Skocz do zawartości

LCD: opóźnione wyświetlanie obrazu


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio monitorek IIYAMA 20" H511S-B2U na matrycy PVA

Mam z nim 2 problemy:

1. Obraz jest wyświetlany na monitorze z minimalnym opóźnieniem (nie chodzi mi o smużenie), da sie to zauważyć pracując myszką. Czytalem gdzieś, że wystarczy zainstalować jakiś plik i problem znika, z tym że już nie moge znaleźć tej stronki na której o tym pisali :(

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ??

 

2. Drugi problem to ostrość obrazu, nie wiem czemu, ale czcionki są jakieś niewyraźne. Najgorzej są widoczne czarne czcionki na szarym tle, wtedy obraz sprawia wrażenie jakby każda litera miała delikatną białą obwódkę - efekt coś jak w Photoshopie kiedy damy za duże wyostrzenie :) Zainstalowałęm już ClearType - troche pomogło, ale na przykład w maxie nie zadziałało - a tam pełno takich czcionek!

 

Przesiadłęm sie z monitora Samsung 20" 204B (matryca TN), na którym tych problemów nie było. Może to przypadłość matryc PVA ???

 

Pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pracuje w nominalnej, zalecanej rozdzielczości 1600x1200 na złączu DVI, gdzie kalibracji nie ma, na złączu D-Sub robilem kalibracje, ale jest to samo.

 

Najbardziej chodzi mi o tą nieostrą czcionke - może wypowie sie ktoś kto ma monitor na matrycy PVA czy też ktoś ma taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności