Jump to content

Mirkowaty

Members
 • Posts

  215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mirkowaty last won the day on March 24 2010

Mirkowaty had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Przemyśl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Mirkowaty's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done

Recent Badges

61

Reputation

 1. chyba muszę dodać, że to na razie ma być na zasadzie zajawki i nie mam pojęcia, czy będę miał z tego tematu zlecenia. Wiec na tym etapie wydanie prawie 1000 euro na szkolenie raczej nie ma sensu, co innego gdym wiedział, że taki koszt się zwróci lub sfinansuje ze względu na wykonywaną pracę. Jak bym miał na każdą moją zachciankę z edukacją wydawać tyle pieniędzy, pewnie dalej zbierałbym na pierwszy komputer :D
 2. @Destroyer dzięki za odpowiedź, ale kurs za prawie 1000 euro raczej odpada, szczególnie że to webinar więc trzeba być obecnym.
 3. Ma ktoś do polecenia jakieś materiały odnośnie Ureala w wizualizacji? Chodzi mi o tzakres od zera do bohatera 😄 jeśli chodzi o kwestię Ureala nie samej wizualizacji.
 4. Witam, wie ktoś może jak w 3ds max łatwo zduplikować obiekt wraz z materiałem, ale tak żeby materiał też sie duplikował? Szukam jakiegoś skryptu i nawet znalazłem jeden "Copy Paste Material and Mapping" ale ma on jak dla mnie spore ograniczenie, gdyż kopiowanie materiału musi odbywać się przez duplikowanie z poprzedniego obiektu, a nie da się zrobić kolejnej kopii po prostu wskazując kolejno obiekty. A druga sprawa to potrzebuję jeszcze, by jakoś sprawnie układać klucze duplikowanych materiałów w sekwencję, np przesunięcie o 1kl bo znalazłem kilka skryptów, które robią to z obiektami, ale tam dotyczy to głównie parametrów samych obiektów, a nie materiału.
 5. Witam, ma problem z połączeniem obiektów poprzez Wire Parameters w przypadku gdy obiekt dziedziczy ruch od innego obiektu poprzez linkowanie w hierarchię. Żeby się nie rozpisywać, wrzucę opis graficzny schematu, który chciałbym by działał, a nie działa. Dodam, że wszystko jest robione w maxie 2015 bo może to też zależy od wersji. Więc jak widać na rysunku Dumy B dziedziczy obrót po Dumy A i jest połączone prze z Wire Parameters z Dumy C na zasadzie przekazywania obrotu po osi Z. Ale gdy kręcę obracam Dumy A, Dumy B się obraca bo jest zlinkowane ale nie następuje przekazanie tego obrotu poprzez Wire Parameters do Dumy C i ten problem chcę rozwiązać. Jak ktoś coś wie to będę wdzięczny za pomoc.
 6. LENOVO C30 CPU - 2xXeon E5 2680 2,7-3,5GHz GPU - Nvidia Quadro NVS 315 1GB RAM RAM - 64GB DDR3 ECC SSD - Crucial MX500 250 GB (nowy pamięci MLC) HDD 160 GB WD RE Zasilacz 800W Gold Plus Wydajność CB R15 - 2080pkt CB R20 - 4400pkt Vray Next - 11 300 (porównywalny z AMD Ryzen 7 1800X) CB 1.3 - 1:34mm 5.166MRays/s (porównywalny z AMD Ryzen 7 3700X) Komputer ma zmienione chłodzenie na bardziej wydajne z tąd też taki wygląd. Na nowym chłodzeniu temperatury w obciążeniu w lecie to około 64 stopni. Przy zastosowaniu standardowych małych wiatraczków pewnie by się zawiesił gdyż konstrukcja raczej nie jest przystosowana do czegoś mocniejszego niż 4 rdzenie. Nie mniej płyta obsługuje wersje procesorów V1 i V2 tak, że można dołożyć coś mocniejszego. Gdyby ktoś chciał się pokusić i zrobić z tego komputer do pracy to też się da, metalowa maskownica jest zdejmowana. Kontakt to: [email protected] 690 271 588
 7. @ Levus no widzisz, rozwinięcie czyta się z przyjemnością, nie ma potem posmaku marketingowej papki w ustach i pomimo że jest krótsze, zawiera więcej pożytecznych informacji niż cały ten artykuł. Nie mniej dobrze, ze są ludzie chcący podzielić się swoją wiedzą. Doceniam i pozdrawiam.
 8. a mi za bardzo to zalatuje jakąś marketingową papką, coś jak insta blogerka chwaląca kremy dzięki którym będziemy młodziej wyglądać, chwaląca nowe rozwiązanie dozownika, dzięki któremu w tym samym czasie może nałożyć 10 warstw a nie jedną 🙂 Opisany sprzęt nie robi właściwie wrażenie a artykuł traktuje tu sprawę sprzętową jako podstawę sukcesu, spychając talent na drugi plan. Przez to jakoś nie motywuje specjalnie.
 9. no nie wiem co mam powiedzieć, jeśli mam już platformę i wystarczy wymienić w niej procesory żeby uzyskać wydajność powiedzmy takie Ryzena 3900X w cenie 2,2tys zł to myślę, że ma. Koszt całej nowej platform na Ryzenie to pewnie jakieś : 3900X - 2200zł 64GB DDR4 3200Mhz - 1600zł Płyta - 700zł nowe chłodzenie - 400zł czyli jakieś 5tys zł + pewnie jeszcze jakieś dodatkowe koszty, bo zawsze coś tam wyszkoczy, no a cena topowego Xeona z serii 2600 V2, to jakieś 1200-1500zł
 10. O Witam, nie sądziłem, że ktoś tak szybko się zainteresuje, więc model płyty to : Intel Server Board S2600CP2J a procesory, które by mnie interesowały to: E5-4657L v2 12C E5-4650 v2 10C E5-4627 v2 8C Choć jak się im bliżej przyjrzałem to ten najbardziej mnie interesujący czyli E5-4627 v2 8C nie ma funkcji Hyper-Threading, więc może nie być aż tak atrakcyjnym wyborem, myślałem, że mógł by być tańszą alternatywą E5-2690.
 11. Witam, czy ktoś z forumowiczów orientuje się może czy procesory Xeon E5-2600 V2 są kompatybilne z serią E5-4600 v2. Chodzi głównie o to, czy taki Xeon E5-4600 ruszy na płycie dwuprocesorowej pod E5-2600. Czytałem specyfikacje i w sumie typ gniazda pod procek jest ten sam. Różnice sprowadzają się do możliwości pracy 4 procków na raz w przypadku serii 4600. Wiadomo, że w specyfikacji płyty nie napiszą, że obsługuje też takie procesory ale może ktoś kiedyś miał możliwość i spróbował włożyć takiego 4600 do płyty pod 2600 i procek ruszył. Pytanie nie jest bez zasadne, bo w drugim obiegu te procesory 4600 są jednak czasem sporo tańsze niż ich odpowiednik pod dwa gniazda. Z góry dziękuję za jakieś info, sam jak coś jeszcze będę drążył.
 12. coś ta strona zdycha, dlaczego to jeszcze nie jest na froncie ?!
 13. no nie wchodząc już nawet w wydajność to zastanawiam, się jak ten laptop sprawdził by się w kilkugodzinnym renderingu? Spadki częstotliwości procesora sa na takim sprzęcie nieuniknione, taki zakup jest jedynie uzasadniony chodzisz wszędzie ze sprzętem do roboty, nie wiem do biura, do klienta... Inaczej nie ma sensu sie męczyć.
 14. Fajne światło i nawet nieźle to się wszystko komponuje, może oprócz niektórych oczojebnych złotych obiektów. Kocyk ogólnie bardzo odstaje jakościowo i w szerszym widoku widać, że ktoś ewidentnie przesadził z ilością kanap w pokoju. Jedna z nich blokuje dojście do szafek. No i fajne ujęcie z rogaliczkami ale to pewnie jakieś gotowce, jak nie to będę pod wrażeniem.
 15. Dzięki choć artykuł już nie aktualny, Fstorm zyskał w między czasie Render Elements, Shadow Catcher i Displacement. Octane też ma opcję opłacenia licencji na miesiąc i jest nawet tańsze bo kosztuje 20$ zamiast 20ϵ zakładka Rent. Nadal jednak chciał bym zobaczyć jakiś opinie użytkowników, z tego co zdązyłem na razie wywnioskować to, że faktycznie Fstrom ładuje dużo szybciej geometrię przy renderowaniu i jest przyjaźniejsze odnośnie materiałów, które bardziej przypominają te z vreja czy corony. W Octane jest to zagmatwane no i ten bezsens wyboru typu materiału juz na początku jego definiowania, gdzie jeśli przykładow wybiore zwykły materiał Difiuse to potem, zeby dodać do niego odbicia musze zrobić nowy materiał Glossy. To mnie nastraja pesymistycznie do tego renderera. Lista materiałow podsawowych w Octane. Diffuse — Used for dull, non-reflecting materials or mesh emitters. Glossy — Used for shiny materials such as plastics or metals. Specular — Used for transparent materials such as glass and water. Metallic - Similar to the Glossy material except, by default, it exhibits more metal-like characteristics. Tak, że potrzebma mi jest opnia kogoś kto pracuje w tym lub tych programach. Na korzyśc Octane może świadczyć funkcja inteligentnego czyszczenia szumu, niestety nie wiem jak ona działa i nie potrafię na razie jej wykorzystać. Znalazłem jeszcze coś na tym forum i chyba to też potwierdza to, że bardziej przyjazny wydaje się być Fstorm, a przeglądając internet mam odczucie, też że generuje lepsze światło. https://max3d.pl/forum/threads/101439-Wiz-Interiors-FStorm-render
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy