Jump to content

Dynamico

Members
 • Posts

  1,378
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Dynamico last won the day on November 11 2014

Dynamico had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Katowice

Dynamico's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

604

Reputation

 1. V-ray RT chyba nie obsługuje wszystkich materiałów. Dlatego tylko do podglądu.
 2. Twoje działania raczej nic nie zmienią. Liczba uruchomionych procesów nie ma związku z % wykorzystania procesora. Ja raczej szukałbym przyczyny w jakimś oprogramowaniu narzędziowym zainstalowanym w komputerze, lub wręcz w BIOS, które być może ogranicza np. taktowanie procesorów po przekroczeniu pewnej temperatury (procesor grzeje się porządnie przy renderingu).
 3. Zapoznaj się z tematem "XRef Scene". Może w tym przypadku to będzie rozwiązanie.
 4. Podczas nowej instalacji V-ray klucz powinien być wypięty. Spróbuj teraz przełożyć klucz do innego portu USB. Powinny się na nowo doinstalować sterowniki. Czasami taki zabieg pomaga. Jeżeli nie to odinstaluj V-ray i oprogramowanie wibukey i zainstaluj na nowo bez podłączania klucza.
 5. Przenosiłem oprogramowanie na inne komputery ale nigdy nie musiałem generować nowego pliku .wbc Czy instalowałeś V-ray jako administrator? PPM -> uruchom jako administrator. Jeżeli tak to czy podczas instalacji zaznaczyłeś "ptaszkiem" Registry vray licence server. Jeżeli tak to spróbuj ręcznie uruchomić serwer licencji (jest w menu programy windows - chaosgroup) Jeżeli tak to sprawdź jeszcze czy masz ustawionego klienta licencji na localhost
 6. He, he. Posta na FB już nie ma. A co można zrobić? Formalnie to chyba tylko sąd cywilny i pozew o naruszenie praw autorskich. Ale prawdopodobnie trzeba wykazać, że w wyniku tej "kradzieży" autor poniósł stratę. Jeżeli nie da się tego udowodnić, to sąd pewnie wyda wyłącznie nakaz usunięcia niedozwolonych treści i tyle. To co napisałem to wyłącznie rozważania laika, który z prawem nie miał wiele do czynienia :-)
 7. Zaznacz wszystkie światła, które chcesz zmienić i uruchom taki skrypt: for i=1 to $.count do $.color=color 0 0 0 w miejsce color 0 0 0 wpisując wartości RGB na jakie chcesz zmienić
 8. Już znalazłem na chomiku :-)
 9. Potrzebne pliki instalacyjne V-ray 1.50 sp6 Max 2010 x64. Gdzieś zapodziałem kopię a chcę przenieść oprogramowanie na inny komputer. Może ktoś posiada i zechciał by udostępnić?
 10. @STRZYG Przetwarzasz dane osobowe: e-mail (to wystarczy) i musisz. Uważaj bo są "kancelarie" wyspecjalizowane w wyszukiwaniu firm, które nie zgłosiły bazy danych do GIODO i próbują wyciągnąć kasę.
 11. Xeony są procesorami serwerowymi więc chyba z założenia zaprojektowanymi tak, żeby działać 24h/d. Zapewne maja niższą wydajność niż i7 ale i mniej "prądu zżerają" w czasie pracy. Cena/wydajność pewnie przechyla się w stronę i7, ale na rynku są dostępne sprawne Xeony "z odzysku" za bardzo przyzwoite pieniądze. Mam dwa "składaki" na Xeonach i nie sprawiają żadnych problemów, działają w różnych warunkach, również przez kilka dni ciągłej pracy, obsługując kolejkę renderów.
 12. Sprawdź w katalogu "plugins", czy jest plik forestpack.dlo Jeżeli jest to usuń go ręcznie.
 13. Jest też darmowy filtr Nvidia do Photoshop. https://developer.nvidia.com/nvidia-texture-tools-adobe-photoshop
 14. Tak jak pisze Stormwind. Nie widać w modelu zaokrągleń więc w smoothgroup naciśnij clear all. Powinno pomóc.
 15. A może chodzi o tkaninę. W tutorialu widać, że jest miękka i elastyczna. Parametry Twojej tkaniny kierują ją bardziej w stronę "tektury" :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy