Skocz do zawartości

X-Ray


aaa123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś sobie coś takiego napisałem i podpiąłem do klawisza F7:

string $currentPanel = `getPanel -withFocus`;
string $panelType = `getPanel -to $currentPanel`;
if ($panelType ==  "modelPanel") {
if (`modelEditor -q -xray $currentPanel`) {
	modelEditor -e -xray 0 $currentPanel;
} else {
	modelEditor -e -xray 1 $currentPanel;
}
}

 

Jeśli natomiast chcesz, by wyświetlanie tylko zaznaczonych obiektów się zmieniało, poszukaj na highend3d skryptu, który ma w nazwie xray.

 

Chyba się nazywał XRay_toggle_object.mel lub toggleXRayByObject.mel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic kopiować do pliku UserSetup.mel.

W tym pliku wpisuje się komendy, które mają zostać uruchomione, podczas włączania programu Maya.

 

Aby uzywać tego skryptu, należy, będąc w Maya, w Command Line (tam, gdzie wpisuje się polecenia MEL'a) wpisać nawę tego pliku (w tym wypadku Xray_toggle_object). Maya preszuka pliku znajdujące się w folderze scripts i, jeśli znajdzie ten, wykona procedurę, która jest wenwnątrz niego zapisana.

 

Zamiast wpisuwać ciągle to polecenie, możesz sobie utworzyć HotKey'a, Marking Menu, butona na Shelfie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiowałem ten plik do trzech folderow o nazwie script(bo najpierw w tym co zawsze nie działało), tyle znalazłem. wpisałem komende jaka podałeś i wyskakuje error"// Error: Cannot find procedure "Xray_toggle_object".:mad: miśle:rolleyes: i nie rozumiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zamieszanie.

Teraz sobie przeczytrałem zawartość tego skryptu i aby uruchomić go, należy całą zawartość tego pliku wkleić do script editora i wykonać :)

Oczywiście, mało funkcjonalne jest takie kopiowane całego pliku, dlatego najlepiej stwórz sobie hotkey'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej do scripteditora, zaznacz i przenieś przy pomocy środkowego klawisza myszy na shelfa.

 

By utworzyć HotKey'a - Window -> Preferences -> Hotkey Editor -> New -> pola Name (wymyślasz sobie nazwę), Category, Command (tu wklejsz skrypt) -> Accept.

 

Później na liście Categories wybierasz kategorię, którą wybrałeś wcześniej, obok w polu Commands wybierasz polecenie (nazwa, jaką wymyśliłeś) i, po prawej stronie, przypisujesz do polecenia wybrany klawisz/kombinację klawiszy.

 

Klawisz Save.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności