Skocz do zawartości

Procedural Overdose


Rekomendowane odpowiedzi

hej, niektórzy może wiedzą inni może nie. 😄 ale od dłuższego czasu głównie pracuje w Houdinim i Clarisse i staram się przekraczać granice mojego 2 rdzeniowego laptopa z 16 giga ramu i dyskiem HDD.

Obecny projekt to.. zniszczone ceglane stare miasto. Całe miasto generuje proceduralnie w Houdinim.

Obecnie co mam zrobione to (wszystko jest proceduralne), pisze żeby nie pisać co chwile procedural. xD

tak więc.. generator budynku.. jako input potrzebny jest tylko kształt budynku albo jego kontur może to być tekstura może to być po prostu zwykły cube.. czy kilka cubeów... Jeśli jest to obiekt 3D.. to ilość pienter jest automatyczna.. natomiast jeśli jest to shape 2D.. to moge sam przypisać albo wygenerować randomowo.... Ale no to tam jest banał.

prawdziwy challange to była optymalizacja i skala projektu.. założenie było że każdy budynek jest zrobiony z cegieł. w formie GEO nie tekstury.. bo destrukcja ma być na poziomie że każda cegiełka spada. Teoretycznie prosta sprawa bo robisz cegłe i po prostu instancje. Niby tak ale instancja nie pęknie i wszystko będzie miało taki zygzakowany wzorek.

tak więc. generuje chmurę punktów (budynek) każdy punkt ma przypisane attrybuty takie jak orient (którego potem używam w clarisse aby cegła była pod odpowiednim kontem) ID cegły. i parę innych parametrów... Następnie. ponieważ nie chce zwalić całego budynku tylko jego część jak to zazwyczaj bywa... maskuje 50% budynku używając noisów w przestrzeni 3D.. z fall offem. który automatycznie dostosowuje się do wielkości budynku. Do symulacji trafia tylko te 50%.. teraz te 50% jest dzielone ponownie randomowo na 50% gdzie połowa cegieł... a tak naprawdę punkt.. jest zamieniany na 2 punkty.. te 2 punkty to cegła która jest przecięta na pół. Daje mi to efekt fracturingu przy zachowaniu instancji.. Podobne systemy są zastosowane jako cement... podłogi kafelki i inne elementy.

do tego mam stworzony generator fotorelistycznych cegieł jako iż będzie to instancja detal jest taki że mogę położyć kamęrę na cegle.
z Racji limitu pliku do 3.91M trochę słabo z wrzucaniem progresów więc @KLICEK albo @adek jeśli czytacie to jakby dało to zmienić tak żeby np do 10 mega. bo wtedy krótkie filmiki można by wstawiać H264 mp4. więc będę się posiłkował wrzutami z twittera 😄 do tego czasu.

 

 

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie z tego wybrnąłeś. Nie chciałbym (ze względu na limit serwera) plików wideo. Dzisiaj do tego mamy YT, Vimeo czy właśnie Twitter. Sposób w jaki to wrzuciłeś jest świetny bo dodatkowo "promujesz" swój profil na Twitterze jeśli ktoś chciałbym Cię śledzić. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adek napisał:

Świetnie z tego wybrnąłeś. Nie chciałbym (ze względu na limit serwera) plików wideo. Dzisiaj do tego mamy YT, Vimeo czy właśnie Twitter. Sposób w jaki to wrzuciłeś jest świetny bo dodatkowo "promujesz" swój profil na Twitterze jeśli ktoś chciałbym Cię śledzić. 

Firefox ma z automatu blokowanie niektórych elementów stron. Min. blokuje takie linki z Twittera. - są wyświetlane na czarno, nie działa link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciek Jutrzenka napisał:

serio? kurcze ja na linuxie używam fier foxa i nie mam  czegoś takiego ;x ani na chrome.

Może masz wyłączone albo na linuxa nie trzeba blokować 😉 Ja wyłączyłem i widzę normalnie teraz posty.

A tak to wygląda z włączomnym filtrem:
https://pasteboard.co/Iv4KEBB.png

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie finalny render będzie zupełnie inny bo miasto będzie coś w formie hyba wyspy albo na górze coś w formie zamku może...  

z nowych spraw.. Przymiarka do okien, testowanie gradeingu z lotu ptaka.. i jak to wygląda ogólnie.. Niektóre budynki mają starą symulacje niektóre nową.. a niektóre mają z oknami. Co istotne to do symulacji zostały dodane większ kawałki bo z lotu ptaka gubił się detal a teraz jest to lepiej widoczne trochę....

stuff do zrobienia teraz jedna z trudniejszych spraw... czyli camera projection mapping na instancjach instancji nie wiem czy to w ogóle wypali ale zobaczymy co Clarisse na to powie. czyli innymi teksturowanie budynku.. bo każda cegła ma juz teksture teraz musimy nalożyć na to brudy zacieki etc grafiti... 

raw i po jakimś tam comp/gradzie robiłem trochę pod słońce teraz widzę że za dużo trochę zieleni się wkradło. 

Zrzut_ekranu_z_2019-09-04_21-48-25.png

COMP_V28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured this temat

Pełen szacunek. Pamiętam czasy jak jeszcze tylko gadałeś o tym jaki to interesujący soft i na Blenderze trzaskałeś jakiś proceduralizm, a teraz takie rzeczy pokazujesz. Brawo gościu. Właściwie to dwóch ludzi mnie tutaj na forum zainspirowało do hobbystycznej nauki tego softu, ty i @Destroyer. Testuję sobie na nim teraz jakieś mega proste przypadki, ostatni wizualny programing miałem na ICE w Softimage XSI tam też pięknie to działało. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Destroyer napisał:

Dobrze to wygląda! Nadal męczysz to wszystko na laptopie?

tak dalej na tym 2 rdzeniowym lapku ale planuje stacje robocza 😄

6 godzin temu, KLICEK napisał:

no troche powtazalnosc okien rzuca sie w galki, ale calosc elegancko wyszla 😄

kombinowalem troche z tym dałem raz kwadratowe okna zamiast okragłych jakoś mi dziwnie to wyglądało xD więc zostawiłem te okrągłe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Maciek Jutrzenka said:

tak dalej na tym 2 rdzeniowym lapku ale planuje stacje robocza 😄

 

No to szacunek za poświęcenie 🙂 Przypomina mi się rozmowa na cgsociety odnośnie bifrosta 2 dla mayi i że tak słabo działa i ktoś zaangażowany powiedział że system został stworzony do wysokiej jakości efektów i w przyszłości może dodadzą coś do prostszych rzeczy a poza tym to większość użytkowników houdineigo ma 128Gb ramu 😉 Zresztą na grupach facebookowych najwięcej osób ma 32 czasem 64 ale jak widać na 16 gb też się da kozackie rzeczy robić jak się umi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość ludzi topuje się na 64 bo tyle pozwalały platformy żeby mieć więcej trzeba było iść w Xeony, co było wydatkiem na poziomie 20 tyś jeśli chciałeś nowe. Ewentualnie używka refubrished to tam fakt można dorwać nawet 500 giga ramu... za małe kwoty ale wydajność jest słaba takiego systemu. 

Threadripper trochę zamieszał teraz na rynku bo tanio można dostać faktycznie 128 giga ramu i znam 2 osoby dosyć dobrze które posiądają taki sprzet.. aczkolwiek..

jak mówie wiekszość siedzi na 32/64... bo platforma... Np... Main Road Post, który niedawno robił update swojego studia.. a oni wymiatają w houdinim.. To jak spytałem się co myślą o AMD etc.. to mi koleś odpisał że... stanowiska pracownicze to są najnowsze i7'emki.. a render farma to są xeony... czyli single artist ma prawdopodobnie max 64 giga ramu.. 

Wiadomo jak ktoś się specializuje w VFX'ach typu dym czy woda.. to będzie miał te 128 giga...

ale logika autodesku z twojego postu tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ta firma słabo ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności