Jump to content

gryzon

Members
 • Posts

  1,080
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

gryzon last won the day on May 30

gryzon had the most liked content!

2 Followers

City (optional)

 • Miasto
  Whentown

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

gryzon's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

503

Reputation

 1. @Nezumi Dostałem od kolegi płytę drogą pantoflową na PC i była to wersja 4 albo 5.6. Nie pamiętam. Faktycznie nauka zajmowała masę czasu, nie miałem do tego manuala. Dopiero po jakimś roku kupiłem książkę w Helionie grubą jak biblia 😄 Co za czasy to były. Pierwszy tutorial ściągałem na modemie z naszego ukochanego ogólnopolskiego szerokopasmowego i szybkiego internetu 0202122 🤪 o animacji z użyciem kości. Przepraszam za smęty nostalgiczne!!! 😄 Wracając do Chrisa, zainteresował mnie ten jego RIG. Na filmach działa to wspaniale. Ja tam animatorem nie jestem ale lubię sobie pooglądać takie rzeczy. Kiedyś rigowałem dla wiedzy i zabawy na XSI.
 2. Chris na Lightwave wyszedł na wyżyny w tych swoich RIGach i widać że kontynuuje swoje dzieło na sofcie który działa. Lightwave3D już umarł? Zaczynałem na tym sofcie swoją przygodę ze 20 lat temu. Z POV-Raya przeskoczyłem na Lightwave3d. Odkrywanie grafiki 3d na nim to była poezja 🙂
 3. https://sites.google.com/view/universalhuman/home
 4. Ten gość osiągnął poziomy mistrzowskie 🙂 Miło popatrzeć na te miksy na twarzy, bardzo naturalnie to działa u niego 🙂
 5. Płyta główna poszła. Próbowałem ją ratować w jakimś specjalistycznym zakładzie tropicieli usterek, ale napisali mi że laminat uszkodzony. Myślałem by zakupić taką samą, jednakże używki na eBayu drogie były i nie było pewności jak długo mi posłuży. Musiałem wyskoczyć na nową płytę, procek/chłodzenie, pamięci i dyski M2. Ale teraz jest dużo świeższy sprzęt.
 6. Na chwile mnie nie było bo zjarał mi się komputer ale już wracam full metal jacket i widzę finał. Gratulacje! 🙂
 7. Pracuję cały czas na ekranowcu w projektach typowo sculptingowych, organicznych. Klasyczny potrzebuję do technologicznej roboty by ręka spokojnie na blacie spoczywała. Celuję w takim razie w Intuosa Pro M. Jak już przeskoczysz to polecam Ci zostawić sobie tego Intuosa bo Ci się przyda za jakiś czas.
 8. Pomogłeś. Ja miałem kiedyś Intuosa starego z taką plastikową pokrywą wymienialną. Potem poszedłem w coraz większe. Wydaje mi się że jednak do technologicznej roboty (przupuszczam, dlatego pytam was) Mka będzie lepsza niż Ska. Mi chodzi o jakieś właśnie ZModelowaniel, Booleany, robienie jakiś HardSurfaceów. Nawet pracę w jakiś softach jak Houdini. Niby myszka ok ale jednak na tablecie szybciej ogarniesz. Na ekranowcu robienie technologicznej roboty jest stratne.
 9. Korzystając z okazji chciałem was zapytać o Wacomy Intuosy jakich używacie z ZBrush. Ja potrzebuję spowrotem z ekranowego przerzucić się na biurkowy do technologicznej roboty. Patrzę na Intuosy Pro. Myślałem o M ale nie wiem czy S nie będzie w zupełności wystarczający. Co powiecie?
 10. Jeśli chodzi o to knife to zerknij na tą ciekawostkę którą obserwuję. Po lewej SliceCurve i BRadius włączony w dolnej części. Po prawej Knife i BRadius włączony na dolnej części. Widać Zupełnie inną topologię siatki. Przy slice działa to jak trim, odrzucenie górnej poligrupy i wypełnienie miejsca CloseHole. Po prawej KnifeCurve ale włączyłem opcję Circle. W tym miejscu przecięcia udało się wyciąć ale siatka wypełniająca jak w CloseHole. No dokładnie! Może kiedyś to jeszcze rozbudują ale faktycznie jest to mega usprawnienie. Tworzenie kształtów idzie teraz jak burza.
 11. Pewnie w południe udostępnią czyli gdzieś o 21:00 u nas. Kończę robotę i idę się relaksować by przyjąć świętego grala na wypoczęte ciało.
 12. BRadius się to nazywa. Wciskasz Ctrl+Space, otiwera się menu, włącz BRadius i używając np. Slice Curve tniesz paskami, gdzie grubość paska zależy od Size toola. Tak samo analogicznie w Knife zadziała BRadius. Update miód jak cholera, jaram się jak pochodnie w katakumbach. Też zaskakuje mnie że wypuszczają teraz nową wersję na 2 miechy przed ZBrush Summit Może na Summicie pokażą 2022 którą dostaniemy w następnym roku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy