Jump to content

Neb

Members
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Excellent

About Neb

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki wielkie polka dot za motywujący do dalszej pracy komentarz :) Z fotografią trafiłeś w sedno ponieważ oprócz CG fotografuję dosyć sprawnie. Od dłuższego czasu skupiam się na fotograficznym aspekcie renderingów i staram się dociskać to co robię w tym kontekście. Ten projekt jest wycinkiem większej całości, która jest gotowa w 2/3. Był to ostatni temat jaki zrealizowałem i najszybciej mi poszedł. Wpadł mi do głowy pomysł z tą stacją i w sumie koncept/szkic to były dwa wieczory, całość szlifowałem około trzech tygodni ale to tak z doskoku, obok regularnej pracy. Najważniejsze były testy padającego śniegu oraz ogólnie śniegu. Jak mi to zaskoczyło to wiedziałem że jestem w domu i dłubałem w wolnym czasie cały zestaw. Co do fotografii to jak najbardziej typowo amerykańskie polaroidy ( mam sx-70 i używam ) oraz ogólnie amerykańska fotografia jak Todd Hido, Jeff Bruows itp.
 2. Dzięki olaf! Ogólnie ręczna robota, która jednak pomimo znakomitych dostępnych narzędzi daje największą kontrolę nad kompozycją i detalami. Gałązki z quixel magascans.
 3. Witam Przedstawiam ostatni projekt jaki wykonałem w Coronie dla C4D. Główne założenie to jak zwykle próba dociśnięcia kolanem możliwości silnika renderującego. Całość 3d z użyciem particles, motion blur, volumetric fog i displacement. Dziękuję za odwiedziny! Pozdrawiam Marcin Jastrzebski http://www.realpolygons.com Behance: https://www.behance.net/gallery/75607079/Pictures-from-Corona-Land-1 Software: Cinema 4D R18 Studio + Corona Renderer Plugins: SurfaceSpread, Forester, Rebus Farminizer Textures: Quixel Megascans, Poliigon, Textures . com Objects: Quixel Megascans, Evermotion, 3dSKy, Turbosquid
 4. Piękna sprawa. Mój ojciec na taki motur rwał dziewuchy i zadawał szyku na mieście. Ja teraz zadaje szyku na mieście litrowym ktm'em ale stary mówi, że to nie to samo i kiedyś to były czasy. Praca pro, a nawet więcej. Przebarwienia na kolektorkach i tabliczka znamionowa kopią tyłek, aż miło.
 5. ja miałem na mysli mentala :) Redshift idzie do przodu i nie ma to jak zdrowa konkurencja pomiedzy softami.
 6. Z tą optymalizacją to właśnie tak jest. GPU jest trochę pod ścianą z kwestią RAM. Przesiadka w stronę jak opisujesz jest extra, w drugą stronę to bardzo boli :) Praca bez interactive preview ? Jak tu żyć... :)
 7. Nie ma rzeczy niewykonalnych, niektóre są jedynie nieco skomplikowane :) Octane ma bardzo dobry out of core i korzystałem z niego. Pożarł całą scenę gdy udostępniłem mu RAM, rozgrzewka trwała znacznie dłużej i render nieco dłużej. Zauważyłem, że po wykonaniu iluś tam passów na chwilę się zatrzymuje i jak się domyślałem zrzucał gdzieś wyrenderowane dane. Oczywiście mogłem to tak wyliczyć, ale chciałem zbadać możliwości. Najwięcej zjadają bitmapy oraz funkcja displace. Bitmapy zapisywałem w nieskompresowanych tiffach, żeby zoptymalizować każdorazowe odpalanie renderingu, ale to nie ma wpływu na ilość zjadanego ramu podczas renderu. Jpg zajmują tyle samo czy nawet czarno biały gif. Oczywiście duże obiekty jak drzewa same w sobie zajmują dużo ale ja nie miałem drzew :) Natomiast na pewno Octane znacznie lepiej zarządza pamięcią niż Vray lub Corona, bo one po prostu nie muszą. Scatter znacznych ilości pomniejszych obiektów jest bardzo zoptymalizowany w Octane. Patrząc na Fstorm czy Octane ( pewnie podobnie redshift ), myślę że to są bardzo dobrze napisane programy i nawet przy 6 Giga hulają nieprzeciętnie w porównaniu z "tradycyjnymi" rendererami CPU :) Nie tyle chodzi mi o prędkość samego renderu ale zarządzaniem pamięcią i bardzo wydajnym interactive preview.
 8. xmass - dziękuję! pionix - również dzięki! Całość robiłem w grudniu, przerwa świąteczna + narty :) i zagęściłem ruchy w pierwszej połowie stycznia przed zamknięciem konkursu. Trudno oszacować czas np. zrobiłem góry ale nie byłem zadowolony i kupiłem World Machine i trzy dni rozpracowywałem ten soft i ten element finalnie został wykonany w WM. Pierwsze kamienie jakie wykonałem były bardziej poszarpane i może były ok, ale nie pasowały mi do całej kompozycji to je wywaliłem i zrobiłem te które widać :) Jak sobie wymyśliłem, że góry obsypię kamieniami, to rozbiłem bank i moje 2x1080 z 8 Giga ramu powiedziało dość. Finalnie podzieliłem scenę z głównym motywem i wodą plus podpięta na xrefce scena z górami low poly w tle bez kamieni, a druga scena odchudzona ale z górami hi res i kamieniami. Tak powstawało główne ujęcie, resztę zrobiłem w kilka dni już po konkursie.
 9. Dziękuję za dobre komentarze! olaf - thx, wszelkie nasze eksperymenta pchają pchają ten cg wózek do przodu :)
 10. Witam Przedstawiam skończony projekt jaki wykonałem na ostatni konkurs zorganizowany przez Evermotion. W tym miejscu dziękuję jury za honorowe wyróżnienie dla tej pracy. Całość wykonałem w Cinema 4D Studio, renderowałem w Octane. Głównym moim założeniem było stworzenie animowanej sceny w której dzięki funkcji motion blur uzyskam efekt tzw. długiej ekspozycji efektu znanego z fotografii. Lekko nie było ale po wielu testach Octane dał radę. Załączam krótkie wideo pokazujące ideę. Góry wykonałem w World Machine, kamienie w Foresterze, a scatter obiektów w surface spread. Do erozji dużych skał ( szczeliny) użyłem całkiem jeszcze świeżej funkcji voronoi cut, a większość skał i dużych głazów potraktowałem displace na ile ramu wystarczało. Całość sprawiła mi wiele dobrej zabawy. Dziękuję za odwiedziny mojego wątku! Pozdrawiam Neb
 11. Tablet już został sprzedany. Ogłoszenie jest nieaktualne. Pozdrawiam Neb
 12. Witam Mam do sprzedania Wacoma Cintiq 22HD Touch. Sprzęt zakupiony w połowie 2015, w stanie prawie jak nowy. Kompletny zestaw w oryginalnym pudełku. Opis tego modelu na stronie Wacom: http://wacom.pl/creative/cintiq-22-hd-touch.htm . Cena 6000 pln. Kontakt: [email protected]
 13. Pionier dzięki. Nie, nie próbowałem. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić co wnoszą nowe fizyczne shadery przy starym silniku renderującym. exteriory w galerii Modo od lat stoją na bardzo słabym poziomie, a moim zdaniem to one stanowią punkt odniesienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy