Jump to content

Camel

Members
 • Content Count

  2,879
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Camel

 1. vraypattern, fstorm geopattern czy zwyczajny vrayscatter/coronascatter? :D chyba jednak obstawiam scatter :D edit: ledwo żyję, nie wiem co piszę ;)
 2. hehe, backdoor... dlatego za darmo :)
 3. Ano sumują. Ale nie ma sumowania pamięci na kartach.
 4. @deshu w zasadzie powtórzyłeś się. moim zdaniem lepszą robotę zrobi ad venture :)
 5. Używane Xeony. Sprawdzone dokładnie, testowane itp. We wszystkim pomoże gość od tego Piotr Orkisz (Ad Venture). Ma też wysokie wyniki w benchmarku silnika Corony. W tej cenie możesz zyskać znacznie większą moc niż byś składał towar z morele itp. Rozwiązanie dobre do jednej stacji w małym studio albo na freelance w domu :) Więcej info u mnie na priv.
 6. Jak w tytule. Zapraszam osoby uczące się modelować/teksturować/renderować do budowy swojego portfolio jednocześnie budując moje. Zapewniam dokumenty gwarantujące właściwe i klarowne przypisanie praw oraz metodyka współtworzenia będzie stanowić również rozreklamowanie się i pokaże prawdziwy potencjał. Zapewniam również wskazówki, gdzie można szukać dobrych materiałów szkoleniowych. Udzielę również porad i sugestii ze swojej własnej strony. Poważnie chcę później przyjąć osoby, które dzięki wyszkoleniu się nabędą odpowiednich kwalifikacji do współtworzenia oczywiście prawidłowo odpłatnie przy projektach tylko i wyłącznie komercyjnych.
 7. No to miłej lektury. 15 stron. Uczestniczy sam Vlado z Chaos Group. Ondra też w sumie śledzi wątek. https://corona-renderer.com/forum/index.php?topic=17232.0
 8. A doczytał ktokolwiek, że pomimo, że Chaos Group jest stuprocentowym udziałowcem, team rozwijający Coronę pozostaje odrębny, tak samo zmian nie ma w planach jeśli chodzi o politykę cenową i licencyjną? I to, że jest to chronione klauzulą, która ponoć gwarantuje, że Chaos jako tako Corony nie połknie, choć nam mogłoby się z rynkowego punktu widzenia zdawać, że połknął? Zresztą, czy widzicie jedną zasadniczą różnicę: XSI, Arnold i takie tam - nie zgłaszały się raczej do Autodesku żeby w ich progi dołączyć. Myślę, że to Autodesk żądał krwi softów które chciał zgnoić. Czyżby RL był świadomym masochistą? Sam zdecydował się na odpowiedniego partnera w celach fuzji i rozwoju. Moim zdaniem do transakcji doszło dopiero po wzajemnym i długim dosyć porozumieniu i analizie - to nie miesiące, to już przeszło rok czasu. Każdy kto zna Vlado, wie, że nie zrobiłby Coronie i innej domniemanej konkurencji czegoś złego. Prócz tego, team Corony ma określone gwarancje. I jeszcze jedno - parę słów które otrzymałem od Ondry, założyciela RL - brzmiały one mniej więcej tak: gdyby Chaos Group zdecydował się na zgnicie Corony lub wywalenie dev teamu Corony na zbity pysk, to przyniosłoby to Chaosowi ogromną stratę finansową. Tak na wypadek, gdyby złamane zostalo jasne porozumienie będące warunkiem transakcji i gwarancją tego, że Corona nie pójdzie w złym kierunku.
 9. 1. Główny developer Corony poświęcił wiele czasu na przekonanie się kim są CEO firmy Chaos Group. 2. Mam informację ze zródła, że zmian w cenach i pakietach licencyjnych nie będzie. 3. Zdaniem Ondry, Chaos Group nie jest kolejnym Autodeskiem, stąd uważa wejście w progi Chaosa za dobre posunięcie. W mojej prywatnej opinii Ondra jest świadomy niebezpiecznych i rujnujących posunięć do jakich doszedł Autodesk. Sam widział, co Autodesk czyni z samym Maxem jak i innymi produktami. Monopol raczej dla nikogo nie był dobry, ale nie każdy jest taki sam jak Microsoft czy Autodesk. Nie sugerowałbym jednak, że jest to obrona Chaosa czy Render Legiona. RL nadal będzie miał biuro w Czechach i tam będzie rozwijana w dalszym ciągu Corona. 4. Corona będzie mogła korzystać z vRayowych proxy i shaderów. 5. Nie wiemy, jak się potoczy rozwój, ale w odpowiedzi na nasze zmartwienia Ondra odpowiada, że potrzeba czasu, abyśmy zaufali temu kontrowersyjnemu posunięciu. W dodatku, będzie łatwiej zatrudnić nowych deweloperów dzięki rozgłosowi jaki właśnie ruszył. 6. Czy Chaos Group czuje się zagrożone? Moim zdaniem od ponad roku RL i CG są ze sobą w kontakcie i podejrzewam, że już istniała między obiema firmami wymiana wiedzy, doświadczeń, a także wzajemna sugestia lepszych algorytmów lub modeli oświetlenia. Stąd niektórzy śmieli oskarzyć Chaosa o wykorzystywanie tego, co było w Coronie. I być może odwrotnie. W mojej prywatnej opinii, może i shitstorm się zaczął, ale nic nam nie pozostaje jak śledzić przebieg wydarzeń i korzystać z tego co się ma lub tego, co jest na daną chwilę osiągalne. Imperator Otoy? Dla mnie pajace, ale w świecie poprawności politycznej i prawnego nazizmu jest tak, że nawet 1% kodu Octane może być przyczyną pozwu. Karba raczej zignorował aspekty prawne tworząc silnik renderujący i po prostu dostał po dupie.
 10. Rozmyślam nad kolejnymi koncepcjami. W sumie WIP. Mogłaby być potem złożona jakaś animacja :)
 11. Przykro mi, ale to Gravit Designer a nie Gravity Designer :)
 12. Wybierz temat który chciałbyś wykonać, zmodelować, oteksturować. To co kochasz, to co Ci podpowie Twoja "chora" fantazja, najskrytsze marzenie. A następnie ciśnij to tak, abyś nie miał potem zastrzeżeń do finalnej pracy. Pomyśl o jakiejś ilustracji 3D. Postanów, że dopracujesz ją perfekcyjnie, co do piksela w sposób godny mistrza. Kiedy pracę skończysz i wreszcie odetchniesz, nie spoczywaj na laurach. Wrzuć do WIP i nawet jeśli się namęczyłeś z modelowaniem, teksturami i postprodukcją, pomyśl o całej masie zmian. Zrób ją. To ma przyszłość, bo niestety nie każda praca w dziedzinie 3D jest wdzięczna. Jedni będą chcieli ogromnych zmian, inni niekoniecznie, zaufają Twojej inwencji jako ARTYSTY a nie rzemieślnika który robi wszystko na modłę klienta. Przede wszystkim te zmiany powinny zawierać racjonalne poprawki, ALE nie zmianę koncepcj jakiej oczekiwałeś. Własne zadowolenie też ma znaczenie :) Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy, ale cel jest po to, aby zebrać odpowiednie narzędzia oraz wiedzę. Nie unikaj czasem też możliwości fajnych narzędzi jak np. Blender, ale jeśli masz zamiar używać tylko tych narzędzi jakich chcesz, to spoko - tylko osiągnij cel. Nieważne jak, po prostu tak żebyś miał świadomość że to zrobiłeś w rozsądny sposób, bez fejków :D Pamiętaj. Naucz się korzystać z tutoriali po to, aby przejąć zasady, zrozumieć, co autor miał na myśli malując w danej barwie, danym pędzlem itp. albo modelując w taki a taki sposób. Tutoriala przerób robiąc od zera coś swojego a nie kopiowanie klików autora żeby zrobić taki sam nóż czy widelec jak on :D
 13. W tej kwocie to ja proponuję skorzystanie z usług jednego gościa. Korzyści finansowo-wydajnościowe są spore. Mam na myśli porządną stacyję na xeonach :) Śmiem rzec że wychodzi o wiele taniej niż składak z hp czy tam della.
 14. tak a propo tańczących hyndusuf olaf: http://www.cda.pl/video/206416f
 15. Proponuję również dodatek - czym kierować się przy wyborze silnika renderującego. Liczę się z tym, że może to nie przejść, z tegoż względu, że szkolenie i tak generalnie jest skoncentrowane wokół samego vRay.
 16. Ziomuś, jak już składasz xeonowce to mogę Ci dać namiary na gościa dzięki któremu sporo zyskasz i finansowo i wydajnościowo. Zapraszam na priv.
 17. Znowu ci ostatni markieting na forum uprawiajo.
 18. FStorm oczywiście, że tak. A to gadanie o Octane to od razu Wam mówię. Otoy ma poważną stagnację odkąd programista Andriej Kozłow odszedł z Otoy i właśnie napisał FStorma który- jak się okazało jest szybszy od Octane. Kozłow sam pisał większość kodu Octane a nawet displacement w OR. Teraz Otoy pozwało Andrieja za to, że niby używał kodu Octane, a to oczywiście była za przeproszeniem g... prawda. Pliki FStorma są dużo lżejsze i wszystko od początku pisał Andriej niczego nie kradnąc z Octane. Jest dużo twardych dowodów, przeciwko "dowodom" które wymyślił Otoy, na przykład screeny z nazwami poszczególnych ficzersów - np motion blur duration. Przecież to samo jest w V-Ray czy Coronie. Nie można zarzucić kradzieży komuś kto i tak zaimplementował na swój sposób ogólnodostępne wzory i algorytmy do sprawdzenia w Internecie do powszechnego użytku. Jules Urbach z Otoya jest istnym dupkiem skoro zechciał pozwać byłego pracownika. Otoy wystąpiło już przeciwko jednemu z byłych pracowników z niesłusznego powodu i przez to ex pracownik nabawił się poważnych problemów ze zdrowiem. Napisał wszystko od początku do końca jak wyglądała cała walka przeciwko dupkom z Otoy. Co do Maxwella v4 krótko i na temat - dużo ludzi którzy rendzą na GPU się skarżyło na to że Maxwell jest mocno niedopracowany i jest... że tak powiem, dla typowych "techników" grafiki 3D. Na pewno Maxwell to jeden z najwolniejszych silników nawet na CPU. A na GPU - wiadomo - skarżyli się jaka to porażka jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy