Jump to content

triget

Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Excellent

About triget

 • Rank
  Member
 • Birthday 01/16/1991

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja nadal czekam na licencje Indie. Mam nadzieję, że już niedługo stanie się dostępna.
 2. Chyba pobiorę i sprawdzę. Z tego co pamiętam to trzeba było "nazwy świateł " wpisywać ręcznie gdzieś tam?:) Już nie pamiętam gdzie, ale to mnie wtedy wkurzyło 🙂 To była jakaś pierwsza wersja tego Arnolda. Nie wiem czy tak dalej jest.
 3. Jak mam otwierać FBX i coś w nich modyfikować to szybciej mi to jest zrobić w Blenderze. Soft się odpala sekundę, nie muszę długo na nic czekać. Potem export do Maxa i już 😉 Tam buduję wielką scenę 😄
 4. Co do tego Blendera to muszę przyznać rację.
 5. No to nieźle. Ja w ogóle nie widzę jakiegoś rozwoju tego softu. Może za dużo żądam, ale wydaje mi się, że za takie pieniądze to wszystko powinno działać perfekcyjnie.
 6. Nie wiem czy rozwój Maya idzie podobnie jak Max'a? Jeśli nie to obstawiam, że Max 😄 Jeśli jest inaczej to pewnie będą się ścigać w tej rywalizacji.
 7. Właśnie wyszedł 3ds Max 2021. Lista nowości jest zaskakująco duża (jak na ten soft 😀). Najważniejsza to chyba PBR i dodanie Arnolda (w wersji Beta można na GPU renderować). Bake to Texture Installer Scripting with Python 3 Arnold as the Default Renderer Physically Based Rendering (PBR) Improved Viewport Quality & Settings OSL Shaders File I/O Chamfer improvements Weighted Normals Modifier SketchUp Import Substance Update ProSound Improved audio support FBX Improvements 3rd Party Developer Tools Poniżej wrzucam link bezpośredni do Bloga Autodesku: http://makeanything.autodesk.com/3dsmax Dodatkowo news na cgchannel: http://www.cgchannel.com/2020/03/check-out-the-new-features-in-3ds-max-2021/ Polecam również sprawdzić roadmap: http://makeanything.autodesk.com/3DSMAX/public-roadmap-25B1-201DB.html (można sprawdzić nad czym pracują) Podsumowując: "Bake to Texture" - naprawdę?? w sofcie za 10k rocznie dodano taką funkcjonalność, to jest postęp na miarę dzielonego viewportu 😄 "Substance Update" - nie wiem dlaczego o tym piszą. Przecież plugin od Allegorithmic jest dostępny od dłuższego czasu i to nie jest jakaś nowość. Dodatkowo ten plugin często wysypuje mi Maxa i wolę po prostu wyeksportować tekstury i załadować osobno, niż ładować je przez niego licencja ta sama (nic się nie dzieje w sprawie Indie i chyba ogólnie już z tego zrezygnowali. Wolą, żeby użytkownicy Indie pobierali ten soft, niż za niego płacili. Widocznie im się to opłaca. Kto bogatemu zabroni wiele rzeczy nie zostało poprawione od poprzednich wersji (forum Autodesku codziennie jest bombardowane pytaniami o poprawki) jeszcze jakiś czas temu jeden facet zajmował się 3ds Max na ich forum i odpisywał na pytania. Potem napisał informację, że przenosi się na inny dział w Autodesku i po prostu ten soft został bez opieki 🙂 Nawet nie wiadomo komu można tam wylać swoje żale. Wygląda to jakby programiści byli wynajmowani z Indii i raz na pół roku za kilka USD dopisywali jakieś funkcjonalności czas uderzać na Blender
 8. Poprawiony rendering interaktywny Większa elastyczność przy wyborze renderowania w trybie CPU lub GPU Optymalizacja pod RTX Szereg poprawek aktualizowanych aż od wersji 5.4 Więcej informacji: http://www.pccpolska.pl/arnold-6-najnowsza-wersja-silnika-renderujacego-juz-dostepna/ Oraz tutaj: https://www.arnoldrenderer.com/news/arnold-6/
 9. Poprawiłem. Mam nadzieję, że może być 🙂
 10. Wyszedł 3DCoat 4.9 Wszytko co się zmieniło: https://3dcoat.com/v49/ PS. Pozdrawiam użytkowników na nowej stronie 🙂❤️
 11. Śledzę temat cały czas. Sprawdzam codziennie zmiany. Czekam, na wersje finalną i na obiecane poprawione snapowanie (póki co nic w tym temacie się nie dzieje choć uzbierali 30k). W między czasie pracuję na bieżąco w Max 2018.
 12. Najwięcej zmian jest w cenie tego programu: 2018: $1,470/year 2019: $1,505/year 2020: $1,545/year
 13. Brak nowości w nowym 3ds max 2020 znajdziecie pod tym linkiem: http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2020/ENU/?guid=GUID-2958CAB3-3C80-40AF-969E-BF23AB4296A5 Myślę, że warto wydać kolejne kilka tysięcy, bo bez wątpienia będą to dobrze wydane pieniądze.
 14. Spróbuj zaznaczyć w materiale "Thin (no refraction)", tuż nad Opacity. Wiem, że jest taki bug w Coronie, kiedy np. animujesz element i dajesz mu najpierw Visibility 0 potem na 1, to zanim się pojawi jest lekko widoczny.. Kiedyś na ich forum o tym czytałem. Mi ten "ptaszek" pomógł. Daj znać czy to pomogło.
 15. Nowe opcje płatności dodali. http://pixologic.com/features/get-zbrush.php#pricing Coś czuję, że to ostatni rok darmowej aktualizacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy