Skocz do zawartości

auto cad- photoshop


duhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje pytanie bardzo jest proste. Jak z autocada wyeksportować rysunek do photoshopa żeby czytał go jako grafike wektorową? Jakiś ploter który to wydrukuje?

Plugin ? Od razu mówie że ctb i post scripty nie działaja jeśli się je normalnie w fotoszkopie otwiera:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z CAD'a do photo ja zawsze przezucam post scriptem - zapisuje w eps'ie i tegoz eps'a otwieram w photo ( trzeba dac mu sporo dpi - im wiecej tym lepsza jakosc ) Generalnie photoshop nie jest do grafiki wektorowej. A wydrukujesz to na kazdym ploterze ( tylko z photo rysunki cadowskie nie sa tak ostre jak wektorowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że on chce mieć wektory w PS.

Przerobić DWG na bitmapę to żadna sztuka, poza tym lepiej jest wydrukować go do PDF'a niż zapisywać w EPS. EPS niestety nie jest do końca plikiem zamkniętym, przez co pojawiają sie problemy, np. z czcionkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie corel i illustrator... jezeli chesz miec wektory - polecam bo rzuty wychodza ja brzytwa

 

co do szopa to wiadomo ze mozna latwo dawac slodkie efekty i czasem szybciej sie koloruje rzuty.... ale trzeba tez pamietac ze przy 150dpi wychodza juz troche pikselowate.... a przy 300 nie zawsze da sie pracowac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Polecam zainstalowanie w CAD-zie drukarki systemowej, ktora nazywa sie PostScript level1 (tools>options>plot and publish>add or configure plotters). Nastepnie gdy chcesz drukowac z CAD-a zmieniasz drukarke na PostScriptową i zaznaczasz plot to file.

W Photoshopie otwierasz jak normalny plik ustalajac rozdzielczosc na 200 lub wiecej dpi. Wychodzi ladny raster, ktory mozna podkolorowac :) pamietaj ze dokument na ktory przenosisz ten raster musi miec ta sama rozdzielczosc. Jakosc żyleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za oskarem - drukarka postscriptowa dziala

 

ja stosuje drukarke docu color 2000 xeroxa , przenosi bez problemu formatki do a3 ( bo taki format tej drukarki ) ale mozna tez przeskalowac rysunek i powiekszyc go przy otworzeniu . FOrmat zapisania - PS , PLT i proponuje wczytac go jako wektor w corelu - bezporblemowy eksport a tam mozna sobie podrasowac do wymagan photoshopa ( dpi , rozdz , itp ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności