Skocz do zawartości

Jaki monitor?


TuF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój 19" Samsung CRT już powoli zaczyna nawalać - sam się wyłącza, czasem piszczy no i kineskop siada (obraz rozmywa się na brzegach i strasznie męczy oczy). W związku z tym chciałbym kupic nowy monitor, najlepiej LCD 22".

I teraz parę pytań:

 

1. Lepiej kupić zwykły czy panoramiczny?

2. Czy taki monitor, jak ten z allegro http://allegro.pl/item162358448_iiyama_e2200wsv_b1_22_panorama_1000_1_5ms_fv.html wystarczy do grafiki (nie potrzebuję superodwzorowania kolorów do DTP itd.), czy kupić droższy model?

3. Może ktoś ma taki monitor, albo podobny, pracuje w 3d MAXie na monitorze panoramicznym i chciałby się podzielić wrażeniami ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

monitor nie prezentuje się źle. ale mimo wszystko szukałbym czegoś z kontrastem 1500:1. czerń wtedy zupełne inaczej wygląda, tak samo jak czyste kolory (red, green, blue).

 

imo zastanów się bo mógłbyś dorzucić drugie tyle i zakupić dwa zwykłe lcd 19" i postawić je obok siebie. komfort pracy na dwóch monitorach jest niesamowity :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa mnie niestety nie stać, a ten co mam nie jest tak całkiem na śmietnik. Można go podpiąć jako drugi do "zaslaniaczo-przeszkadzaczy"... ciekawi mnie tylko czy mozna ustawic różną rozdzielczość dla tych monitorów, bo jeśli bym kupował panoramę to miałaby zupełnie inny aspekt. I ciekawi mnie czy na panoramicznym wygodniej się pracuje niż na zwyklym, czy to ze viewporty są szersze nie wpływa negatywnie na komfort... w sumie ilosc pixli w pionie jest podobna do standardowej 1280x1024, ale za to w poziomie jest dodatkowo 400 pix, zawsze mozna tam upakować jakies dodatkowe toolbary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TuF-zasadniczo mozna, ale musisz miec karte ktora na takie cuda pozwala (pozwala wiekszosc ale przy tym glupieje), polecam jakies tanie quadro... natomaist co do komfortu :) max potrfi sie rozszerzyc na dwa monitory ale jest to malo wygodne, lepiej po jednej trzymac narzedzia, a po drugiej jeden duzy viewport (wzglednie kombinacje kilku)... photoshop juz na dwa monitory moze rzucic tlyko narzedzia bo czesto robi sie kiszka :)

 

 

rozszerzone viewporty to mozesz juz sobie poogladac w maxie przesuwajac ich rozdzielacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój 19" Samsung CRT już powoli zaczyna nawalać - sam się wyłącza, czasem piszczy no i kineskop siada (obraz rozmywa się na brzegach i strasznie męczy oczy). W związku z tym chciałbym kupic nowy monitor, najlepiej LCD 22".

I teraz parę pytań:

 

1. Lepiej kupić zwykły czy panoramiczny?

2. Czy taki monitor, jak ten z allegro http://allegro.pl/item162358448_iiyama_e2200wsv_b1_22_panorama_1000_1_5ms_fv.html wystarczy do grafiki (nie potrzebuję superodwzorowania kolorów do DTP itd.), czy kupić droższy model?

3. Może ktoś ma taki monitor, albo podobny, pracuje w 3d MAXie na monitorze panoramicznym i chciałby się podzielić wrażeniami ?

 

Pozdrawiam.

 

Sam napisales ze niepotrzebujesz superodwzorowania kolorów.... wiec po co pytasz o wrazenia w maxie :)... Mialem LCD Dell'a 24" przyzwoicie sie na nim pracowalo, teraz mam CRT Eizo FlexScan T966 i tez siee pracuje przyzwoicie :). Iiyama napewno bedzie dobrym wyborem, jesli niezalezy ci na parametrach to choc popatrz jakie producent oferuje warunki gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności