w necie przeczytałem, że klika się dalej i samo się instaluje. U mnie jakoś to nie działa :( Może to trzeba rozpakować da jakiegoś katalogu maxa? Normalsy są ok. Cały dzień z tym walczę i bez skutku :( Chyba będzie trzeba napisać do ChaosG.
 7. Witam, Pytanie jak w temacie. Jak się pozbyć tych ciemnych bucketów na renderze? Trawa jako xRef object. Soft 3ds max 2015, vray 2.4.
 8. Mnie to samo odnowienie subskrypcji realnie wyniosło 2830 zł :( No ale ja nie mam firmy.
 9. Hm. Zabrzmiało to niczym: "Moje 3D od lat robię na Amidze i za Chiny nie kupie nic nowego" ;) Pewnie gdyby wszyscy tak myśleli to Autodesk by szybko upadł. Co ja piszę Autodesk, cała cywilizacja... bo po co komuś nowe auta skoro maluchem tez można jechać.
 10. Mi to wygląda na akcje zorganizowaną przez wielkich tego świata ;) Adobe już wprowadził taka politykę. Jak dołączy Autodesk to tylko czekać jak Microsoft wprowadzi 128 bit. Windowsa (lub coś w tym stylu). I wtedy nawet Ciebie Traitor zmuszą do wykupienia subskrypcji (bo od przyszłego roku to będzie jedyny sposób aktualizacji).
 11. Jeśli pozwolisz zadam pytanie do tego co napisałeś. Wymieniłeś ceny, których nie ma w oficjalnym cenniku ( np. procad). Ale jak wiemy od przyszłego roku ten cennik ma się zmienić. Czy będzie on wyglądał tak jak napisałeś, czyli subskrypcja co miesiąc=1000/rok=8000 czy dla tych którzy co roku odnawiają (od kilku lat) subskrypcje pozostanie to bez zmian? Już teraz freelancerom jest ciężko rok w rok wykładać 3000 a 8000 sobie nie wyobrażam. Przetrwają chyba tylko ci najwięksi.
 12. Rozumiem, że ten fotel nie jest na sprzedaż? Trzymacie go na płytce w sejfie a kod dostępu ma tylko Vice President Underwood ;) To chociaż napisz ile ma poly.
 13. Super! Można prosić siatkę do krzesła. Jak robiliście szycia?
 14. Hej, Co sądzicie o tym sofcie do renderowania: http://www.keyshot3d.pl/ Ma ktoś może jakieś doświadczenie z nim? W dziale "kto używa" wypisali wiele znanych firm.
 15. Dzięki, czytałem ten watek. Głównie wykorzystuje vray'a do renderowania wnętrz. Moje pytanie dotyczyło tego czy warto wydać tą kasę (dla mnie sporą) na coś co ma tylko kolorowe ikonki i wydajność wyższą o 10-15%? Z drugiej strony czy nie stanie się tak, że np. max2016 nie będzie obsługiwał vray2 i wtedy będę musiał wydać więcej na upg lub kupić nową licencję (jak chce zrobić Autodesk z maxem od przyszłego roku dla tych co nie mają subskrypcji).
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy