Skocz do zawartości

autocad, co i jak...


ognisty

Rekomendowane odpowiedzi

witka,

otóż mam problem z autocadem 2k7, jestem tak zielony ze kosmita by sie nie powstydzil a mam do wykonanie pewne zadanie w tym programie...

 

otóż mam blueprint pewnego pojazdu (wsie strony, wymiarowe)... i moje zadanie polega na tym aby go jakos do 'autocada' wrzucic, problem jest taki ze ja nic a nic nie wiem o co w tym chodzi :) ktos moglby napisac pare slow o tym? studiowanie f1, readmow i manualow nie wchodzi w gre bo niestety mam bardzo malo czasu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hm

To masz chłopie poważny problem. Autocad powstał z mysla o architektach dlatego został wyposażony w modól modelujacy solidami z oczywistych wzgledów. Dalej niby są tzw siatki ale tym można na szybko markować teren i odawać bardziej złożone sklepienia. Autocad nie posiada modelowania Poly czy Nurbs. Siatki kreowane raz w autokadzie nie podlegaja dalszej edycji...

Sugestia:

Srun to np w poly w maxie i wyeksportuj do pliku cadowskiego lub najlepiej za pośrednictwem pliku 3ds powstanie tam ta siatka kadoska której jednak przez 20 lat nie zbudujesz w samym acadzie - to tyle

Wersji 2007 nie miałem w rece ale o ile wiem nie zmienili nic istotnego więc powinno być tak jak napisałem

powodzenia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damus ma rację, w autocadzie się do aut nie zabieraj (chyba że tylko rzuty w 2d, to bez problemu, ale z twojego tekstu wynika że te już masz)

 

podobno program rhino był zbudowany z myślą o exportowaniu do autocada właśnie takich powierzchni, możesz spróbować tym.

 

edit: jak tylko wrzucić projekt (2d), to zapoznaj się z pline, ewentualnie spline, i kilka narzędzi do tego, będzie na pewno w helpie, możesz też po prostu wpisać _pline albo _polyline, nie pamiętam, i dalej wybierać duże literki jako opcje, ale żeby się tym z sensem posługiwać to jednak należy trochę poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to wlasnie chodzi ze juz je mam blueprint 2d w jpgu, i chce teraz wrzucic bez zbednych zabaw do autocada zeby tam tez miec sam plan w 2d (nie chce modelowac samochodu, znajomy co sie bawi przy samochodach mnie o takie cos poprosil) , nie ma jakiegos importa? trzeba rysowac recznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie obrysować w acadzie ten obrazek i miec tak ni - wektor :]

Bloczek zrobic do wklejania na rzuty ;) siatki z rhino i maxa przejda ładnie do cada masz duza swobode bo w zasadzie wszystko co służy do budowy 3b a zapisze w 3ds sie nadaje em a to z 90pare % softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności