Jump to content

Camel

Members
 • Posts

  2,881
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Camel last won the day on June 14 2013

Camel had the most liked content!

2 Followers

City (optional)

 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Camel's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

300

Reputation

 1. pani z autobiurka napisała, że nieważne jaki dochód, to jeśli będę częścią projektu wartego więcej jak 100 kafli, to nie lolo żadnego indie. kwestia tego, co uznać za projekt, jak zwykle nie potrafią się jasno określić i ktoś musiał na stacku zadymę zrobić o interpretację kwestii projektu. we stay tuned
 2. ziomki ale ciekawa jest jedna kwestia "Licencjobiorca nie może używać licencji w żadnym projekcie, którego wartość przekracza 100 000 USD" Niby babka z autobiurka powiedziała ze to skorelowane z 100 k EUR przychodu rocznie ale drążyłem dalej bo gdyby się okazało że krzesło które modelujesz za 50$ jest częścią projektu wartego 200 000 K EUR to chyba jesteś osrany. Czekam na maila od nich z odpowiedzią weryfikującą ewentualnie tą kwestię. Wg teoretyków spiskowych może okazać że np robisz model do gry z duzym budżetem, albo powiedzmy, robisz wizualizację osiedla deweloperskiego i spokojnie robisz, bo to tylko 20k za wizkę ale cały projekt osiedla jest wart więcej jak 100 k $ i bęc mail od autodesku że już nie możesz jechać na indie Wg babki zasada dotyczy po prostu projektu i nie jest określone dokładnie czy chodzi o twój własny projekt czy o udział w innym projekcie (kolaborant hehe) inna sprawa że indie wcale nie muszą zamknąć za rok, może dopiero za 2-3 lata żeby nachapać małych twórców a potem powiedzieć im że zamykamy indie i przechodzimy na pełną licencję bo oni wszyscy artyści pewnie już wyszli na swoje a indie dalej nie ma sensu "bo przynosi straty" 😄 Osobiście nie uważam że w stanie faktycznym nie byłoby strat, bo większą firmę naturalnie stać na normalną licencję, natomiast co do niezależnych twórców to ich dotychczasowe piractwo byłoby całkiem spoko zmonetyzowane metodą marchewki a nie kija. Gorzej, że autobiurko straciło kredyt zaufania i można się spodziewać że pewnego dnia wyłączą i będzie krzyk 🙂 chciwość już była od dawna domena tej firmy.
 3. vraypattern, fstorm geopattern czy zwyczajny vrayscatter/coronascatter? :D chyba jednak obstawiam scatter :D edit: ledwo żyję, nie wiem co piszę ;)
 4. hehe, backdoor... dlatego za darmo :)
 5. Ano sumują. Ale nie ma sumowania pamięci na kartach.
 6. @deshu w zasadzie powtórzyłeś się. moim zdaniem lepszą robotę zrobi ad venture :)
 7. Używane Xeony. Sprawdzone dokładnie, testowane itp. We wszystkim pomoże gość od tego Piotr Orkisz (Ad Venture). Ma też wysokie wyniki w benchmarku silnika Corony. W tej cenie możesz zyskać znacznie większą moc niż byś składał towar z morele itp. Rozwiązanie dobre do jednej stacji w małym studio albo na freelance w domu :) Więcej info u mnie na priv.
 8. Jak w tytule. Zapraszam osoby uczące się modelować/teksturować/renderować do budowy swojego portfolio jednocześnie budując moje. Zapewniam dokumenty gwarantujące właściwe i klarowne przypisanie praw oraz metodyka współtworzenia będzie stanowić również rozreklamowanie się i pokaże prawdziwy potencjał. Zapewniam również wskazówki, gdzie można szukać dobrych materiałów szkoleniowych. Udzielę również porad i sugestii ze swojej własnej strony. Poważnie chcę później przyjąć osoby, które dzięki wyszkoleniu się nabędą odpowiednich kwalifikacji do współtworzenia oczywiście prawidłowo odpłatnie przy projektach tylko i wyłącznie komercyjnych.
 9. No to miłej lektury. 15 stron. Uczestniczy sam Vlado z Chaos Group. Ondra też w sumie śledzi wątek. https://corona-renderer.com/forum/index.php?topic=17232.0
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy