Jump to content

VRay 3.0 -warto?


3d_operator

Recommended Posts

Witam,

 

Pytanie jak w temacie. Warto wydawać 1500 zł na upg z VRay2? Oglądałem prezentację ProCad w czwartek i mam mieszane uczucia. Pełno kolorowych bajerów a o znaczącym przyspieszeniu renderowania nie usłyszałem ale może coś przegapiłem lub o czymś nie powiedzieli. Proszę o opinie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, czytałem ten watek. Głównie wykorzystuje vray'a do renderowania wnętrz.

 

Moje pytanie dotyczyło tego czy warto wydać tą kasę (dla mnie sporą) na coś co ma tylko kolorowe ikonki i wydajność wyższą o 10-15%? Z drugiej strony czy nie stanie się tak, że np. max2016 nie będzie obsługiwał vray2 i wtedy będę musiał wydać więcej na upg lub kupić nową licencję (jak chce zrobić Autodesk z maxem od przyszłego roku dla tych co nie mają subskrypcji).

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ten sam problem jesli che korzystac z vraya 3 przy exteriorach to niestety kończy się na robieniu mniejszej powierzchni np trawnika przy pomocy multiscattera pod drugim maxem na którym mam nadal vray 2.4 przetwarzam obiekty w one meshe a potem proxy na razie idzie to jakoś przetrwać. Niestety Siwy to multiscatter jest na razie nie kompatybilny :) szkoda ze panowie z Chaosu nie postępują jak ci od Corony która jako renderer jest kompatybilna z wcześniejszymi wersjami pluginów a nie jak w przypadku vray że to producenci pluginów muszą przerabiać swój soft pod każdą nowa wersje vraya

Link to comment
Share on other sites

Ja sie podlacze pod wątek bo szkoda az o taka glupote nowy tworzyc.

 

Instalowaliscie wersje DEMO? Ja tak, zeby sprawdzic czy rzeczywiscie jest szybszy. Niestety tym samym odinstalowal mi wersje 2.4 - ale to nie problem akurat. Chodzi mi o to ze po kazdym renderze resetuje mi ustawienia do ustawien defaultowych. To jakis "feature" wersji DEMO?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy