Jump to content

maxwell scene scale


Guest muria
 Share

Recommended Posts

Wiem, ze ten temat był już poruszany. Jednak czytając wypowiedzi na forum maxwella zrobiła mi się woda zamiast mózgu i dalej nic nie rozumiem. A więć- jeśli w maxie mam ustawione system unit scale na cm, to w maxwellu ustawiam scene scale na 100 czy na 0.01?

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź. A tak z czystej ciekawości gdybym jednak miał w system unit scale nie metry tylko centymetry?

Link to comment
Share on other sites

z czystej ciekawości - przelicz sobie na kalkulatorze :) nie mam 3dsmaxa, ani maxwella żeby zobaczyć jak to było, pod f10 w maxwellu masz napisane ile jednostek maxa odp. ilu jednostkom maxwella. Sprawdz tam. Po drugie zmien tak jak masz a display daj sobie na centymetry.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie w nowym pluginie do maxa nie jest napisany ten przelicznik. Jest tylko okienko scene scale i to koniec. No ale na logikę to powinno tam być 100 jeśli mam system unit scale w cm (czyli 100 max unit= 1 m w maxwellu)

Link to comment
Share on other sites

http://img151.imageshack.us/my.php?image=scenescaleva6.jpg według tego jeśli mam system unit scale w cm to powinienem ustawić w maxwellu 100, ale z kolei według postu dyarza http://www.maxwellrender.com/forum/viewtopic.php?t=19961&postdays=0&postorder=asc&highlight=scale&start=30 powinienem ustawić w maxwellu 0.01.... A może on sie myli- na logikę jeśli robię w calach to przecież powinienem ustawić 39,37 (bo tyle cali to jeden metr), a tam dyarz pisze, że powinienem jedynkę podzielić przez 39,37 i wpisac wynik. Straszne sie to zrobiło...
Link to comment
Share on other sites

wg

http://img151.imageshack.us/my.php?image=scenescaleva6.jpg

1 max unit = 1m w maxwellu

 

czyli musisz miec wg tego

customize.jpg

 

przestaw sobie teraz na 0,01 i będziesz miał napisane na ile masz przestawic w maxie ja ci tego nie podam bo nie mam maxa, druga sprawa jak chcesz miec wymiary w calach to przestaw display unit system bo ten wyswietla a korzysta z system unit setup wiec co to za roznica, moja metoda jest dobra - sprawdz sobie konwertujac scene do maxwella i otwierajac w studiu sprawdz jednostki - pozatym skala nie jest potrzebna jesli nie uzyzwasz w niej dofa i gdy nie potrzebujesz bumpa.

Link to comment
Share on other sites

no niby tak, tyle że przeniosłem dom w cm z archicada i teraz już nie chcę tego skalować sto razy aby z cm zrobiły się metry bo się boję :)

Link to comment
Share on other sites

kurcze, ale jak tak ustawiłem, to kamera ma strasznie, ale to strasznie mała głębię ostrości... nie wiem co jest ale sie to wkurzające robi.

Link to comment
Share on other sites

coś jest nie tak. zrobiłem czajnik, plane i walec w tle. kamera duże zbliżenie, mała przesłona aby zobaczyć jak dof działa. System unit scale ustawiłem tak jak chciałeś- na 1m. Maxwel scale 1,0. Wyrenderowałem, walec był rozmazany- i dobrze. Następnie zmieniłem system unit scale na cm, potem przeskalowałem całą scene 100x aby miałą wymiary poprzedniej. Maxwell unit scale zmieniłem na 100 (100 cm to 1m :) ). Wyrenderowałem, i co... nie ma dofa. Więc zmieniłem max scale na 0,01. Wyrenderowałem- wszystko tak rozmazane, że aż strach. Zmieniłem maxwell scale na 1, wyrenderowałem- i dof tak jak za pierwszym razem, kiedy system unit były w metrach. Więc o co tu chodzi? Czemu maxwell nic sobie nie robi z system unit setup?? Bo tutaj nie mogło być mojego błędu już. Szczęście, że wizualki będę robił w świetle dziennym... Bo jakbym miał wstawiać światła do tyłek zbity

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy