Jump to content

deshu

Members
 • Content Count

  2,584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

deshu last won the day on July 27 2017

deshu had the most liked content!

Community Reputation

736 Excellent

1 Follower

About deshu

 • Rank
  Paweł Grzelak
 • Birthday 12/27/1989

City (optional)

 • Miasto
  W-wa
 1. Niech tylko program pilotażowy skłoni ich do puszczenia tego na stałe w EU.
 2. Dzięki za linki @Maciek Jutrzenka - serio nie zdawałem sobie sprawy jak daleko zaszły sprawy w blenderze :)
 3. Tak żle jeszcze nie było
 4. Krytyka finałowych prac tez nie jestem zainteresowany, bo za to mi płacą, żebym ja wiedział, co jest dobre a co nie:) Jednak jako typ który stwierdził że opanuje houdiniego, tęsknie za wsparciem jakim kiedyś w mojej nauce 3dmaxa bylo max3d.pl
 5. Moje narzekanie nie jest bezpodstawne. Ale narzekam na cos innego niż w twoim przykładzie. Po prostu nie ma takiego miejsca w necie. Behance? To samo co na Artstation. Wszędzie tak jest. Prawdopodobnie jest tak, dlatego że właściwie nikt nie jest zainteresowany komentarzem bardziej obszernym niż "amazing". A ja tego poszukuję ponieważ przyzwyczaiło mnie do tego max3d wiele lat temu. Paradoksalnie najwięcej dzieje się na grupach FB od każdego softu. I to jest jest bardzo niewygodne. To że ludzie używają do tego FB najlepiej świadczy właśnie o tym, że brakuje współczesnych alternatyw dla oldscoolowych for.
 6. Też uważam Artstation za świetne miejsce do chwalenie swoimi pracami. Zwyczajnie nie uważam żeby zastąpiło forum. Nie ma tam miejsca na wspólna nauke i krytykę - a za to zawsze ceniłem max3d. I aktualnie nie znajduje w internecie alternatywy. Artstation też nie nadaje sie do każdego rodzaju prac. Do póki rzeźbisz potwory - jest idealne. Gdy twoje portfolio jest wizkowo/reklamowe - raczej nie zrobisz tam wielkich zasięgów. Tak myslę.
 7. Zazdro Lechu. Mnie freelance wykańcza psychicznie niestety, a chciałbym pracować i podróżować. Ty nadal blender + cycles?
 8. To ciekawe. Gdzie aktualnie dostajesz konstruktywną krytykę, i jesteś w stanie przeglądać prace starsze niż 3 dni?
 9. Dla mnie nie jest problemem to, że max3d umarło, tylko to, że nic go nie zastąpiło.
 10. https://www.maszynygraficzne.pl/aktualne-i-oplacalne O ceny pytaj bezpośrednio składającego. Zazwyczaj jednak proces jest odwrotny - najpierw budżet, potem zestaw. Warto ustalić sobie dwa progi cenowe, swoje mid i high, i poprosić zestawy pod te progi. Wtedy łatwiej podjąć decyzje ile hajsu warto wydać.
 11. My mamy w firmie dwa kompy z adventure https://www.maszynygraficzne.pl/ i polecam serdecznie. Nigdy nie pracowałem na czymś tak dobrze złożonym. Cicho, wydajnie. Jak potrzebujesz konsultacji to na pewno ją dostaniesz. Komp szyty na miarę, konkretnie pod twoje wymagania (Piotr pyta o softy w jakich pracujesz, jak pracujesz, czy dużo szybkich renderów, czy raczej wielogodzinne obliczenia itd). Nie wepchnie ci na siłę drogiej technologii której nie użyjesz, tak jak robi to np Dell. Polecam serio. Mamy tez dwie stacje od gpucomputer, i choć niby wszystko z nimi ok, to zdecydowanie bardzie polecam ad-venture. No i oczywiście, jeżeli max+vray to tylko pc, nie mac.
 12. deshu

  Modele z cgaxis

  Mają kilka darmowych modeli, oceń sam http://free.cgaxis.com/
 13. Alpha jest mi potrzebna w przypadkach, gdy nie kazdy pixel displacementu trafia w jakiś obiekt. Może byc tak, że na mapie jest np okrągla główka śrubki. Wtedy pixele z vraysamplerinfo ktore nie trafiły w żaden obiekt mają wartość równą 0. Dlatego potrzebuje alphy (de facto binarnej), by nie brac ich pod uwagę. Na pewno niepotrzebnie spłaszczam arraye do jednego wymiaru, ale nie znam numpy w ogóle.. To zajmuje czas. Jest wiele pól do optymalizacji. Podeślesz co masz, może będę umiał tego uzyć:)
 14. Ok, spoko chłopaki, w takim razie kontynuujmy tutaj. CgBartosz: Wrzucilem na wetransfer testowy exr w 2k i w 8k: https://we.tl/t-az9nyBDT0Z 2k wykonuje się u mnie poniżej 3sek, 8k to już ponad 30sek. Zupdatowałem VrayZdepthCalc.ms - teraz printuje czas szukania wartości przez PyMs.exe. Bardzo chętnie przyjmę wszelkie pomysły na optymalizacje:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy