Skocz do zawartości

Zarobić na swoich modelach...


Gość BiX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak sobie coś robie na maxie i zdobywam doświadczenie to myślę czasem, że kiedyś w przyszłości nauczę się już bardzo dobrze obsługiwać 3Ds Max Studio... A wtedy chciałbym już na tym cos zarobić. Nie chodzi o duże pieniądze - chodź wiem, że z grafiki można je "zrobić" - ale o pare groszy które zawsze się przydadzą.

 

Ostatnio gdy surfowałem po internecie trafiłem na stronke:

http://www.3d02-ao.com/

 

Na niej można umieszczać swoje modele i je wyceniać jak ktoś kupi jakaś część idzie do adminów a reszta do autora modelu. Oczywiscie to tylko jedna z tysiąca takich stron. Proszę was o podanie więcej taki stronek, którym zaufaliście i wystawiacie/macie zamiar itd tam czasem swoje modele.

 

P.S

Dlaczego niektóre te modele kosztują nawet po 200$?? Ktoś to kupuje? Kiedyś widziałem modele po 500$... Owszem były bardziej dopracowane ale

bez przesady... :)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wszystko zalezy czy masz oryginalnego maxa, bo wiadomo ze troche malo uczciwe bedzie zarabianie na piracie

 

a im model dokladniejszy tym drozszy

czasami tez sa rzadkie modele ktore ktos potrzebuje

 

wiadomo ze wszystko kreci sie wokol popyt-podaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto rowniez rozsylac swoja liste modeli (archiv i prev) do klientow bylych, nie bylych i takich roznych co sie ich zna mniej lub bardziej...

 

modele po 500 biora sie z tad ze ktos na tyle je wycenia... i nie jest to zadna rpzesada.. jesli ktos poswieca tydzien na model, ktory jest dosc nietypowy i najprawdpodobniej sprzeda go raz badz dwa to wlasnie taka jest jego cena...

 

modeli uzywaja przede wszystkim spore projekty... do teledyskow czasem trzeba budynku ze szczegolowym na przyklad dachem. no kto normalny robi szczegolowe dachy? jak budzet jest na 0,1m€ do 3:30 min zobrazowania muzyki to ustawienie na dachu 5 animowanych gargulcow po 1k€ nie ejst wcale takie straszne...

a jak chcecie wiedziec skad sie biora takie kwoty na te projekty to kupcie troche oryginalnych plyt.... dowiecie sie :)

 

a maxa to mozecie kupic jak sprzedacie model :) poki jest to hobby to sie nei klopoczcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% jestem pewien jak znasz jakis sposob na sprawdzenie softu w pliku 3ds, obj to daj znac

afaik bez tekstu, swiatla itd

 

wiec sam mesh, czyli taniej itd itp

 

dalej dochodza rzeczy typu: zaczynasz zarabiac, musisz oplacic podatek, nie oplacasz = podejzane

oplacasz = zarabiasz, zarabiac musisz na czyms, miej jedna mp3 a bsa sie przyczepi

 

i nawet masz milion *.3ds to ci komputer zabierze

 

sluchasz radia? oplac aponament ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo... z formatu *.max można siedowiedzieć jakie pluginy masz na kompie, nazwa komputera, nazwa usera, versja maxa i wiele innych pierduł.. nie wiadomo mozę cos jest zaszyfrowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z weryfikacjami to jest tak że są i to nie rzadko. Zdarzało mi sie że ludziki chcieli potwierdzenia licencji softu. (w tej branży dla dystrybutora to też żaden kłopot) szczególnie jesli zalezalo im na 100% orginalnosci (jesli chca miec pewnosc co do zadnych naruszen licencji pomyslow idea zapozyczen czyli przy okazji softu nic co moglo by podwazyc projekt od strony prawnej etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności