Jump to content

Maciek Jutrzenka

Members
 • Content Count

  1,608
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Maciek Jutrzenka last won the day on September 10

Maciek Jutrzenka had the most liked content!

Community Reputation

627 Excellent

About Maciek Jutrzenka

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kwota jest z kosmosu... Można za 5 tyś złożyć komputer który będzie szybszy od tego nówka sztuka...
 2. pakujesz się w silnik renderujący CPU więc bierzesz najmocniejsze CPU jakie jest w twoim budrzecie... czyli 3900x 12 rdzeni. karta jest mega mało istotna... reszta wedłu uzniania.. tutaj masz 6 tyś.. zostaje 4 tyś na dyski zasilacz i obudowe.
 3. cycles produkuje pixel w pixel ten sam obraz na CPU i GPU 🙂 32 rdzeniowy threadripper ma podobną prędkość co 2080ti. jeśli 2080ti pracuje na cudzie.. jak na optix.. to jest szybsze
 4. o prosze ciekawe. dobrze wiedzieć, samsungi niby uchodzą z najlepsze dyski SSD, a tu mowisz ze jednak adata dłużej żyje
 5. Bo wybuchł straszny hype na rendering GPU... i jak już wszyscy wskoczyli na hypetrain to AMD wróciło z umarłych i wydało threadrippery które oferują dużo lepszy performance.. w porównaniu do kart graficznych.. ale ludzie są już na hypetrainie GPU. A jak ktoś już robi jakieś porównania to renderują kulkę z boxem i ło jakie szybkie... a prawda jest taka że jak porównasz duża scenę to już GPU takie szybkie w cale nie jest.
 6. dysk 1TB NVMe PCI 4.0 kosztuje dokładnie tyle samo co flagowy Samsung 1TB NVMe PCI 3.0 więc po co za te same pieniadze kupować stary sprzęt?
 7. ludzie którzy jarają się CPU+GPU zazwyczaj nie mają pojęcia 😄 o tym jak to działa.. W wielkim skrócie.. to całe spowolnienie jest spowodowane jest po przez to jak silniki renderujące działają. i to jaki masz sprzęt. głównie rozbija się oto że rendering na CPU woli małe buckety... natomiast rendering na GPU woli duże buckety... dodatkowo rendering na GPU musi wyexportować całą scenę na GPU do jej pamięci. Do tego dochodzi zupełnie inny kod pod CPU i GPU. Innymi słowy mega turbo trudne do zrobienia żeby działało dobrze.
 8. zaznaczasz face'a i wciskasz E? E od extrude 😄
 9. to nie jest fake. ale też nie do końca prawda. tutaj ponownie wychodzi znowu trochę ułomność windowsa.. i to jakie jest tam zarządzanie i system plików... ale turbo upraszczając... jęśli kopiujesz 100 tyś małych pliczków... to transfer nie rozkręci się do tych maksymalnych wartości... ale jeśli byś kopiował jeden plik np.. .obj z zbrusha czy alembica... czy byś zapisywał projekt to wtedy już tak... po za tym ten dysk kosztuje dokładnie tyle samo co samsungowy evo pci3. to bardzo dużo zależy od softu po prostu jak masz soft który jest w stanie wczytywać kilka spraw równocześnie to wtedy ten dodatkowy transfer zostanie wykorzystany
 10. jeśli otwrzoysz daną pracę chociążby raz to pojawia się ona automatycznie w lewym menu. potem.
 11. o aktualizacje biosu płyty to możesz poprosić sklep.
 12. jak polecać to w sumie najlepsze chłodzenie jaki jest na rynku.. poza jakimiś customowym wodnym setupem. https://www.x-kom.pl/p/260247-chlodzenie-procesora-noctua-nh-d15-140mm.html trochę kosztuje ale dzięki temu procek ma swobode.. i cicho jest.
 13. unlimited powaaaa. ciemna strona mocy panie btw jaki cooler instalujesz?
 14. linuxa zainstaluj to nie będziesz miał problemów z ramkiem ;D
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy