Jump to content

gryzon

Members
 • Content Count

  846
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

gryzon last won the day on September 9

gryzon had the most liked content!

Community Reputation

260 Excellent

3 Followers

About gryzon

 • Rank
  Member
 • Birthday 07/25/1981

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Teraz zastosowałem ostatnio poznane wiadomości z ID do mojej fryzury. Fryzurę jeszcze trochę poprawiłem by nie były kosmyki zbyt mocno sklejone poprzez rozpuszczenie ich (parametr flyaway) i dodanie jeszcze jednego toru włosów bardziej rozczochranych które łączą się potem z całą fryzurą, shader też zrobił swoje i zmiękczył wszystko, jak przypuszczałem. Siwe włosy naliczam z ID pod kontrolą dodatkowej mapy namalowanej w MARI. Tym razem shading z użyciem aiStandardHair. SHADER. aiStandardHair. Na początku ustalam kolor i mnożę go z ID odsaturowanym by uzyskać wariacje jasności każdego włosa. Dodatkowo rampą domnażam ciemniejszy kolor włosa u nasady i dodaję jasny kolor na końcu każdego włosa. Ten wariant wpada to switcha 0. Drugi wariant to bardzo jasne włosy (siwe) również rozróżnione za pomocą ID i podłączone do switcha 1. Switchem steruje ID poprzez aiRange. Do parametru który nalicza włosy w aiRange podłączam teksturę namalowaną w MARI. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ta tekstura nie musi być jakaś bardzo precyzyjna i da się używać samych gradientów. Ja prócz gradientów dodałem też jakieś inne mniejsze plamy by zintensyfikować efekt miejscowo. (wiadomo natura siwizny jest bardzo różna u różnych ludzi). Kolor włosów jest ciemno szary, ich naturalniejszy look uzyskałem dodając w shaderze melaniny. By siwe włosy nie wyglądały mi potem jak kolor blond to musiałem odciąć melaninę od siwych włosów budując drugi tor ze switchem który używa tego samego aiRange. Różnicę w drzewie nodów zobaczycie pomiędzy screenem pierwszym i drugim. To tyle zabaw na dzisiaj. Jedną klatkę renderuję do 13 min na dwóch Xeonach w 48 wątkach. Robię obrotówkę na 30 klatek by sprawdzić jak to wygląda, zajmie to jakieś 6,5 godziny. Już niedługo połączę poprzednie efekty renderingu skóry, włosów i wybranych wariantów oświetlenia. Potem wracam do teksturowania tkanin i powolutku finalizowania postaci. Surowy kolor Przepuszczone przez aiStandardHair I jeszcze 13 minutówka.
 2. gryzon

  Monitor 27 czy 32?

  A Ty teraz tylko na linuxie urzędujesz?
 3. gryzon

  Constraints

  Potrzebuję się dowiedzieć w jaki sposób mogę zarządzać Constraints. Prawdopodobnie mógłbym je zobaczyć outlinerze ale pewnie trzeba jakiś filtr włączyć.
 4. Rozwiązanie znalezione i szeroko rozpisane przeze mnie w innym wątku. Link poniżej. https://max3d.pl/forums/topic/101101-harry/
 5. Pełen szacunek. Pamiętam czasy jak jeszcze tylko gadałeś o tym jaki to interesujący soft i na Blenderze trzaskałeś jakiś proceduralizm, a teraz takie rzeczy pokazujesz. Brawo gościu. Właściwie to dwóch ludzi mnie tutaj na forum zainspirowało do hobbystycznej nauki tego softu, ty i @Destroyer. Testuję sobie na nim teraz jakieś mega proste przypadki, ostatni wizualny programing miałem na ICE w Softimage XSI tam też pięknie to działało.
 6. Grubo to wygląda, na pracowałeś się. Pokażesz jakieś nody z Houdiniego? Ciekawi mnie jak bardzo Ci się to rozrosło 🙂
 7. Ja np. uwielbiam komentować nie 3dmaxa tylko Autodesk 🙂 Skorzystam z tej opcji.🙂 Gdyby w tej firmie naprawdę pracowali artyści lub ludzie którzy z artystami mają kontakt to takie programy jak 3dmax czy Maya, Mudbox znacząco by się rozwinęły a soft taki jak Softimage XSI dalej był by używany w wielu studiach a nie został skasowany lub rozkładany na kawałki (bifrost). W obecnych czasach czyli po przejęciu przez garniturowców mają jeden wspólny mianownik, są zaniedbywane lub sztucznie rozwijane poprzez nieumiejętną implementację coraz nowych wtyczek, z kolei problemy, bugi są wciąż pomijane. Myślę że Blenderowcy nie mają kompleksów, to po prostu społeczność która tworzy coś w opozycji do monopolistycznych i korporacyjnych zapędów. (open source) Ja to widze tak, jeśli w organiźmie jest rak, to muszą też być przeciwciała które spróbują z nim walczyć 🙂 Kto zwycięży? Ja mam nadzieję że nie ci garniturowcy.....
 8. Fajnie! Strasznie kibicuję temu softowi. Uczę się go po godzinach i staram się nie narzekać na jego dziwności. W ogóle grzechem było by narzekać na ten soft.
 9. Dźwigaj poziom, uwierz mi że masz co robić. Na character artystę za wcześnie jeszcze dla Ciebie. Próbuj piłować dużo realistyczniejsze assety do gier video na nowoczesne silniki. Unreal/Unity itd. Ćwicz prezycyjniejsze modelowanie hipoly. Naucz się robić szybkie assety robiąc hi i low za jednym zamachem. Ucz się PBR, obserwuj prawdziwe materiały i staraj się oddać je w taki sam sposób w silniku. W między czasie ćwicz anatomię i ubrania na boku jeśli chcesz się wywindować na character artystę. Do gier najszybciej coś można zarobić, jeśli masz smaki na filmy to musisz windować poziom jeszcze wyżej by sprostać wymogom na fotorealizm. Z drugiej strony powiem Ci że najlepsi freelancerzy też zmagają się z tematem taniego outsourceu ze wschodu. Taki jest świat, taki jest rynek i dlatego najrozsądniej jest spakować walizy i jechać na zachód. Zanim to jednak zrobisz doszlifuj poziom. I pamiętaj, nigdy się nie poddawaj.
 10. @Maciek Jutrzenka Chyba za bardzo się napatrzyłem na dobre technologiczne rozwiązania u pionierów 😉
 11. @Tvaroog Rzerzywiście nie ma. Tylko na starcie jest. Może kiedyś pójdą bardziej w relacyjność i proceduralizm. Patrząc na filozofię Blendera to musiało by być AddModifier/Primitive i tam była by opcja wyboru. Niestety nie mam jeszcze zbyt dużego pojęcia o relacyjności w Blenderze. Podobała mi się konstrukcja w relacyjności w XSI, nie wiem jak to w Maya działa.
 12. Cześć. W wersji 2.8 jak stworzymy np. cylinder możemy otworzyć w rogu okno z parametrami dla tego obiektu. Potem jeśli go przeskaluje to okno właściwości cylindra zmienia mi się w opcje dla skalowania. Gdzie mogę znaleźć potem znowu te parametry konstrukcyjne dla cylindra?
 13. Warto rzucić okiem na ACS Kit 3 do MODO który jest w trakcie powstawania. Na stronie macierzystej projektu pod linkiem poniżej, możecie zobaczyć możliwości tego naprawdę świetnie rozwijanego systemu do rigowania postaci. Auto Character System 3
 14. Dzięki. No jest tutaj pole do popisu, dopiero wgryzam się w temat ustawień jakości na Arnoldzie.
 15. Zainstalowałem sobie GoB 2.80 do finalnej wersji. Działa on wam? Mi wyskakują jakieś błędy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy