Jump to content

Przesiadka na linuxa

SSn4k3
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Jako że ostatnio sporo się pisze na temat przesiadek na linuxa, (co zamierzam zrobić dzisaj w nocy), chciałbym się pytać ludzi którzy już używają tego systemu czy ciężko jest z instalacją np. wingsa i blendera. Kiedyś używałem mandrake`a, ale to raczej w celach typu "zobaczymy jak wyglada coś innego niż windows". Poradźcie mi proszę które wersje są ok (tyczy sie blendera) i prosiłbym jescze o kilka zlotych myśli:)

PS: Wiem że to forum nie bardzo pasuje, ale czy ktoś wie jak w linuxie (dys. ubuntu) udostepnic połączenie internetowe dla drugiego komputera? Tzn mam 2 karty sieciowe i jedna idzie do serwera czy czegośtam a druga do kompa mojego brata. (w windowsie odpowiednik mostka sieciowego)

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Jeśli korzystasz z Ubuntu, to blender jest w repozytoriach - możesz do instalacji użyć narządka graficznego (coś na kształt "dodaj/usuń programy" z windowsa). Nie jestem pewien, czy wings jest też tak dostępny, ale możliwe że tak. Możesz też instalować z konsoli, narzędziem apt-get - potrafi pobrać odpowiednie pakiety z sieci.

Co do współdzielenia łącza - zapytam jutro w pracy ;)