Jump to content

Dynamico

Members
 • Content Count

  1,378
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Dynamico

 1. V-ray RT chyba nie obsługuje wszystkich materiałów. Dlatego tylko do podglądu.
 2. Twoje działania raczej nic nie zmienią. Liczba uruchomionych procesów nie ma związku z % wykorzystania procesora. Ja raczej szukałbym przyczyny w jakimś oprogramowaniu narzędziowym zainstalowanym w komputerze, lub wręcz w BIOS, które być może ogranicza np. taktowanie procesorów po przekroczeniu pewnej temperatury (procesor grzeje się porządnie przy renderingu).
 3. Zapoznaj się z tematem "XRef Scene". Może w tym przypadku to będzie rozwiązanie.
 4. Podczas nowej instalacji V-ray klucz powinien być wypięty. Spróbuj teraz przełożyć klucz do innego portu USB. Powinny się na nowo doinstalować sterowniki. Czasami taki zabieg pomaga. Jeżeli nie to odinstaluj V-ray i oprogramowanie wibukey i zainstaluj na nowo bez podłączania klucza.
 5. Fajnie idzie tylko zwróć uwagę na taki drobiazg, że łby śrub są sześciokątne a Ty o ile dobrze zobaczyłem robisz ośmiokątne - śruby mocujące wydech do tłumika.
 6. Przenosiłem oprogramowanie na inne komputery ale nigdy nie musiałem generować nowego pliku .wbc Czy instalowałeś V-ray jako administrator? PPM -> uruchom jako administrator. Jeżeli tak to czy podczas instalacji zaznaczyłeś "ptaszkiem" Registry vray licence server. Jeżeli tak to spróbuj ręcznie uruchomić serwer licencji (jest w menu programy windows - chaosgroup) Jeżeli tak to sprawdź jeszcze czy masz ustawionego klienta licencji na localhost
 7. He, he. Posta na FB już nie ma. A co można zrobić? Formalnie to chyba tylko sąd cywilny i pozew o naruszenie praw autorskich. Ale prawdopodobnie trzeba wykazać, że w wyniku tej "kradzieży" autor poniósł stratę. Jeżeli nie da się tego udowodnić, to sąd pewnie wyda wyłącznie nakaz usunięcia niedozwolonych treści i tyle. To co napisałem to wyłącznie rozważania laika, który z prawem nie miał wiele do czynienia :-)
 8. Zaznacz wszystkie światła, które chcesz zmienić i uruchom taki skrypt: for i=1 to $.count do $.color=color 0 0 0 w miejsce color 0 0 0 wpisując wartości RGB na jakie chcesz zmienić
 9. Dynamico

  V-ray 1.50 sp6

  Już znalazłem na chomiku :-)
 10. Dynamico

  V-ray 1.50 sp6

  Potrzebne pliki instalacyjne V-ray 1.50 sp6 Max 2010 x64. Gdzieś zapodziałem kopię a chcę przenieść oprogramowanie na inny komputer. Może ktoś posiada i zechciał by udostępnić?
 11. @STRZYG Przetwarzasz dane osobowe: e-mail (to wystarczy) i musisz. Uważaj bo są "kancelarie" wyspecjalizowane w wyszukiwaniu firm, które nie zgłosiły bazy danych do GIODO i próbują wyciągnąć kasę.
 12. Xeony są procesorami serwerowymi więc chyba z założenia zaprojektowanymi tak, żeby działać 24h/d. Zapewne maja niższą wydajność niż i7 ale i mniej "prądu zżerają" w czasie pracy. Cena/wydajność pewnie przechyla się w stronę i7, ale na rynku są dostępne sprawne Xeony "z odzysku" za bardzo przyzwoite pieniądze. Mam dwa "składaki" na Xeonach i nie sprawiają żadnych problemów, działają w różnych warunkach, również przez kilka dni ciągłej pracy, obsługując kolejkę renderów.
 13. Sprawdź w katalogu "plugins", czy jest plik forestpack.dlo Jeżeli jest to usuń go ręcznie.
 14. Jest też darmowy filtr Nvidia do Photoshop. https://developer.nvidia.com/nvidia-texture-tools-adobe-photoshop
 15. Tak jak pisze Stormwind. Nie widać w modelu zaokrągleń więc w smoothgroup naciśnij clear all. Powinno pomóc.
 16. A może chodzi o tkaninę. W tutorialu widać, że jest miękka i elastyczna. Parametry Twojej tkaniny kierują ją bardziej w stronę "tektury" :-)
 17. Ale konkretniej? Obrazek jako tło w viewport? Mapowanie będzie wynikało z formy samego obrazka. Jeżeli to zwykłe zdjęcie to mapowanie "screen", jeżeli np. panorama to "cylindrical environment". Ustawiasz w opcjach bitmapy. [ATTACH=CONFIG]102229[/ATTACH]
 18. No to widocznie jest za mało światła w scenie. Kolor, a w zasadzie jego jasność jest zależny od oświetlenia. Dokładnie tak jak w realnym otoczeniu. I tak przy okazji. W większości przypadków nie nadaje się materiałom koloru 100% białego. Bo wtedy miejsca np. mocniej oświetlone, lub te w których odbija się źródło światła, nie mają możliwości być jaśniejsze od pozostałej powierzchni (nic nie może być bielsze od 100% bieli). A jeszcze co do krawędzi, dodaj im minimalny "chamfer". Będą wyraźniejsze. I tu również jak w życiu. nic nie jest obcięte jak żyletką. Prawie każda krawędź ma większe lub mniejsze "zaokrąglenie" lub fazę (fillet). Teraz jeszcze tak spoglądam na twoje obrazki i szary kolor materiału to efekt czarnego otoczenia. Naciśnij 8, zmień kolor environment i zobaczysz, że będzie inaczej.
 19. Wycentrowanie zaznaczonego obiektu w aktywnym viewport -> "Z", we wszystkich shift + Z. Pivot raczej nie ma tu nic wspólnego. Jeżeli viewport pokazuje widok z kamery no to rusza się kamera i jej np. "target" ma znaczenie. Umieść go w centrum obserwowanego obiektu i "lataj" kamerą. Zawsze będzie się patrzyła na obiekt.
 20. Jaki silnik - scanline, mentalray, v-ray? Jeżeli scanline, w opcjach materiału standardowego zaznacz 2-sided [ATTACH=CONFIG]102210[/ATTACH] Wtedy będzie działało tylko na obiekt, który ma nałożony ten materiał. Możesz też zastosować materiał doublesided i wtedy nadajesz inny np. kolor dla płaszczyzny zewnętrznej a inny dla wewnętrznej. [ATTACH=CONFIG]102211[/ATTACH]
 21. Dodaj do sceny jakieś źródło światła i pudełko się "objawi" :-) . Albo naciśnij 8 (menu rendering -> environment) i zmień background color na biały. Też powinno zadziałać. Tu jedno światło i jasny szary background. [ATTACH=CONFIG]102209[/ATTACH] Trochę trudno podpowiedzieć na podstawie takich skąpych informacji. Może ekspozycja jest źle ustawiona i po prostu obraz jest "prześwietlony".
 22. Masz chyba na myśli płaszczyzny (nie ścianki, prostopadłościan nie posiada ścianek zewnętrznych i wewnętrznych). Z twojego opisu trudno wywnioskować co robisz nie tak. Czy nałożyłeś materiał, czy masz jakieś oświetlenie [ATTACH=CONFIG]102207[/ATTACH] Box bez górnej "ścianki" z podstawowym materiałem, bez źródeł światła. Działa.
 23. Za chwilę dojdziecie do chłodzenia azotem :-) . A kolega chce poskładać komputer do wygodnej pracy.
 24. Koncepcja nie jest moja. Taką cegłę wymyślił architekt. Miało być drewno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy