Skocz do zawartości

Moja stronka o komiksie- proszę o opinie


grendel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakby odjąć zajebiste rysunki (które powalają mnie na kolana i rysunkowo i humorem) to stronka blada.. Spróbuj zacząć zmiany od wywalenia reklam które Ci się rozłażą na boki i gdzie się da.

 

Potem skoncentruj się na wyciągnięciu do przodu rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspenboy: który baner wyświetla się u ciebie po prawej? U mnie na Firefoxie, Operze i IE banery są na dole, ale może coś skopałem. Rysunki- Painter+Wacom.

Kamael: mógłbyś napisać gdzie szczególnie nawigacja jest nieczytelna? Za jakiś

czas stronę będę generalnie modernizował (więcej HTML-u mniej flasha), więc byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

Maceo: chyba naprawdę coś skopałem z tymi reklamami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiało się skopać w moim FF, bo banner wrak.pl miałem po prawej stronie :D Teraz już jest ok (chyba pora na porządki w systemie).

 

Anyway - rysunki przednie :) A co do stronki - ja tam nie miałem problemów, choć szczyt oczywistości nawigacyjnej to nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspenboy: nie musisz porządkować systemu- miałem skopane znaczniki

i

już to zdążyłem poprawić i chyba pomogło.

Skoro w tylu wypowiedziach jest o nieczytelnej nawigacji będę się musiał nad

nią jeszcze raz gruntownie zastanowić.

A może znacie jakieś dobre stronki-portfolia ze wzorową nawigacją?

W ogóle to dzięki za wypowiedzi, dużo mi pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto elementy które czynia stronę nieczytelną. Co do twoich przyszłych zmian to sugeruję żebyś pozostał przy flashu, zawsze ładniej to wygląda a poza tym trzeba iść z duchem czasu;) Zmieniłbym też menu na górze bo jest takie jakieś doklejone, znajdę jakieś fajne to ci podrzucę.

beztytuurt5.jpg

 

Aha, do tego komentarza na samej górze to jeszcze dodam żebyś nie robił nigdy czegoś takiego że najpierw się pojawia nazwa poddziału, potem nazwa działu i reszta poddziałów. W takiej pokręconej hierarchi zawsze można się pogubić. A z tymi odróżnieniem oglądanych obrazków to możesz zostawić poprzednia wersję (że pogrubiają się już obejżane) ale dodać do tego że aktualny obrazek (oglądany w danym momencie) odrobinę powiększyć i bedzie w porządku.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamael, dzięki wielkie!

Wszystko o czym piszesz w 100% do wymiany.

B. dobry pomysł z tą powiększającą się miniaturką- pewnie wykorzystam.

W sumie to mam ochotę przebudować stronę od podstaw

(tylko kiedy ja na to czas znajdę!).

Co do flasha i html-a:

podobno wyszukiwarki gorzej traktują strony robione we flashu, tzn. na przykład nie widzą tekstu i linków w swf-ach, znaczników "alt" w obrazkach itd.- stąd moja chęć oparcia strony w większym stopniu na htmlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hehe, nie spodziewałem się, że autor komiksow, które mam przyjmeność co tydzień czytać, zaraz po otwarciu Angory, uzytkuje nasze forum :)

Strona na pierwszy rzut oka bardzo ładna, jedyne błędy które zauważyłem to te, które wymienili już przedmówcy - ponadto wkurzające są te linki pod częścią właściwą strony.. ale jeśli już muszą być to tam jest rzeczywiście najlepsze dla nich msce.

Ogólnie rzecz biorąc 5/6 za wykonanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale ja uwazam, ze jesli masz taki talent to mozesz sie postarac i cos fajnego w tym stylu zrobic na strone, zeby byla wyjątkowa, taka komiksowa grafika i jakies proste, estetyczne menu swietnie moim zdaniem by wyglądało. A jesli chodzi o to co jest to strona jest zwykla i moim zdaniem nudna troche, a te reklamy na dole wszystko psują. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

M@Ti: 5/6, czyli nie odstrasza?

pitekkkk: nie obrażam się. W sumie to taki miałem zamysł- zrobić zwykłą "nieprzebajerzoną" stronę... widać trochę przesadziłem, a parę rzeczy jest po prostu chybionych. Na razie zmieniam tylko górkę, nad całością popracuję, gdy znajdę czas i na pewno znowu poproszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

IMHO - poprzedni top był lepszy :) Bdb rysunejsz - wykorzystaj to projektując layout :) Ogólnie nawigacja chyba przyjemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO - podoba mi się bo jest czyste i przejzyste, ladnie podzielona strona na wyrazne części. Mati ma też racje, layot strony który będzie w większości narysowany przez Ciebie o wiele lepiej zapadnie widzowi w pamięc.

 

Co do nawigacji to rzeczywiscie ok, jedyne co mi troche zgrzyta to to że napis po najechaniu wyciąga się w góre, wiem ze to kwestia gustu, ale jakoś mi to nie leży poprostu :)

Inną rzecz co zauważyłem przy przeglądaniu Gwidona, to po prawej jest paseczek z wyborem komixu, i każda miniatruka jest taka sama nie ułatwia to zapamiętania który komix sie widzowi podobał.

Widze też ze niektore komixy wyskakują w nowym oknie z dosc bajernackim "wjazdem" wyglada fajnie, można sie zastanowić nad tym żeby okno bylo dopasowane do wielkości komixu, ale to tez kwestia gustu.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti: Motam się z tą górką i tak na prawdę nie mam na nią pomysłu. Na razie zostawiam jak jest- dopóki mnie nie olśni jakimś pomysłem.

mirach: Nad miniaturkami (nie tylko "Gwidona") zamierzam popracować gdy znajdę czas. Wiesz może, jak zrobić żeby okno dopasowywało się do wielkości obrazka? ...a jeszcze lepiej żeby wyskakiwało na pierwszym planie, na tle strony głównej?

Co do layoutu- nie wiem, czy to nie za dużo będzie: rysowany layout na stronie z rysunkami? ...ale myślę nad tym i na pewno coś zmienię. Na razie jest tak, że grafika na stronie głównej zmienia się przy każdej aktualizacji.

Dzięki wszystkim za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grendel: z tym dopasowywaniem to dosc prosty skrypcik trzeba wkleic, ale ostatnio natknołem sie na dość ciekawą rzecz która może ci przypaść do gustu.

 

http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/

 

sam się zastanawiam czy takiego skryptu nie użyć jak będę po raz któryś z rzędu podchodził do robienia swojego portfolio...

 

powodzenia

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności