Jump to content

Nowe wersje Production Studio na platformy Windows i Macintosh


adek
 Share

Recommended Posts

Pakiet Adobe Production Studio wkrótce będzie dostępny w wersjach dla platform Mac i Windows. Pakiet oprogramowania Adobe do kompleksowej postprodukcji wideo będzie zgodny z obiema platformami.

 

 

 

 

SAN JOSE, Kalifornia, 8 stycznia 2007 r. - Firma Adobe ogłosiła, że kolejna wersja oprogramowania Adobe® Production Studio będzie dostępna zarówno na platformę Macintosh, jak i Windows®. Oprogramowanie Adobe® Production Studio, stanowiące część rodziny produktów Creative Suite, jest zintegrowanym zestawem narzędzi do postprodukcji obrazu i dźwięku. Profesjonaliści pracujący na platformie Macintosh, którzy obecnie używają oprogramowania Adobe After Effects®, Adobe Photoshop® i Adobe Illustrator®, już wkrótce będą mogli korzystać z nowych wersji programów Adobe Premiere® Pro, Adobe Encore® DVD i Adobe Soundbooth™. Programy te są składnikami nowej, przełomowej wersji pakietu Adobe Production Studio. Pierwsza prezentacja oprogramowania odbędzie się w dniach 9-12 stycznia, w trakcie konferencji i wystawy Macworld 2007 w Moscone Center (stoisko 901), w San Francisco. Sprzedaż nowej wersji pakietu Adobe Production Studio rozpocznie się w połowie 2007 r.

 

 

Adobe Production Studio tworzy wydajny przepływ pracy w procesie postprodukcji. Dzięki temu twórca może płynnie realizować wszystkie zadania związane z postprodukcją, bez odrywania się od swojej wizji artystycznej. Pakiet łączy w sobie uznane aplikacje firmy Adobe, takie jak Adobe After Effects (do montażu, tworzenia efektów i animacji), Adobe Premiere Pro (do nieliniowej edycji), Adobe Encore DVD (do tworzenia DVD), Adobe Photoshop i Adobe Illustrator oraz funkcje usprawniające i przyśpieszające przepływ pracy, zawarte w aplikacji Adobe Dynamic Link. Aplikacja ta pozwala bez wykonywania wcześniejszego renderingu przenosić ruchomą grafikę i efekty specjalne utworzone w programie Adobe After Effects do oferowanego przez aplikacje Adobe Premiere Pro i Adobe Encore DVD środowiska edycji w czasie rzeczywistym w formatach HD, SD i DV.

 

 

Adobe Soundbooth umożliwia profesjonalistom tworzenie dźwięku wysokiej jakości. Udostępnia funkcje szybkiego nagrywania, edycji i dostosowywania dźwięku oraz muzyki na potrzeby filmów i Internetu, dzięki czemu można szybko i wydajnie tworzyć ścieżki dźwiękowe o nieskazitelnej jakości. W nowej wersji pakietu Adobe Production Studio program Adobe Soundbooth zastąpi dotychczasowe oprogramowanie Adobe Audition, które nadal będzie rozwijane i udostępniane profesjonalnym dźwiękowcom jako oddzielny produkt dla systemu Windows.

 

 

Oprogramowanie zawierające technologie wideo firmy Adobe — w tym Adobe Production Studio, Flash Media Server (do strumieniowego przesyłania interaktywnych aplikacji multimedialnych) oraz Flash Video (do łatwego odtwarzania filmów w Internecie) — ma znaczący wpływ na sposób rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych oraz treści wideo. Teraz, dzięki oprogramowaniu Flash Video, które zdobyło nagrodę Emmy, można zobaczyć w Internecie takie seriale, jak Zagubieni (Lost), Gotowe na wszystko (Desperate Housewives), Chirurdzy (Grey’s Anatomy) czy Światła stadionów (Friday Night Lights). Technologia ta jest również stosowana do przesyłania filmów w portalach społeczności sieciowych, takich jak YouTube czy MySpace.

 

 

Ceny i dostępność

 

Nowa wersja pakietu Adobe Production Studio na platformy Macintosh i Windows będzie dostępna w połowie 2007 r. Programy Adobe Production Studio, Adobe Premiere Pro, Adobe Encore DVD i Adobe Soundbooth będą oferowane w wersji na komputery Macintosh z procesorami Intel. Nowe wydania programów Adobe After Effects, Adobe Photoshop i Adobe Illustrator będą sprzedawane jako wersje uniwersalne (Universal Binaries) na platformę Macintosh. Pakiet Adobe Production Studio i wszystkie jego komponenty będą nadal dostępne w wersji dla Windows.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy