Jump to content

Maciek Jutrzenka

Members
 • Content Count

  1,770
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Maciek Jutrzenka last won the day on September 25 2019

Maciek Jutrzenka had the most liked content!

Community Reputation

715 Excellent

2 Followers

About Maciek Jutrzenka

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja bym brał Laptopa z ryzenem 4800H albo tego z 16 corowym ryzenem jeśli twój workflow opiera się na CPU... a jesli na GPU to bym brał jakiegoś laptopa z RTX 2080 lub 2070.. i Blender&Cycles. żadnych lapków z procesorami intela.
 2. no jak zawsze pozamiatane aż prosi się jakaś fajna animacja
 3. Ale ja nie chwale się innym jaki to production ready softem jestem.. jak tylko dochodzi do jakiejkolwiek dyskusji 😄 jako Argument ostatniej deski xD nie no cała sytuacja dobra komedia ale to norma w autodesku.
 4. "production ready soft" nie no jebne ze śmiechu hahahhhah
 5. trochę offtop ale własnie mi smigneło na FB... koleś zrobił w sumie fajnego shota! w blendku ofc. xD
 6. po prostu wpisz 50mm 😛 możezs też robić wszelkie działania matematyczne typu np 100cm/5 i wtedy ci automatycznie wpisze 20cm 🙂
 7. wstawiasz boxa. i wpisujesz 😄 tylko potem sobie daj ctrl+a i apply scale
 8. A jednak to że coś się da.. A "Nadaje" to dwie zupełnie inne sprawy.. Sam osobiście znam 3 studia które siedzą tylko dla tego na maxie że.. zadużo napisali sobie programów do niego i teraz jakby mieli to wyrzucić do kosza.. i zapłacić za nowe programy i ewnetualnie robić nowe skrypty etc.. to by to kosztowało turbo dużo i trochę się boja tego ryzyka chociaż widzą przepaść... po za tym to też jest głupie gadanie że X studio używa 3dsmaxa. Co jest bzdurą oni używają praktycznie wszystkiego co jest na rynku... FX'y w Houdinim.. modelowanie np w Maxie.. animacja w Mayce... a scena jest składana w clarisse lub katanie...
 9. cokolwiek przeniesli z XSI zrobili to nie udolnie i niedziała..
 10. XSI.. było ponadczasowe.. totalnie nie rozumiem dlaczego zabili ten program.. był lata świetlne przed archaiczna majka.. godny konkurent.. Houdiniego.
 11. bo wymaga tego VFX reference Platform 🙂
 12. Dla przykładu dosłownie ze zlecenia z dziś..Pracuje nad animacją obecnie jest już 25 róznych ujęć gdzie każde ujęcie to 200-400 klatek. No w prawie każdym ujęciu jest, Hero asset.. tej firmy.. no i już w sumie całośc została zmontowana z muzyką.. i tak dalej... i właśnie weszły poprawki... jednak do tego hero assetu.. no i w normalnym workflowu to ludzie by się załamali... a w moim wypadku... otwieram.. projekt (ten który ma 25 róznych ujęć) tam też jest scena.. pod nazwą hero asset.. wprowadzam poprawki tzn w tym wypadku to było po prostu zaimportowanie nowego CAD'a i po prostu po klikniecu na stary obiekt.. w zakładce vertexy wybrałem te vertexy z nowego.. CAD'a.... zapisuje ten plik... wysyłam plik na farmę... tzn czytaj Virtualkę na azure.. gdzie mam dużo GPU... odpalam jedną linijkę CMD.. czyli wyrenderuj ten co generlanie wygląda... ./blender -b /path -a i idę spać i rano mam wszystkie ujęcia... wyrenderowane wyexportowane do poszczególnych plików H265... ściągam to... podmieniam w bibliotece od resolve... i w resolve klikam render i gotowe. Z Wad Blendera które dalej sa ostro spartolone.. to sposób w jaki działa ctrl-z bo działa tak że tak jakbyś wczytał na nowo plik... po prostu refreshuje wszystko... pracują nad tym żeby wczytywał tylko to co ostatnio było zmieniane... no i dokładnie z tego samego powodu... edytowanie jakiś srogich highpoly.. z duża selekcją.. jest też problematyczne bo własnie z tego samego powodu blender wolno chodzi bo odświerza wszystkie obiekty... zamiast tylko tego jednego.. to taki jeden wspólny bottle neck blendera na dzień dzisiejszy.
 13. no każdy ma inne potrzeby.. ale ja praktycznie obecnie to pracuje na usd lub alembicu... a głównie to jeśli projekt jest niskiego skomplikowania czyli mniej niż 200M poly. to Blender. większość assetów mam po prostu zapisane albo jako alembic.. albo jako już plik Blenderowy. z materiałem wszystkim etc... wtedy.. jak pracuje nad projektem to jedyne co robie to import i link.. i tyle.. i mogę sobie pracować nad scenką... a np druga osoba może pracować nad tamtym plikiem i ja potem tylko wystarczy że klikne refresh data... i mam asset po poprawkach.. importowanie i exportowanie.. to archaiczne workflowy.. teraz wszystko albo się linkuje albo reference...
 14. no tak bo jak trzeba urzywać archiacznych formatów to tak jest xD sory ale ja pracuje na alembicu/usd.. po za tym... Mówisz że import trwa.. długo... fakt obj ładuje się do maxa szybciej niż do blendera... tylko co z tego.. skoro robisz to raz... i potem sytuacja wyglada tak.. Max otwiera i zapisuje projekt godzinami.. a Blender robi to w kilksa sekund... z ciekawości przetestuje triala maxa 2020 albo 2021 jak będzie dostępny i napisze moje doświadczenia.. Ale no po ostatniej wizycie wjednej firmie gdzie czekałem na model od typa.. i patrzylem ile mu się otwiera projekt to myślałem ze umre ze śmiechu. A jeżeli rozmawiamy o serio dużych scenach... gdzie mamy 10 tyś obiektów.. i pracujemy na 100-500 miliardach poly... to ani Maya ani Max ani Blender się do tego nie nadaje.. Problem Maxa polega na tym że stał się on taki nijaki... Do serio dużych projektów są lepsze programy... a do zwykłych projektów Blender jest obecnie po prostu lepszy.. Ja rozumiem że ludzie używający maxa mają dużo wolnego czasu.. no ale w tym czasie co max by otwierał projekt to ja już będę miał wyrenderowane połowe klatek z ujęcia xD Kiedyś kurde faktycznie Blender umierał przy 6-10 milionach poly... ale dziś ja na laptopie z GTX 1070 obracam płynnie sceną która ma 100 milionów.
 15. Tak czytam te komentarze.. żeby nie wspominać Blendera.. bo do produkcji się nie nadaje.. etc.. a przepraszam bardzo Max to niby może się nadaje? Bez jaj. W dzisiejszych czasach... To ani Max, ani Maya.. , ani Cinema... nie mają podejścia.. do obecnych top dogów.. jeśli chodzi o finalny rendering dużych scen... Clarisse, Katana, Houdini tutaj są 10 lat do przodu stety nie stety. ale takie są fakty... Max i Mayka to co najwyrzej mogą konkurować z Blenderem... i tutaj według mnie przegrywają... z racji takiej... że jeśli nie potrzebujesz Clarisse czy Katany... to w Blenderze zrobisz stuff po prostu dużo razy szybciej... ja obecnie mam projekt w Blenderze gdzie mam 25 ujęć.. gdzie miej więcej każde ujęcie... maa 60-120 milionów poly (sporo CAD) i wszystko elegancko działa... czesto linkuje z jednej sceny do drugiej etc.. do tego do każdego ujęcia.. mam kompozytor niezależny nodowy... i wszystko mogę sobie w realtime podglądać w budowanym VSE.. gdzie mam timeline i mogę składać animacje jeszcze przed renderingiem i widze czy mi CAM 1 działa z CAM 2.. etc... plik tego projektu ma teraz wagę 3.6 Gb... i żeby było śmieszniej... szybciej mi się otwiera ten projekt... niż maya startuje... goła haha po za tym.. Blender już ma eksport do USD. standardowo 🙂 więc workflow z kataną czy clarisse jest mega dobry czy Houdinim. a Maya?? dalej ma problemy z importownaiem chmury punktów xD chyba że coś zmienili od 2017. bo to był ostatni raz kiedy miałem stycznośc z mayką..
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy