Skocz do zawartości

Weld, Connect


Gość darious

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darious

Witam jako początkujący. Nie moge rozgryzc w jaki sposób działa Weld i Connect. Tzn na niektóre wierzchołkki działają te opcje na innych nie. Moze ktos mi to przyblizyc ? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jeżeli masz poly, i zaznaczysz dwie krawędzie(edge) to connect podzieli Ci ten poly między zaznaczonymi edgami tyle razy ile ustawisz w parametrze

weld, służy do spawania/łączenie wierzchołków

mimo nazwy connect-em nie połączysz wierzchołków

PS. jak nie mam racji skasuję wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darious

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Ale problemem jest taki: 2 verteksy sa blisko siebie, zaznaczam oba, klikam WELD i nic, w odpowiedzi mam no vertices within weld threshold. Takze podczas Connect, nie kazde 2 wierzcholki moge ze soba polaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam zweldowac mozna tylko wierzcholki znajdujace sie na krawedzi (border) roznych poly, albo znajdujace sie na jednym poly ale polaczone edge'm. connect tez nie zawsze dziala, w kazdym razie dla mnie te zasady sa dosc logiczne. czasami cos sie chrzani w siatce, i wtedy zeby zweldowac pomaga konwersja na inny typ obiektu (editable poly->editable mesh na przyklad) i z powrotem, ale to raczej rzadko sie zdarza.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 verteksy sa blisko siebie, zaznaczam oba, klikam WELD i nic, w odpowiedzi mam no vertices within weld threshold.

 

wpisz wieksza odleglosc w weldzie, to, ze sa blisko to kwestia wzgledna, musza byc blizej siebie niz ta odleglosc, ktora podajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Witam wszystkich forumowiczow. Mam problem. Nie moge polaczyc dwoch vertexow z pozostalymi dwoma. Mam jedna scianke, z ktorej wychodzi druga pod katem 25 stopni. Koniec drugiej scianki chcialem polaczyc z srodkiem pierwszej. Daje edit poly, target weld, zaznaczam ostatni vertex i kieruje go na vertex pierwszej scianki. i nic sie nie dzieje. Nie wiem co zrobic. http://www.max3d.pl/tut.php?id=295 podobne do punktu nr 13. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności