Skocz do zawartości

Reactor ... przewracający się klocek domino


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie długi skręcający wielokrotnie pas klocków domino ... chce zrobić animacje przewracających się klocków zapoczątkowanym upadkiem jednego klocka ... i tu mam może jedno, a może kilka pytań ... ale najpierw jedno ;)

 

 

Niby mam wszysto dobrze ... klocki ładnie się przewracają ... ale po pewnym czasie nie mam bladego pojęcia w jaki sposób (z punktu widzenia ustawień) przwraca się klocek prawie na końcu trasy i powoduje lawinę w przeciwną stronę ... ciągle mam kłopoty ze zrozumieniem reactora ... dla czego wszystkie klocki stoją, a jednemu coś odbija i się przewraca mimo, że nie działa na niego w ogóle jakaś siła? ... :-/ ... ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

możliwe że dystans klocka od płaszczyzny na której stoi jest mniejszy niż wartość 'collision tolerance' w ustawieniach reactora. to często powoduje dziwne błędy. jak to się mówi SPRAWDŹ TO :D

 

No niby pomogło gdy ustawiłem to na 0,01 ... ale teraz reactor wywala mase błędów sugerujących, że dominka się przenikają ... ale pomijając te błędy wszystko w miare dobrze działa.

 

Dostaniesz plusika ode mnie do reputacji =)

 

 

Edit: nie mogę dać punkta reputacji... ehhh... ograniczenia :-(... ale ja tu wroce i dam - zawsze daje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mało czasu ale robie to i mam kłopot ... by go zobrazować zapraszam do pobrania pliku:

 

AVI

 

Zachowanie klocków jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe :( ... na początku przewracają się dobrze ... potem zwalnia się proces ... potem przyśpiesza ... potem zwalnia ... ale dodatkowo klocki które leza wykonują dziwne powolne ruchy przez co po chwili jak widać robi się dziwaczny bajzel ... ktoś może powie czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zmienił nicka czy mi się wydaje?

 

 

...

 

OK ... mam jeszcze pytanko ... który parametr Reacotra może powodować, że domino zamiast stać na boxie (niby blat stołu) to się lekko unoszą i lewitują nad boxem (około 0,2cm) i się huśtają z czasem przewracając ... zupełnie jakby moje dominka się odpychały z bardzo małą siłą ... niczym dwa magnesy skierowane do siebie identycznym biegunem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności