Skocz do zawartości

Mari 2.6


floo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I ta cena z kosmosu (;.

 

Cena z kosmosu? Przepraszam cię ale

 

Standalone 3ds Max 2014 kosztuje 3.900,00 €

 

Modo € 1169

Mari € 1463

Razem = € 2632

 

Zostaje 1268 euro na nowy procesor czy nową kartę graficzną czy tablet czy masę tekstur i modeli.

 

Kto tu ma cenę z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu? Przepraszam cię ale

 

Standalone 3ds Max 2014 kosztuje 3.900,00 €

 

Modo € 1169

Mari € 1463

Razem = € 2632

 

Zostaje 1268 euro na nowy procesor czy nową kartę graficzną czy tablet czy masę tekstur i modeli.

 

Kto tu ma cenę z kosmosu...

 

Substance Painter 65 €.

 

Wiem, wiem, to zupełnie inny kaliber softu, na inne zastosowania. Ale patrze na MARI i:

1. Nie wiem do czego miałbym tego uzywac.

2. Nawet na ich filmach nie wyglada to mega responsywnie. Nie wiem jakiego trzeba sprzetu zeby to dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Substance Painter 65 €.

 

Wiem, wiem, to zupełnie inny kaliber softu, na inne zastosowania. Ale patrze na MARI i:

1. Nie wiem do czego miałbym tego uzywac.

2. Nawet na ich filmach nie wyglada to mega responsywnie. Nie wiem jakiego trzeba sprzetu zeby to dobrze działało.

 

Nie wiem czy miałeś okazję pracować czy coś ale polecam sobię spróbować i w tedy cena staje się, uzasadniona przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Substance Painter 65 €.

 

za bete bez pozwolenia na commercial use. Porownywanie ceny programu ktory jest uzywany w studiach filmowych do produkcji vs cena programu ktory jest w becie i jest tylko do domowego uzytku tez jest z kosmosu :)

Nie zebym mial cos przeciwko Substance Painter, sam mysle o kupieniu tej bety tylko dla samej zabawy w domu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bete bez pozwolenia na commercial use. Porownywanie ceny programu ktory jest uzywany w studiach filmowych do produkcji vs cena programu ktory jest w becie i jest tylko do domowego uzytku tez jest z kosmosu :)

Nie zebym mial cos przeciwko Substance Painter, sam mysle o kupieniu tej bety tylko dla samej zabawy w domu.

 

pozdrawiam

No właśnie "... w studiach filmowych" wersja trial 15 dni więc jak się przez 15 dni nauczyć dobrze programu ? Ceny takich softów są adekwatne do odbiorcy, jednakże powinni uwzględnić ludzi którzy chcą poznać taki program a nie koniecznie jeszcze na nim zarabiać (uczniowie, studenci itp) Podoba mi się wersja 3dcoata edu to 99$, autodesk dla uczniów/studentów wersja darmowa - bez wykorzystania komercyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak. Kto nie pracował na Mari nie wie jaki to wspaniały soft. Używałem też Substance paintxera ... i na razie się nie umywa. Owszem jest fajny ale ... na razie jego maksymalna rodziałka to 2048x2048 i to jeden UDIM ( czyli jedno UV) a w Mari możesz mieć texturę rozdzielczości 32768x32768 i to nawet wiele UDIm`sów .. w zależności od ramu jakim dysponujesz.... Do Hires textures to naprawdę wymażony soft. Chociaż pędzle cząsteczkowe Supbstance painatera to najfajnejszy sposób postarzania/brudzenia materiału jaki znam . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, jak bardzo Mari fajne jest, the Foundry dzisiaj to jeden z najdroższych dostawców oprogramowania w branży. Bezwzględnie korzystają ze swojej pozycji rynkowej. Wolno im rzecz jasna. Wyjaśnienie jest proste: a) to firma posiadana przez konsorcjum, ktore rozlicza ich z zarobków, czyli nie pracują na siebie, tylko na właścicieli b) większość oprogramowania, które sprzedają to licencjonowane technologie, zyskami muszą się dzielić z oryginalnymi twórcami. Fakty są jednak takie, ze Mari to ograniczone, specjalizowane narzedzie, a nie kombajn i cenę mógłby mieć grubo poniżej tysiąca euro, jak większość programów w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności