Jump to content

Camel

Members
 • Content Count

  2,879
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Camel last won the day on June 14 2013

Camel had the most liked content!

Community Reputation

300 Excellent

7 Followers

About Camel

 • Rank
  Member
 • Birthday 12/10/1991

City (optional)

 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. vraypattern, fstorm geopattern czy zwyczajny vrayscatter/coronascatter? :D chyba jednak obstawiam scatter :D edit: ledwo żyję, nie wiem co piszę ;)
 2. hehe, backdoor... dlatego za darmo :)
 3. Ano sumują. Ale nie ma sumowania pamięci na kartach.
 4. @deshu w zasadzie powtórzyłeś się. moim zdaniem lepszą robotę zrobi ad venture :)
 5. Używane Xeony. Sprawdzone dokładnie, testowane itp. We wszystkim pomoże gość od tego Piotr Orkisz (Ad Venture). Ma też wysokie wyniki w benchmarku silnika Corony. W tej cenie możesz zyskać znacznie większą moc niż byś składał towar z morele itp. Rozwiązanie dobre do jednej stacji w małym studio albo na freelance w domu :) Więcej info u mnie na priv.
 6. Jak w tytule. Zapraszam osoby uczące się modelować/teksturować/renderować do budowy swojego portfolio jednocześnie budując moje. Zapewniam dokumenty gwarantujące właściwe i klarowne przypisanie praw oraz metodyka współtworzenia będzie stanowić również rozreklamowanie się i pokaże prawdziwy potencjał. Zapewniam również wskazówki, gdzie można szukać dobrych materiałów szkoleniowych. Udzielę również porad i sugestii ze swojej własnej strony. Poważnie chcę później przyjąć osoby, które dzięki wyszkoleniu się nabędą odpowiednich kwalifikacji do współtworzenia oczywiście prawidłowo odpłatnie przy projektach tylko i wyłącznie komercyjnych.
 7. No to miłej lektury. 15 stron. Uczestniczy sam Vlado z Chaos Group. Ondra też w sumie śledzi wątek. https://corona-renderer.com/forum/index.php?topic=17232.0
 8. A doczytał ktokolwiek, że pomimo, że Chaos Group jest stuprocentowym udziałowcem, team rozwijający Coronę pozostaje odrębny, tak samo zmian nie ma w planach jeśli chodzi o politykę cenową i licencyjną? I to, że jest to chronione klauzulą, która ponoć gwarantuje, że Chaos jako tako Corony nie połknie, choć nam mogłoby się z rynkowego punktu widzenia zdawać, że połknął? Zresztą, czy widzicie jedną zasadniczą różnicę: XSI, Arnold i takie tam - nie zgłaszały się raczej do Autodesku żeby w ich progi dołączyć. Myślę, że to Autodesk żądał krwi softów które chciał zgnoić. Czyżby RL był świadomym masochistą? Sam zdecydował się na odpowiedniego partnera w celach fuzji i rozwoju. Moim zdaniem do transakcji doszło dopiero po wzajemnym i długim dosyć porozumieniu i analizie - to nie miesiące, to już przeszło rok czasu. Każdy kto zna Vlado, wie, że nie zrobiłby Coronie i innej domniemanej konkurencji czegoś złego. Prócz tego, team Corony ma określone gwarancje. I jeszcze jedno - parę słów które otrzymałem od Ondry, założyciela RL - brzmiały one mniej więcej tak: gdyby Chaos Group zdecydował się na zgnicie Corony lub wywalenie dev teamu Corony na zbity pysk, to przyniosłoby to Chaosowi ogromną stratę finansową. Tak na wypadek, gdyby złamane zostalo jasne porozumienie będące warunkiem transakcji i gwarancją tego, że Corona nie pójdzie w złym kierunku.
 9. 1. Główny developer Corony poświęcił wiele czasu na przekonanie się kim są CEO firmy Chaos Group. 2. Mam informację ze zródła, że zmian w cenach i pakietach licencyjnych nie będzie. 3. Zdaniem Ondry, Chaos Group nie jest kolejnym Autodeskiem, stąd uważa wejście w progi Chaosa za dobre posunięcie. W mojej prywatnej opinii Ondra jest świadomy niebezpiecznych i rujnujących posunięć do jakich doszedł Autodesk. Sam widział, co Autodesk czyni z samym Maxem jak i innymi produktami. Monopol raczej dla nikogo nie był dobry, ale nie każdy jest taki sam jak Microsoft czy Autodesk. Nie sugerowałbym jednak, że jest to obrona Chaosa czy Render Legiona. RL nadal będzie miał biuro w Czechach i tam będzie rozwijana w dalszym ciągu Corona. 4. Corona będzie mogła korzystać z vRayowych proxy i shaderów. 5. Nie wiemy, jak się potoczy rozwój, ale w odpowiedzi na nasze zmartwienia Ondra odpowiada, że potrzeba czasu, abyśmy zaufali temu kontrowersyjnemu posunięciu. W dodatku, będzie łatwiej zatrudnić nowych deweloperów dzięki rozgłosowi jaki właśnie ruszył. 6. Czy Chaos Group czuje się zagrożone? Moim zdaniem od ponad roku RL i CG są ze sobą w kontakcie i podejrzewam, że już istniała między obiema firmami wymiana wiedzy, doświadczeń, a także wzajemna sugestia lepszych algorytmów lub modeli oświetlenia. Stąd niektórzy śmieli oskarzyć Chaosa o wykorzystywanie tego, co było w Coronie. I być może odwrotnie. W mojej prywatnej opinii, może i shitstorm się zaczął, ale nic nam nie pozostaje jak śledzić przebieg wydarzeń i korzystać z tego co się ma lub tego, co jest na daną chwilę osiągalne. Imperator Otoy? Dla mnie pajace, ale w świecie poprawności politycznej i prawnego nazizmu jest tak, że nawet 1% kodu Octane może być przyczyną pozwu. Karba raczej zignorował aspekty prawne tworząc silnik renderujący i po prostu dostał po dupie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy