Skocz do zawartości

wymiana xeonów serii E5-2600


Mirkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z forumowiczów orientuje się może czy procesory Xeon E5-2600 V2 są kompatybilne z serią E5-4600 v2. Chodzi głównie o to, czy taki Xeon E5-4600 ruszy na płycie dwuprocesorowej pod E5-2600. Czytałem specyfikacje i w sumie typ gniazda pod procek jest ten sam. Różnice sprowadzają się do możliwości pracy 4 procków na raz w przypadku serii 4600. Wiadomo, że w specyfikacji płyty nie napiszą, że obsługuje też takie procesory ale może ktoś kiedyś miał możliwość i spróbował włożyć takiego 4600 do płyty pod 2600 i procek ruszył. Pytanie nie jest bez zasadne, bo w drugim obiegu te procesory 4600 są jednak czasem sporo tańsze niż ich odpowiednik pod dwa gniazda.

Z góry dziękuję za jakieś info, sam jak coś jeszcze będę drążył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O Witam, nie sądziłem, że ktoś tak szybko się zainteresuje, więc model płyty to :

Intel Server Board S2600CP2J

a procesory, które by mnie interesowały to:

E5-4657L v2  12C

E5-4650 v2  10C

E5-4627 v2  8C 

Choć jak się im bliżej przyjrzałem to ten najbardziej mnie interesujący czyli  E5-4627 v2  8C  nie ma funkcji Hyper-Threading, więc może nie być aż tak atrakcyjnym wyborem, myślałem, że mógł by być tańszą alternatywą E5-2690.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co mam powiedzieć, jeśli mam już platformę i wystarczy wymienić w niej procesory żeby uzyskać wydajność powiedzmy takie Ryzena 3900X w cenie 2,2tys zł to myślę, że ma. Koszt całej nowej platform na Ryzenie to pewnie jakieś :

3900X - 2200zł

64GB DDR4 3200Mhz - 1600zł

Płyta - 700zł

nowe chłodzenie - 400zł

czyli jakieś 5tys zł + pewnie jeszcze jakieś dodatkowe koszty, bo zawsze coś tam wyszkoczy, no a cena topowego Xeona z serii 2600 V2, to jakieś 1200-1500zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności