Skocz do zawartości

Scena - Wizka łazienki


Gość tauku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniżej widać początki wizki łazienki. Ale jako ,że do zaawansowanych (żeby chociaż do "średnich"!) userów nie należe, napotkałem kilka problemów, których nie moge przeskoczyć. Więc tak, co by nie przedłużać:

 

1. Kibelek wychodzi jakoś dziwnie odrealniony na tym renderze(w sensie co zrobić, żeby nie wyglądał na "przyklejony" do ściany )

2. Dziwny półkolisty cień pod umywalką

 

Narazie tyle, podejrzewam że w miare kontynuowania pracy, wpadne na kolejne problemy, a wtedy niezwłocznie [po przeszukaniu pięciu milionów stron, na których nie będe umiał znaleźć odpowiedzi] poprosze o pomoc ;)

 

Jeszcze tylko kilka wiadomości technicznych:

-Światła: 6x Spotlight

- 2x3 na tych "zawisach"[nie wiem jak się to nazywa ;)]

- 1 na suficie

-Renderuje w Vray

- Primary Bounces[irr na jakości very lov ]

- Secondary Bounces[Qusi-Monte Carlo na defaultowych ustawieniach]

 

Pozdrawiam

Tauku

 

322azienka07ha4.jpg

 

P.S Wiem że jeśli chodzi o modeling to jeszcze cieniutko u mnie, tak samo jak i wiem że puściutko jest. Więc prosze, nie krzyczcie...bardzo :)

 

P.S.S Jako że to mój debiucik na forum, więc pozdrawiam starych wyjadaczy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to ma byc wizka dzienna czy nocna... uzywanie spotow itd jezeli chodzi o vray to nienajlepszy pomysl(chyba). uzywaj vraylightow i jakrobisz nocna to na obiekt ktory si ema swiecic dawaj vraylight mtl. a co do pytan

ten kibelek wogole nie wyglada jak kibelek nie ma deski, sploczki i widac kanty strasznie(z amalo poly). a cien od niczego sie nie wzial, cos musi go rzucac moze od tej sfery ktora robi za lampe u gory po lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kibelkiem to mają być światełka ;) Chyba trzeba nad nimi jeszcze popracować :D A z wanna, to ma być tak, co by śmieszniej było - cały przepływ, temperatura i inne duperele - mają być sterowane pilotem. Na przeciwko wanny jest wcięcie w ścianie na monitor.

Pozdrawiam

Tauku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzyslip: vizka ma być wogole bez światła zew. ,tylko światło sztuczne :)

Czyli kibelek do wymiany, ja go robiłem troche łopatologicznie, bo przez zniekształcenie sfery, potem troche kombinowania na poly, a na sam koniec meshsmooth. Ale jak widać, chyba troszke mnie przerosło, stąd też pytanie, macie może jakiś pomysł jak dobrać się do tego kibla [heh, nienajlepiej to zabrzmiało ;)], tylko błagam, nie NURBS - bo ja tego za cholere pojąć nie potrafie :/

Pozdrawiam

Tauku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boxmodelingiem. robisz zwyklego boxa i potem tniesz i robisz generalny ksztalt low poly potem chamfery z malymi wartosciami tam gdzi chcesz ostre krawedzie i ms z 1-2 iteracjami. i nie zrazaj sie jak bedziesz mial bledy w modelu qwtedy zobacz na siatke po ms i ja przeanalizuj i sprobuj naprawic buga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm narazie nie duzo... ja nie wiem czy tak powinno byc ale z tego co wiem to w vizkach nocnych sie uzywa przed wszystkim photometric lights... (moge sie mylic)... keep working...

tak wogole to nie było mnie dwa dni :/ myslalem ze w ten weekend skoncze kuchnie, zmienialem sprzet.. no ale wystapily problemy i cały dzien skladałem poprzedniego kompa znowu wiec ostateczny render kuchni bedzie za jakis czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, co by nie było, że nic nie robie :)

Wrzucam mały update. Dodałem kilka pieródłek, ale jescze w polu jestem.

Jak obiecywałem, kilka pytań :)

1. Co zrobić że photometric lights się szybciej renderowały, o ile wogóle taka możliwość istnieje.

2. Tak samo, jak pewnie i Wam, ten kiblek dalej mi nie leży :/ Zrobiłem go boxmodelingiem, ale tyle razy już go poprawiałem, że już nie potrafie powiedzieć co jest nie tak. I tu ukłon w Waszą strone :)

322azienka20ny8.jpg

Narazie tyle, ale jak by komuś się narzuciły, jeszcze jakieś krytyczne uwagi to bardzo prosze :)

 

Pozdrawiam,

Tauku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności